Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Rize Çamlıhenşin Kaçkarlar Kuzeyden Zirve Tırmanışı

Ağustos 9

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Rize Çamlıhenşin Kaçkarlar Kuzeyden Zirve Tırmanışı

MURAT BAL SORUMLULUĞUNDA KARADENİZİN ZİRVESİNE YOLCULUK

Etkinlik No 3154
Etkinlik Türü Dağcılık
Etkinlik Tarihi 9.08.2024  Cuma
Etkinlik Yeri RİZE / ÇAMLIHEMŞİN / YUKARI KAVRUN
Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK
Etkinlik Sorumlusu MURAT BAL
KATILIM KOŞULLARI

Üyelik Resmi üyeler
Lisans Dagcilik
Son Katılım Tarihi 20.07.2024  Cumartesi
Puan Sınırı Sınırlama yok
Zorluk Seviyesi 8 Çok Zor

Güzel ülkemizin doruklarını dolaşmaya devam ediyoruz. Karadeniz’ in bulutu, sisi eksik olmayan zirvesine, 3937 metre rakımıyla Türkiye’nin 4. Yüksek dağı olma özelliğini taşıyan KAÇKARLAR’a gidiyoruz


*** PROGRAM ***

 09 Ağustos Cuma günü RİZE Havaalanında EN GEÇ SAAT 09:00 ‘da buluşuyoruz. Havalimandan 15-20 dakikalık bir yolculukla PAZAR İlçesine ulaşıyoruz.Pazar-Ayder minübüsleriyle 1 saatlik(40km) muhteşem karadeniz manzaralarıyla, Fırtına deresini takip ederek Çamlıhemşine oradan Ayder yaylasına ulaşıyoruz, Kısa bir ayder molası ardından dolmuşla 45 dakika sürecek bir yolculuktan sonra  2300 metre rakımlardaki Yukarı kavrun’a varıyoruz. Dinlenip ardından, kamp yüklerimizle birlikte yaklaşık 3  saat yürüyerek göller bölgesine ulaşıyoruz.Kampımızı atıp, etraftaki muhteşem buzul göllerini geziyoruz.Kampımıza dönüp dinlenmeye geçiyoruz. Geceyi yıldızlara yakın, strese uzak geçiriyoruz.

10 Ağustos Cumartesi sabah kalkıp muhteşem göl manzarası eşliğinde sıkı bir kahvaltı yapıp, kampmızı topluyoruz. Zirve için kamp atacağımız Öküz yatağına (Mezovit yaylası) olan 3 saatlik kamp yüklü yürüyüşümüze başlıyoruz.Öğle saatlerinde 2950 metredeki Mezovit yaylasına ulaşıryoruz Buzullardan doğan derenin kenarında, heybetli kaçkar dağı karşımızda, dağın eteklerinde buzulların hemen altında yeşil düz bir alanda kampımızı atıyoruz.  Sonrası serbest zaman.

11 Ağustos pazar  sabah 4 zirve için kamptan ayrılıyoruz. Tahminen 6 saatlik bir tırmanış sonrası zirvede  ( 3937 mt) olmayı, bayrağımızı ve kulüp flamamızı dalgalandırmayı diliyoruz. Hava uygun olursa Büyük Deniz Gölü manzaralı muhteşem zirve manzarasının tadını çıkarıp dönüyoruz.  4 saat sürecek iniş için zireveye veda edip yola koyuluyoruz. Saat 2 gibi kampa dönmeyi hedefleyeceğiz.Kampımızı toplayıp Yukarı kavrun yuluna koyuluyoruz. Yemek yeyip dolmuş kalkana kadar vakit geçiriyoruz. Dolmuşla önce Ayder yaylasına, oradan yine dolmuşla pazar ilçesine geçiyoruz.Sonra uçak saatimizi göre plan yaparız.
Etkinkinlik 10 kişi olarak planlanmıştır,

Katılımcılar etkinliğe önce yedek olarak katılacak, asil katılımcılar etkinlik sorumlusu tarafından yapılacak değerlendirme ile belirlenecektir.

NOT: Verçenik zirve plan dahilinde olmamakla birlikte, ben kalıp Verçenik zirvesinide yapmayı hedefliyorum. Bana katılmak isteyen 2 gün sürecek faaliyete dahil olabilirler.

 *** Not ***
Dönüş uçakları için uçak biletlerinizi 20:00 dan sonraya almanız uygundru.
***Ücret Bilgisi *** 

Uçak biletlerini herkes kendi alacaktır.

Pazar-Ayder, Ayder-Yukarı Kavrun dolmuş ucerini her katılımcı kendi ödeyecektir.

  ***  ETKİNLİĞE KATILIM ŞARTLARI ***

* İstanbul Doğa Sporları Kulübü resmi üyesi olmak

* Sporcu lisansına sahip olmak

* Etkinliğe katılmaya engel sağlık sorunu,kronik hastalık ve kondüsyon eksikliği bulunmamak

* Türkiye Dağcılık Federasyonu ya da kulüp içi eğitimlerden; en az YAZ DAĞCILIĞI EĞİTİMİNİ tamamlamış olmak  veya zirve deneyimine sahip olmak  ,kazma-krampon eğitimine sahip olmak  , zor zorluk derecelerinde hiking tecrübeleri bulunmak ve bunların etkinlik yürüyüş liderleri tarafından onaylanmış olması.

* Tırmanışın gerektirdiği malzemelere sahip olmak .En az 4/2 taban bilekli bot, kask,kazma ( etkinlik tarihine yakın tırmanış parkuru tekrar değerlendirilip karar verilecek)  yürüyüş batonu, mevsim koşullarına uygun giysi, çadır, uyku tulumu, mat vs 

*Tırmanıştan önce katılımcılar için 8 zorluğunda iki etkinlik açılacaktır bu etkinlikler katılım zorunludur. 

*Etkinlik için son iptal tarihi 21 Temmuz dur.

 

Etkinlik sorumlusu:  Murat Bal  0534 562 0626

Bu etkinlik, İstanbul Doğa sitesinden yöneticinin izniyle alınmıştır. Etkinlik ile ilgili ana detaylar bu yazıya alınmıştır. Etkinlik detaylarına ve buna benzer diğer etkinliklere İstanbul Doğa adresinden ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu olarak İstanbul Doğa ailesine teşekkür ediyoruz.

Trekking güvenliği için şu yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Istanbul Doga Sporlari Kulubu Ile Rize Camlihensin Kackarlar Kuzeyden Zirve Tirmanisi

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi