Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Antalya Demre Antik Kentler Gezisi ve Suluin Mağarası Doğa Aktivitesi

Temmuz 14

Antalya Demre Antik Kentler Gezisi ve Suluin Mağarası Doğa Aktivitesi

Antalya Demre Antik Kentler Gezisi ve Suluin Mağarası Doğa Aktivitesi

Antalya Demre Antik Kentler Gezisi ve Suluin Mağarası Doğa Aktivitesi

 

Demre ile Finike’nin Antik Kentleri ( Myra – Andriake – Limyra) ve Demre ile Finike’nin Gizli Suları ( Ejderin Gözü ve Mağaralı Koyu ) Suluİn Mağarası Doğa Aktivitesi ❗
✅ Yer çekimsiz ortamda çilek yiyeyim ama muz tadı gelsin… Havuz olsun ama tuzlu su veya kükürt su olsun diyorsan bu aktiviteleri kaçırma..❗
♦️ Demre ilçesinde bulunan Myra ve Andriake antik kenti gezisiyle etkinliğe başlayacağız. Çayağzı plajının yakınında bulunan doğal kaynaktan çıkan ve şifa dağıtan buz gibi kükürtlü suyuna gireceğiz…
Ve.
📌 1. ✅ Sülüklü Plajı Havuzları ;
Demre ilçesinde Sülüklü plajının yanında bulunan çok eski tarihlerde mermer ocağı olarak işletilen, zamanla deniz sularının dolması sonucunda ortaya doğal kare, dikdörtgen havuzlar ortaya çıkmıştır. Bu görseli yüksek havuzlarda yüzeceğiz, Güvercin Ada manzaralı olacaktır.
📌 2. ✅ Mağaralı Koyu
Antalya‘nın Finike ilçesine bağlı Finike-Demre karayolu üzerinde kendiliğinden oluşmuş içinde kumsalı olan bir mağarası bulunan koya halk tarafından Mağaralı Koy ismi verilmiştir. Hem mağaraya girişte hem de sahilde suyun rengi bir ton daha açılır. Kumsal beyaz renktedir.
📌 3. ✅ Ejderin Gözü Havuzu ;
Tuzlu sudan oluşan ( Ejderin Gözü ) adıyla anılan doğal bir kral havuzu ; Demre ve Finike ilçesinin kara yolunda küçük bir alanda yer alan havuz kısa bir yürüyüş sonrasında ulaşılmaktadır. Ejderin gözünde bolca yüzüp fotoğraflarımız videolarımız çekip anı oluşturacağız.
📌 4. ✅ Suluİn Mağarası: Demre – Finike Yol üstünde bulunan Suluin Mağarasında kısa bir mola vereceğiz ve Suluin Mağarasının etkileyici yapısına şahit olacağız.
📌 5. ✅ Limyra Antik Kenti ve Doğal Su Kaynağı ;
Limyra antik kenti gezilecek ve Limyra antik kentinin içinden doğan doğal suda (Yüzme molası ) tuzlu ve kükürt sularımızdan arındıktan sonra Antalya ya döneceğiz…
📅 Hareket tarihi : 14.07.2024 PAZAR
⏰Hareket saati : 07.00
🚶 Rota : Kolay
🚌Hareket Noktaları :
📌 1 – 07.00 : TerraCity
📌 2 – 07.10 : Kırcami
📌 3 – 07.15 : Meydan
📌 4 – 07.20 : Büyükşehir Bld.
📌 5- 07.25 : Y.Y Samanyolu
📌 6 – 07.30 : Meltem Cami
📌 7- 07.40 : Eski İl sağlık Durağı
📌 8 – 07.45 Türkay otel ve Hurma Atm
☎ İletişim :
Rehber : Tuncer koç 0539 246 85 23
Klb. Bşk
Antalya Demre Antik Kentler Gezisi ve Suluin Mağarası Doğa Aktivitesi

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi