Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Bulgaristan Musala Dağı Tırmanışı

Eylül 19 - Eylül 22

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Bulgaristan Musala Dağı Tırmanışı

BULGARİSTAN’IN VE BALKANLARIN EN YÜKSEK DAĞI MUSALA TIRMANIŞI VE SOFYA GEZİSİ – 2

Etkinlik No 3156
Etkinlik Türü Dağcılık
Etkinlik Tarihi 19.09.2024  Perşembe
Etkinlik Yeri BULGARİSTAN / SAMOKOV / RİLA
Etkinlik Süresi 3 Gün
Etkinlik Sorumlusu MEHMET ÇİÇEK
KATILIM KOŞULLARI

Üyelik Resmi üyeler
Lisans Dagcilik
Son Katılım Tarihi 1.09.2024  Pazar
Puan Sınırı Sınırlama yok

Bu etkinlik için Vizeli Dagcilik Lisansı zorunludur.

İstanbul Doğa Sporları Kulübü Dağcılık Şubesi olarak Balkanların en yüksek dağı için tırmanış etkinliği düzenledik. Otel konaklaması ile yapacağımız Rila Milli Parkı Rila Dağ Sırasındaki en yüksek zirve olan Musala Dağı için doğanın içinde 3  gün  geçirmeye hazırlanın.

2925 m yüksekliği ile Bulgaristan’ın en yüksek zirvesi olan bu dağın adının aslında Ön Bulgarlar tarafından tengri Dağı, sonra Mus Allah Dağı olduğu bilgisi yanı sıra mükemmel bir kayak merkezi ve mükemmel doğası ile dikkat çekiyor. Bir kısmı kolay olmayan çıkış içeren bu dağda Türkiye, İran, Yunanistan sonrasında Bulgaristan’ın da en yüksek zirvesi ile taçlandırmaya çalışacağız.

Bu etkinliğe kendi aracımızla katılacağız ve bu nedenle 2. araç bulunması durumunda kontenjanı arttırabileceğiz.

18 Eylül Perşembe: gece saat 23:00 gibi İstanbul’da belirlenen güzergahta buluşarak yola çıkacağız.

19 Eylül Cuma: 8 saatlik bir yolculuk sonrası Samokov kentinde olacağız. Burada kahvaltı, ve gezimizden sonra otelimize yerleşerek dağ manzarasında dinleneceğiz, Gece konaklama otelde.

20 Eylül Cumartesi: Sabah gün aydınlanmadan Musala zirve için yola çıkacağız. 2925 metre yüksekliğindeki Musala zirve için hava elverdiğince mükemmel manzaralar eşliğinde zaman zaman zorlu bölgeler dahil olmak üzere tırmanışımızı gerçekleştireceğiz. Günümüz dağda tırmanış ve iniş ile gerçekleşecek. ardından yeniden Samokov şehrine döneceğiz ve otelimizde konaklayacağız.

21 Eylül Pazar: Otelde kahvaltımız sonrasında Sofya’ya geçeceğiz, 1 saatlik yolculuk sonrasında Sofya turu yapacağız. Burada Aleksandr Nevski Katedrali dahil olmak üzere 1 günde gezilebilecek bölgeleri gezip, dönüş yoluna geçeceğiz.  Gece yarısı veya gümrük trafiğine bağlı olarak gece yarısından sonra İstanbul’da olacağız.

3 günlük programa bölgenin önemli tarihsel ve kültürel özelliklerini de sığdırmaya çalıştık.

Etkinliğe dahil olanlar

Samokov da 2 gece 3 yıldızlı kahvaltı dahil konaklama, iki kişilik oda

İstanbul (İncirli) – Samokov- Sofya gidiş dönüş benzin, yol, otoban ücreti dahil ulaşım

Dağ izni

Etkinliğe dahil olmayanlar

Tüm kahvaltı ve ve yemekler

Teleferik (çalışmazsa yürüyüş yapacağız)

Dağdaki kahvaltı ve yemekler

Gaz ve yemek pişirme ekipmanı

Kurtarma zamanında Araba, Katır, Doktor, İlaçlar

Bulgaristan için pasaport ve Schengen Vize istenmektedir.  

Yaklaşık Maliyet

3 kişi için 200 Euro

4 kişi için 170 Euro

2 veya 3 araç için yeterli sayı olması durumunda da maliyetler aynı olmaktadır.

Ekstra maliyetler için birlikte masraf paylaşım esasıyla hareket edeceğiz.

(Kaparo sonrası geriye kalan için son ödeme tarihi 10 Temmuz 2024)

Son İptal Tarihi 10 Temmuz 2024

                                                ***   ETKİNLİĞE KATILIM ŞARTLARI   ***

* İstanbul Doğa Sporları Kulübü resmi ya da web üyesi olmak

* Dağcılık lisansına sahip olmak

* Etkinliğe katılmaya engel sağlık sorunu,kronik hastalık ve kondüsyon eksikliği bulunmamak ( Etkinlik öncesi yüksekliğe uyum tırmanışları yapılacaktır. )

* Türkiye Dağcılık Federasyonu ya da kulüp içi eğitimlerden ; en az YAZ DAĞCILIĞI EĞİTİMİNİ tamamlamış olmak, en az 3000 metrelik zirve deneyimi, zor zorluk derecelerinde hiking tecrübeleri bulunmak ve bunların etkinlik yürüyüş liderleri tarafından onaylanmış olması.

* Tırmanışın gerektirdiği teknik malzemelere sahip olmak ( malzemeler bölümünde detaylı olarak yazılıdır.)

                                      ***  ÖNEMLİ NOT

ETKİNLİK MİNİMUM 3 KATILIM OLDUĞUNDA GERÇEKLEŞECEKTİR. LİMİT  12 KİŞİDİR.

ETKİNLİK SORUMLUSU VE DAĞ MİHMANDARI TARAFINDAN; HAVA ŞARTLARI,EKİBİN DURUMU YA DA FARKLI NEDENLERDEN DOLAYI PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR.

Bu etkinlik, İstanbul Doğa sitesinden yöneticinin izniyle alınmıştır. Etkinlik ile ilgili ana detaylar bu yazıya alınmıştır. Etkinlik detaylarına ve buna benzer diğer etkinliklere İstanbul Doğa adresinden ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu olarak İstanbul Doğa ailesine teşekkür ediyoruz.

Trekking güvenliği için şu yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Istanbul Doga Sporlari Kulubu Ile Bulgaristan Musala Dagi Tirmanisi

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi