Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Ürdün Trekking Turu

Ekim 5 - Ekim 13

Ürdün Trekking Turu

Ürdün Trekking Turu

Ürdün Trekking Turu

Vadiler Arasında Ürdün Trekking Turu

kişi başı

$ 2.950,00$ 2.650,00

5 – 13 Ekim 2024    |    Nabatiler’in İzinde Yeşil Tepelerden Issız Çöllere     20 Temmuz 2024 Tarihine Kadar Erken Rezervasyon İndirimi İle kişi başı 2950$ yerine 2650$

  • Yorumlar0 Yorum

    0/5

  • Tur Tipiİçerik
  • Zorluk DerecesiOrta

    3/8

  • Grup Kişi SayısıOrta Grup

    8-14 Kişi

Vadiler Arasında Ürdün Trekking Turu hakkında.

Orta Doğu’nun kadim topraklarında bir yürüyüş turu düzenleme fikri Ürdün’ü keşfedene kadar hayallerimizi ‘’acaba?’’ ile süslüyordu. Türkiye çıkışlı ilk Ürdün yürüyüş turunu gerçekleştirdikten sonra ise bütün soru işaretleri kafamızdan silindi … İşte yeniden doğa yürüyüşü, antik kentler, efsaneler, çöl, yıldızlar altında kamp yeniden hayatlarımıza renk katacak.

Ürdün’e doğa ananın ve tarihin son derece eli açık davrandığını söyleyebiliriz. Küçük yüzölçümüne rağmen parıldayan bir elmas gibi çarpıcı özelliklere sahip. Binlerce yıllık insanlık tarihine ev sahipliği yapan Ürdün nehri havzasının güneyindeki bu güzel ülke derin kültürünün yanında sıcak kanlı insanları, damak çatlatan mutfağı, ıssız gecelerde simli gökyüzü ile bizde unutamayacağımız tatlar, hatıralar bıraktı. Sizi de bu deneyime ortak olmaya davet etmeye karar verdik. Üstelik ülkemizden Ürdün’e gerçek anlamda ilk yürüyüş turunu düzenleyerek vadileri, dağları, çölü, denizi ve kentleriyle tam da bizim tarzımızda bir doğa ve kültür seyahati planladık.

Arap baharı gibi etkileri okyanus aşırı dahi hissedilen, Arap, İslam, Kuzey Afrika ve Orta Doğu coğrafyalarında olduğu kadar küresel etkileri de olan bir dönemi dahi barış, istikrar ve huzur içinde atlatan bir ülke olan Ürdün, çalkantılı coğrafyasının da çimentosu, temeli olarak anılıyor. Derin tarihi, barış ve birleştirici kültürü ile Ürdün bilinen bir turist destinasyonu olsa da sizlere kalabalıklardan mümkün olduğunca uzak ıssız patikalar, sakin çöl geceleri, özenli ve göz alıcı konaklamalar ile harika bir yürüyüş turu deneyimi vadediyoruz. Bedevi kamplarından, dünyanın en alçak noktası olan Ölüdeniz’e, kutsal mekanlardan, dünyanın en görkemli arkeolojik yapılarına kadar uzanan zengin bir içeriği gerçek doğa yürüyüşleri ile birleştirdik. Bu zengin içeriği hazırlarken hedefimiz katılımcılarımıza unutulmayacak bir deneyim sunmak oldu.
Şimdi sizi dolu dolu geçecek bir haftalık Ürdün maceramıza davet ediyoruz. Üstelik ilk turumuza özel bir fiyat kampanyası ile kaçırılmayacak bir keşif tatili…

Özet Program
1.Gün: Ankara’dan Amman’a uçuş, Amman’da serbest zaman
2.Gün: Amman – Madaba – Mount Nebo – Dana
3.Gün: Wadi Dana- Wadi Feynan yürüyüşü
4.Gün: Wadi Feynan – Wadi Ghuweir Yürüyüşü
5.Gün: Little Petra – Petra yürüyüşü
6.Gün: Wadi Rum
7.Gün: Wadi Rum – Kerak – Ölüdeniz
8.Gün: Ölüdeniz – Jerash – Amman
9.Gün: Havaalanına transfer. Queen Alia Havalimanı’dan Ankara’ya uçuş

Ürdün Trekking Turu

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi