Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Mersin Köşk Yaylası – Zeyrat Yaylası – Topaşırtepe – Milvankale – Gala Köyü, Varda Köprüsü Doğa Yürüyüşü

Mayıs 26

Antalya Outdoor ve Doğa Aktiviteleri

Mersin Doğa Sporları Kulübü ile Mersin Köşk Yaylası – Zeyrat Yaylası – Topaşırtepe – Milvankale – Gala Köyü, Varda Köprüsü Doğa Yürüyüşü

MDK
KÖŞK YAYLASI – ZEYRAT YAYLASI – TOPAŞIRTEPE – MİLVANKALE – GALA KÖYÜ, VARDA KÖPRÜSÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
26.05.2024 (Pazar)
Pazar günü 07.00’da Mezitli’den, 07.30’da MDK Kulüp önünden yola çıkıyoruz. Tarsus tren istasyonunda Tarsus’tan gelen katılımcılarla buluşuyoruz. Yolumuz üzerinde vereceğimiz çay-kahvaltı molasının ardından yürüyüşe başlayacağımız noktaya kadar yolculuğumuz devam ediyor.
Yürüyüş başlangıç noktamız Karaisalı sınırları içerisinde yer alan Zeyrat Yaylası olacak. Yürüyüş iki etaptan ulaşacak. Birinci bölümde Nergizlik Baraj Gölü ve çevresinin muhteşem manzarasını izleyeceğimiz Topaşırtepe’ye doğru yürüyeceğiz.
İkinci bölümde ise orman içi yollardan yürüyerek Köşk Yaylası’na ulaşacağız. Burada Çakıt Vadisi’ni ve demiryolu tünellerini kuşbakışı izleyeceğiz. Ardından Milvankale ve Gala Köyü yönüne doğru yürüyüşümüz devam edecek. Gala Köyü yakınlarında yürüyüşü tamamlayarak araçlarla buluşacağız.
Dönüşte ise yolumuz üzerinde bulunan Varda Köprüsü’nde gezi ve fotoğraf molası verdikten sonra geri dönüş yoluna koyulacağız.
PROGRAM
(07.00 : Mezitli Belediyesi önü)
07.30 : Hareket (MDK)
08.15 : Tarsus-İstasyon’dan hareket
11.00 : 1.Etap yürüyüş
12.30 : 2.Etap yürüyüş
15.00 : Yürüyüş sonu (Gala Köyü)
16.00 : Varda Köprüsü
17.00 : Mersine hareket
19.00 : Mersin
AÇIKLAMALAR :
– Zorlu olmayan yürüyüşün iki etabı toplam 14 km. (Yürümekte güçlük çekenler yanlızca bir etabı yürüyebilir.)
– Yolda alış veriş, çay-kahvaltı molası olacak. Yiyecek ve içecek temin etme imkanı olasada önceden kumanya hazırlanması önerilir.
– Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı, yedek giysi, şapka, yağmurluk vs alınmalıdır
– Hareket yeri Kulüp Binası önü (Palmiye Mh. 2.Cd. Pirireis İÖO Yanı)olup rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla gidiş yolumuz üzerinde bulunan Mezitli, Vipol vs ile Tarsus Tren Garı gibi noktalardan da katılım mümkündür.
Etkinlikle ilgili doğru bilgi ve İLETİŞİM :
– 0532 642 02 03
– 0539 077 63 03
MDK TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU, TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU, TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU, TÜRKİYE ORYANTİRİNG FEDERASYONU, …. ÜYESİDİR

Antalya Trekking Rotaları- Likya Yolu: Antalya’nın Büyülü Yürüyüş Rotası

Mersin Kosk Yaylasi Zeyrat Yaylasi Topasirtepe Milvankale Gala Koyu Varda Koprusu Doga Yuruyusu

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi