Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Sakarya Taraklı Karagöl Yaylası Kamp ve Doğa Yürüyüşü

Ağustos 3 - Ağustos 4

Sakarya Taraklı Karagöl Yaylası Kamp ve Doğa Yürüyüşü

Sakarya Taraklı Karagöl Yaylası Kamp ve Doğa Yürüyüşü

Sakarya Taraklı Karagöl Yaylası Kamp ve Doğa Yürüyüşü

 

KARAGÖL YAYLASI KAMP VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

3-4 AĞUSTOS CUMARTESİ-PAZAR

Yürüyüş Lideri: ESAT ÇOBAN-05353243217

1.GÜN 3 AĞUSTOS CUMARTESİ

Sabah 06.30′ da Bakırköy İncirli’den hareket ediyoruz. Kahvaltımıızı Ali Fuat Paşa da yanınızda getirdiklerimizle veya tesisten alacaklarınızla yapıyoruz. Yol üstünde mola vererek alışverişimizi yapıyoruz. Sonrasında kısa bir yolculuğun ardından kamp alanına ulaşarak çadırlarımızı kuruyoruz. (kamp alanında tuvalet bulunmaktadır.)

Çadırlarımızı kurup biraz dinlendikten sonra Karagöl Yaylasında 5-6 km lik yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

Karagöl Yaylası, Sakarya ili, Taraklı ilçesi sınırlarındaki yayladır. İlin büyük yaylalarından olan Karagöl 567 hektar büyüklüğe, 1.100 m yüksekliğe sahiptir. Etrafı tamamen çam, kayın, köknar ve meşe ağaçları ile kaplı olan Karagöl Yaylası bol oksijenli havası ve soğuk içme sularıyla doğal bir tedavi merkezidir.

Sakarya merkeze 99 km, Taraklı’ya 6 km’si stabilize, 22 km uzaklıktadır. Her aracın çıkabileceği yaylaya en yakın yerleşim 6 km ile Uğurlu Köyü’dür. Yayla çevresi köknar, kayın ve çam ağaçlarının kapladığı yoğun orman ile çevrilidir.

2. GÜN 4 AĞUSTOS PAZAR 

Sabah istediğimiz saatte kalkıp kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası isteyenlerle beraber Acella Yaylası orta zorlukta bir yürüyüş gerçekleştirebiliriz.

Kamp alanından çadırlarımızı toplayarak saat 16:30 da İstanbul için yola çıkıyoruz. Tahmini 20:30 da İstanbul’da evlerimizde oluruz.

Sakarya Taraklı Karagöl Yaylası Kamp ve Doğa Yürüyüşü

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi