Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Muğla Datça’da Deniz Kampı

Haziran 17 - Haziran 23

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Muğla Datça’da Deniz Kampı

NESLİHAN ÖZCAN SORUMLULUĞUNDA DATÇA’DA DENİZ KAMPI

Etkinlik No 2948
Etkinlik Türü Hiking
Etkinlik Tarihi 17.06.2024  Pazartesi
Etkinlik Yeri MUĞLA / DATÇA / AKÇABÜK
Etkinlik Süresi 6 Gün
Etkinlik Sorumlusu NESLİHAN öZCAN
KATILIM KOŞULLARI

Üyelik Herkese Açık
Lisans Gerekli Değil
Son Katılım Tarihi 14.06.2024  Cuma
Puan Sınırı Sınırlama yok
Zorluk Seviyesi 2 Kolay

“Tanrı yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını isterse, Datça Yarımadası’na bırakır.”                                (Strabon)

Herkese merhaba. Bu Kurban Bayramı’nda bir yere gidelim. İçinde hem deniz, hem müze, hem de aktivite olsun. Gidelim ve diyelim ki “Anlatılmaz, yaşanır.” Bu rüyayı yaşamak için sizleri Datça programımıza bekliyoruz.

Datça, Akdeniz ve Ege denizini buluşturan 235 km’lik sahil bandında, pırıl pırıl, masmavi, akvaryum niteliğinde, 52 irili ufaklı koya sahiptir. Havası olağanüstü temizdir. Tertemiz plaj ve koyları ile Datça tam bir akvaryum cennetidir.

Unutmayın! Bu etkinliğimizin en güzel yanı İstanbuldoğa sporcuları ile bir arada olmak.

Rota hakkında:

Faaliyetimiz bir turizm faaliyeti olmayıp çadır konaklamalı Trekking ve aktivite tatil faaliyeti niteliğindedir.

 17 Haziran Pazartesi gecesi saat 21.00’da ilk duraktan başlayarak yaklaşık 12 saatlik bir yolculuk sonrası Datça’da olacağız. Kahvaltı sonrası kamp alanımıza gideceğiz. Akçabük koyunda bulunan kamping alanımız denize sıfır konumludur. Çam kokularını seven, yıldızların altında uykuya dalmayı özleyenler için enfes bir mekandır.

Programımız:

  18 Haziran Salı

Sabah Muğla’nın şirin ilçesi Gökova’da Aşıklar Yolu’nu yürüyeceğiz.

Yolu Gökova’ya ya da Marmaris’e düşenler Aşıklar Yolu’nda fotoğraf çektirmek için mutlaka mola verirler. Dev okaliptüs ağaçlarının süslediği Aşıklar Yolu, gezginler için muhteşem bir görsellik sunar. Bu nostaljik yolda fotoğraf çektirmek ya da yürüyüş yapmak büyük keyiftir. Lakin çoğu kişi bu ağaçların neden buraya dikildiğini bilmez. 1938 yılında sıtma hastalığına çare olması ve buradaki bataklıkları kurutması adına bölgeye Avustralya’dan okaliptüs ağaçları getirilir. Aşıklar yolu yaklaşık 3 km’dir.

 

Bu etkinlik, İstanbul Doğa sitesinden yöneticinin izniyle alınmıştır. Etkinlik ile ilgili ana detaylar bu yazıya alınmıştır. Etkinlik detaylarına ve buna benzer diğer etkinliklere İstanbul Doğa adresinden ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu olarak İstanbul Doğa ailesine teşekkür ediyoruz.

Trekking güvenliği için şu yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Mugla Datca Ilcesi 1

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi