https://turkeyoutdoor.org/, Türkiye’de outdoor (açık hava etkinlikleri) hakkında bilgi sağlayan bir web sitesidir. Site, yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi çeşitli açık hava etkinlikleri hakkında rehberler, rotalar, haberler ve etkinlikler sunmaktadır.

Outdoor Aktiviteleri Paylaşım Merkezi

Doğaseverler, outdoor tutkunları ve macera arayışındakiler için Türkiye’nin en kapsamlı etkinlik platformu artık hizmetinizde! TurkeyOutdoor.org olarak, doğa yürüyüşü grupları, outdoor kulüpleri ve bireysel maceraperestleri bir araya getiriyoruz.

İletişim Adreslerimiz. Bu adresler üzerinden etkinlik detaylarını ve resimlerinizi bize iletebilirsiniz.

Türkiye’nin outdoor tutkunlarını bir araya getiren platformda siz de yerinizi alın! ✨


Tunç Fındık (d. 1972, Ankara), Türk dağcılığına büyük katkılar sağlamış profesyonel bir dağcı, dağ rehberi, yazar ve motivasyon konuşmacısıdır. TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Fındık, dağcılık dünyasında birçok başarıya imza atmıştır.

Bu yazı Tunç Fındık’ın sitesinden kendi izniyle alınmıştır. Tunç Bey’e teşekkür ediyoruz. Daha fazla bilgi ve iletişim için sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.tuncfindik.com

Outdoor, Dağcılık ve Tırmanma Ekipmanı: The North Face Trekker Pant Dağ Pantolonu İncelemesi

The North Face Trekker Pant Dağ Pantolonu İncelemesi
The North Face Trekker Pant Dağ Pantolonu İncelemesi

The North Face’in ürettiği ve her yılkı koleksiyonunda renkleri değişen ama formu değişmeyen,  her işe kullanılabilecek pantolon serisi, trekker pant. Trekker pant serisinin her kullanıma uygun modelleri var: şort olabilen bacak fermuarlı model, şort olmayan sabit model, kesimi daha bol olan model, yan cepli ve cepsiz model.. Mat ve doğal renkleri, esnek kumaşı ve basitliği ile işlevli bir seri. Yukarıdaki resimde görülen Trekker Alpine Pant’ı dağlarda kaya tırmanırken, yapay duvarda boulder yaparken,  gezerken, seyahatte, kısaca  heryerde ve her işte kullandım. İçine kalın bir uzun tayt giyerek kışın, karlı zemin ve kötü havada da günübirlik kullanmak çok rahat oluyor. Pantolonun hiç pamuklu dokuma içermemesi çok büyük bir avantaj; ıslansa da kolay kuruyor ve rüzgara dayanıyor.

Artıları: Çok esnek, kaya tırmanmak gibi işlerde engel olmuyor. Çok hafif, varla yok arası. Buna rağmen kumaş sağlam, görece hızlı aşınmıyor. İki fermuarlı yan bacak cebi ve iki fermuarlı bel cebi, arka fermuarlı cüzdan cebi var; bel kemeri için kalın köprüler düşünülmüş. Yine TNF’nin birçok ürünü gibi, tamamen sentetik olmasına karşın 30 faktör güneş koruması sağlıyor. Kumaş zor ıslanıyor; ıslansa bile vücut ısısıyla derhal kuruyor.  Diz yanlarındaki halka ve düğmelerle, sıcak havada capri boyutuna katlanabiliyor..

Eksileri: Yok. Tabii ki kullanım amacı kış tırmanışı veya büyük duvar tırmanışı yapmak olan bir ürün değil, ona göre kullanmak gerek, yoksa eskimesi kaçınılmaz 


Bu yazı Tunç Fındık’ın sitesinden kendi izniyle alınmıştır. Tunç Bey’e teşekkür ediyoruz. Daha fazla bilgi ve iletişim için sitesini ziyaret edebilirsiniz. http://www.tuncfindik.com

Önemli Hatırlatma: Yazı bir uzmanın kişisel görüşüne dayanmaktadır. Tanıtılan ürünlerin zaman içerisinde versiyonları, kullanılan malzeme ve özellikleri değişmiş olabilir. Çeşitli özellikleri kaybolmuş, azalmış ya da yazıda bulunmayan yeni özellikler eklenmiş olabilir. Ekipman ile ilgili en son bilgiler için ürünün güncel sitesinden bilgi almalısınız.


TurkeyOutdoor.org: Doğa İle Buluşma Merkezi! TurkeyOutdoor.org, Türkiye’nin en heyecan verici açık hava platformu! Yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi doğa sporlarıyla dolu maceralar hakkında detaylı rehberler, benzersiz rotalar, güncel haberler ve unutulmaz etkinlikler sunuyor.

Türkiye’nin Doğal Güzelliklerini Keşfedin! TurkeyOutdoor.org, Türkiye’nin dört bir yanındaki doğal güzellikleri keşfetmek isteyenleri bekliyor. Her bir etkinlik için titizlikle hazırlanmış bilgiler, etkileyici rotalar, büyüleyici fotoğraflar ve ilham verici videolar sizi bekliyor. Ayrıca, Türkiye’deki açık hava etkinlikleriyle ilgili en güncel haberlere ve etkinlik takvimine de göz atabilirsiniz.

Açık Hava Tutkunları İçin Özel Rehber! TurkeyOutdoor.org, Türkiye’de açık hava etkinliklerine ilgi duyan her seviyeden maceraperest için mükemmel bir kaynaktır. Deneyimli gezginlerden yeni başlayanlara kadar herkes için uygun olan bu platform, Türkiye’deki doğa aktiviteleri hakkında aradığınız her şeyi sunuyor. Doğa, kamp ve macera arayışında olanlar için ideal bir rehber olarak öne çıkıyor. Sizi, unutulmaz bir doğa macerasına davet ediyoruz! TurkeyOutdoor.org ile hayalinizdeki maceraya adım atın!

https://turkeyoutdoor.org/