Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Düşler Ülkesi Gürcistan Trekking (Pasaportsuz)

Haziran 23 - Haziran 29

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Düşler Ülkesi Gürcistan Trekking (Pasaportsuz)

MÜRSEL BİLİR SORUMLULUĞUNDA GÜRCİSTAN

Etkinlik No 2966
Etkinlik Türü Konaklamalı Trekking
Etkinlik Tarihi 23.06.2024  Pazar
Etkinlik Yeri GÜRCİSTAN / SVANETİ / MESTİA
Etkinlik Süresi 7 Gün 6 Gece
Etkinlik Sorumlusu MüRSEL BİLİR
KATILIM KOŞULLARI

Üyelik Herkese Açık
Lisans Gerekli Değil
Son Katılım Tarihi 23.05.2024  Perşembe
Puan Sınırı Sınırlama yok
Zorluk Seviyesi

BU ETKİNLİK BİR YURTDIŞI TURİZM VE DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ FAALİYETİDİR.

 ENDEMİCTOURS FİRMASI TARAFINDAN İSTANBUL DOĞA SPORLARI KLÜBÜ ÜYELERİNE ÖZEL OLARAK ORGANİZE EDİLMİŞTİR.

KATILIM ÜCRETİ 650 USD DİR.

ÖDEMELER DOĞRUDAN VE PEŞİN OLARAK TURU DÜZENLEYEN TURİZM FİRMASINA YAPILACAKTIR.

 

                                  GÜRCİSTAN RÜYASI SVANETİ 

                                           MESTİA – USHGULİ – KUTAİSİ

Sevgili İstanbul Doğa Ailesi,sizleri tam anlamıyla Kafkas macerasına davet ediyoruz. Kimi Kimi Unesco Dünya Mirası listesinde kimi gördüğünüzde aklınızdan çıkmayacak güzelliklte köyler, vadiler, yaylalar ve dağlar mimari ile buluşuyor. Bu görsel ve ruhsal bütün benliğinize saracak şölen için yeriniz ayırtın. Kendine has doğa dokusu Ortaçağ kuleleri hala korunan ritüeller ve gelenekler, zirvesinde kar eksilmeyen dağlar, alpin çayırları, milyon yıllık buzullar, olanca gücü ile akan nehirleri ve şelaleleri ile UNESCO tarafından koruma altına alınan SVANETİ bölgesi. Kafkas dağlarının en yüksek 10 zirvesini coğrafyasında barındırmakta bu gezimiz bu dağların eteklerinde yürüyecek ve inanılmaz deneyimler elde edeceğiz.

 • UNESCO Dünya Mirası Svaneti
 • Kutsal Gürcistan Üçlemesinden olan Gelati Manastırı
 • Prometeusun zincire vurulduğu kafkas dağları
 • Bagrati, Gelati ve Motsamera manastırları
 • Özel parklar ve Mağaralar
 • Avrupanın en eski ve yüksek yaşam alanı Ushguli 2250m
 • Shkhara, Chaaladi ve Ushba Buzulları
 • Şelaleler, kültür mirası kuleler, masalsı köyler
 • Muhteşem Kafkas Dağları manzarası
 • 110 hektarlık bir alana yayılmış dünyanın en büyük botanik bahçelerinden biri olan Batum Botanik Parkı
 • Acaristan Özerk Cumhuriyetinin başkenti Batum
 • Avrupa Meydanı, Altınpost efsanesi,
 • Leziz Gürcü yemekleri
 • Meşhur Gürcü şarapları tatma

PROGRAM

       1.Gün: (23.06.2024-Pazar): Rize – Hopa – Zugdidi – Becho

Sabah saat 10:00 da Rize havalimanından hareketle 1 saatlik yolculuk sonrası Sarp Sınır kapısından geçerek Batum şehir merkezinde kısa bir Avrupa Meydanı ve Altın Post (Medea) Heykeli panoramik olarak görüyoruz ve yolumuza devam ediyoruz. İlk molamızı Batum çıkışında bulunan Dendroloji (Ağaç Bilimi) Parkında veriyoruz. Bir saatlik bir mola sonrası Senaki şeri üzerinden yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk sonrası Samegrelo eyaletinin (Lazların anavatanı) başkenti olan Zugdidi’ye varıyoruz. Burda yiyeceğimiz öğle yemeği sonrasında yükselmeye başlayarak Enguri barajına çıkıyoruz ve uygun bir yerde kumanyamızı yiyoruz. Enguri nehrinde bulunan baraj Avrupa’nın en yüksek 2. Dünyanın ise 6. Barajı olma özelliğindedir ve 271m gövde yüksekliği bulunmaktadır. Barajın elektrik kablo döşemeleri toprak altından yapılmıştır. Zugdidi ovasının bahçeleri arasından Kafkas dağlarına doğru uzanan yaklaşık 4 saatlik muhteşem manzaralar eşliğinde ve uygun fotoğraf molaları ile Becho kasabasına varıyoruz ve pansiyonumuza yerleşiyoruz.

 

Bu etkinlik, İstanbul Doğa sitesinden yöneticinin izniyle alınmıştır. Etkinlik ile ilgili ana detaylar bu yazıya alınmıştır. Etkinlik detaylarına ve buna benzer diğer etkinliklere İstanbul Doğa adresinden ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu olarak İstanbul Doğa ailesine teşekkür ediyoruz.

Trekking güvenliği için şu yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Istanbul Doga Sporlari Kulubu Ile Dusler Ulkesi Gurcistan Trekking Pasaportsuz

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi