Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

İran Demavend Dağı Zirve Tırmanışı

Haziran 16 - Haziran 23

Dağcılık 1 / Dağcılık Ne Demektir?

 

Süphan Dağcılık ile İran Demavend Dağı Zirve Tırmanışı

5.000 m. üzeri yüksek irtifa tırmanışlarımıza Demavend Dağı tırmanışı ile devam ediyoruz.

DEMAVEND DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI

İran’ın ve Ortadoğu’nun en yüksek zirvesi

550
Min: 12 Max: 15 Kişi
Zorluk
8 gün 7 Gece

İran’ın ve Ortadoğu’nun en yüksek zirvesi olan bu dağın klasik rotasından gerçekleşecek olan tırmanış, herhangi bir teknik zorluk barındırmamakta olup, doğada kalmaya alışık orta seviye ve üzeri doğa yürüşü yapan katılımcılara uygundur.

Demavend Dağı, Pers mitolojisinde ve İran’ın kültünde de önemli bir yere sahip. 5 bin 610 metre yüksekliğe sahip olan Demavend Dağı, aynı zamanda Ortadoğu’nun en yüksek noktası ve Asya kıtasındaki en yüksek aktif volkanik dağ olarak da biliniyor. Hazar Denizi’nin güney kıyısında yer alan yanardağın, en son 6 Temmuz 2007’ye kadar aktif olduğu belirtiliyor.

Demavend Dağı, Pers literatüründe ve mitolojisinde ise İranlıların direnişini sembolize ediyor. Zerdüştlükle ilgili efsanelere göre Azi Dahaka adlı üç başlı ejderhanın, bu dağ içine zincirlendiğine ve dünyanın sonuna kadar da burada kalacağına inanılıyor. Firdevsi’nin ünlü eseri Şeyhname’de de dağın sihirli güçleri bulunduğu anlatılıyor.

📍İRAN DEMAVEND DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI🏔️

🗓️-16-23 Haziran 2024

📌5.000m üzeri yüksek irtifa tırmanışlarımıza Demavend Dağı tırmanışı ile devam ediyoruz.

📌5.671m yüksekliği ile İran’ın ve Ortadoğu’nun en yüksek zirvesi olan bu dağın klasik rotasından gerçekleşecek olan tırmanış herhangi bir teknik zorluk barındırmamakta olup doğada kalmaya alışık, orta seviye ve üzeri doğa yürüşü yapan katılımcılara uygundur.

Faaliyete katılım ve detaylı bilgi için
👉 https://suphandagcilik.com/

#mountaineering #climbing #climber #alpinism #alpinist #summit #peak #highaltitude #mountainguide #outdoors #sports #extreme #nature #naturelovers #view #friends #landscape #QuestionMadness #NeverStopExploring #iran #demavend #zirve #dağlar #dağcılık #2as #karspor #mood

 

https://turkeyoutdoor.org/kategori/dagcilik/

Iran Demavend Dagi Zirve Tirmanisi

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi