Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Pztt Blanc ve Chamonix Trekking Turu

Ağustos 10 - Ağustos 16

Pztt Blanc ve Chamonix Trekking Turu 7 Gün 6 Gece

Chamonix Trekking Turu 7 Gün 6 Gece

Chamonix Trekking Turu 7 Gün 6 Gece

Chamonix Trekking Turu 7 Gün 6 Gece

kişi başı

€ 1.650,00

10-16 Ağustos 2024  |   Pztt Blanc’ın Eteklerinde Trekking

 • Yorumlar0 Yorum

  0/5

 • Tur Tipiİçerik
  Trekking
 • Zorluk DerecesiKolay – Orta

  2/8

 • Grup Kişi SayısıOrta Grup

  6-12 kişi

Chamonix Trekking Turu 7 Gün 6 Gece hakkında.

Dağcılığın keşfedildiği topraklardayız. 1741’de keşfedilen vadi, kısa bir süre içinde bir sayfiye ve tatil beldesine dönüştü. 1760’da dağcılığın keşfi ile gelişen süreçte 1786’da Pztt Blanc Zirvesinin ilk çıkışı gerçekleştirildi ve vadi daha popüler hale geldi. 1800 lerde 3000 kişi bu zirveye ulaşmayı denemişti bile.

Chamonix vadisinin gelişimi de dağcılık ile paralel bir gelişme gösterdi. Buzulların sakin, serin havası ve muhteşem manzaralarının etrafına kurulmaya başlayan oteller ve pansiyonlar ile Chamonix bugün ki halini almaya devam etti. Yaz ve kış boyunca dağcılık, kaya tırmanışı, trekking ve kayak tatil cenneti olan bu güzeller güzeli vadi artık çok daha iyi korunan, doğaya saygılı, güvenli bir merkez haline geldi. Her sene yapılan ve katılımının çok prestijli olduğu UTMB koşusu da bu vadinin ev sahipliğinde yapılmaktadır.

Bu turumuzda tarih, doğa, spor ve sporcu ile dolup taşmaya devam eden bu muhteşem vadinin patikalarından geçip, en güzel sırtlarında yürüyüp, buzulların maviliğini yakından görme fırsatı edineceğiz.

Bu turumuzda yaşanacak neler var ?

+ Dağcılık’ın doğduğu topraklarda Alp Dağlarının eşsiz manzarasında doğa yürüyüşleri yapacağız

+ Avrupa’nın en büyük zirvesi ve Avrupa’nın en büyük buzullarının en güzel manazaralarını izlerken sıcak içeceklerimizi yudumlayacağız.

+ Fransa’nın en güzel dağ göllerini göreceğiz.

+ Chamonix kent merkezinde birbirinden sevimli cafelerde Fransız mutfağının ve özellikle peynirlerinin tadına bakacak, alışveriş yapacağız.

+ Dünyanın en sıradışı teleferiği ile Aguille de Midi’ye çıkacağız.

Özet Program

 1. Gün: Sabiha Gökçen Havalanında buluşma – Cenevre Havalimanında Transfer ile buluşma ve Chamonix – Les Houches’e transfer. Otele giriş.
 2. Gün: Chamonix – Gondola to Planpraz – Brévent – Bel Lachat – Merlet – Les Houches – Chamonix
 3. Gün:Chamonix – La Fregere – Index – Lacs Noirs – Lac Blanc – La Fregere – Telesiyej – Chamonix – Les Houches Kolay-13 km, 7 saat (Çıkış 1181 m. iniş 1060 m.)
 4. Gün:Les Houches – Servoz – Lac Vert – Ayeres Pierrieres – Servoz – Les Houches (Çıkış 992 m. iniş 992 m.)
 5. Gün:Chamonix – Telesiyej – Aigui Du Midi – Telesiyej – Plade I’aguille – Mer De Glace – Chamonix – Les Houches. Kolay,15,8 km, 8 saat (çıkış 700 m. iniş 1960 m.)
 6.  Gün: Argentiere  – La Plagnolet – Croix de Lognan – Glacier d’Argentiere  – Chalet De Lognan – Croix de Lognan – Plan Roujen – La lavancher  – Les Hoches. Kolay, 10 km, 7 saat (çıkış 1282 m.iniş 1215 m.)
 7. Gün: Cenevre Havaalanına transfer ve dönüş
Chamonix Trekking Turu 7 Gün 6 Gece

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi