Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Yunanistan’da Antik Tanrıların Evi Olympus Dağı Tırmanışı

Haziran 14 - Haziran 19

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Yunanistan’da Antik Tanrıların Evi Olympus Dağı Tırmanışı

EMRE KAPUKAYA İLE MİTOLOJİ VE DOĞANIN İÇİÇE GEÇTİĞİ YUNANİSTAN OLYMPUS DAĞI TIRMANIŞI

Etkinlik No 3107
Etkinlik Türü Dağcılık
Etkinlik Tarihi 15.06.2024  Cumartesi
Etkinlik Yeri YUNANİSTAN / LİTOCHORO / PRİONA
Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK
Etkinlik Sorumlusu EMRE KAPUKAYA
2.Etkinlik Sorumlu YUSUF ALPER KUTLUER
KATILIM KOŞULLARI

Üyelik Herkese Açık
Lisans Gerekli Değil
Son Katılım Tarihi 24.05.2024  Cuma
Puan Sınırı Sınırlama yok
Zorluk Seviyesi 5 Orta Üstü

*Yeşil Pasaport veya Schengen Vizesi şarttır.

Yunan Mitolojisi kaynağı Olympus Dağı tırmanış etkinliğimiz artık geleneksel hale geliyor.

Sadece Olympus Dağı da değil, bir gün otel/deniz molası ve sonrasında 2 gün dağ evi (refugee) konaklaması ile Olympus, Mytikas, Skolio ve Skala zirverlerini yapacağız, dönüşte de Priona’da mükemmel bir gezi ile 4 gün  geçirmeye hazırlanın.

Tarihçi rehberliğinde mitolojiyi keşfedeceğimiz, ayrıca denize ve doğaya, sportif faaliyet olarakta dağcılığa doyacağımız bu etkinliğimiz için geri sayım başladı.

2918 m yüksekliği ile Yunanistan’ın en yüksek zirvesi olan bu dağın birçok rotası mevcut ancak bir kısmı  zor sayılabilecek çıkış içeren bu dağda Yunanistan Mitolojisinin kaynağı ve 12 Tanrı’nın evi olarak anılan zirveler var. Etkinliğimizi 2500 metre üzerinde 52 zirve bulunduran Olympus Dağında 3-4 zirve ile taçlandırmaya çalışacağız.

Bu etkinliğe kendi araçlarımızla katılacağız ve bu nedenle 2’den fazla araç bulunması durumunda kontenjanı arttırabileceğiz.

14 Haziran Cuma: gece saat 23:00 gibi İstanbul’da belirlenen güzergahta buluşarak yola çıkacağız. Selanik’e kısa bir mola için uğramak konusunu birlikte değerlendireceğiz.

15 Haziran Cumartesi: 9 saatlik bir yolculuk sonrası otelimize ulaşacağız. Öğleden sonra otelimize yerleşerek Olympus Dağı manzarasında deniz ve kumsal ile Ege’nin öteki yakasında denizin ve güneşin tadını çıkaracağız. Gece konaklama otelde.

16 Haziran Pazar: Sabah kahvaltı sonrası belki kısa bir deniz molası vereceğiz. Öğlen saatlerinde dağ tırmanışı için Priona bölgesine aracımızla çıkacağız. burada araçlarımızı park edip (1100 m.) çantalarımız ile 2000 metreye çıkacağız. Akşam olmadan Dağevine varmış olacağız ve gece konaklama dağevinde. Hostel tarzı işletilen bu dağ evinde her türlü imkan mevcut ancak şehirdekinden biraz daha pahalı tabi. Gece Dağ havasının huzuru ile konaklama dağevinde.

17 Haziran Pazartesi: Sabah gün aydınlanmadan zirveler için yola çıkacağız. 2900 ila 2918 metre yüksekliğindeki Olympus, Mytikas, Skolio ve Skala zirveleri için zaman zaman zorlu merdivenler olarak adlandırılan bölgeler dahil olmak üzere tırmanışımızı gerçekleştireceğiz. Günümüz dağda tırmanış ve iniş ile gerçekleşecek. Ardından yeniden 2000 metreye inerek dağ evinde konaklayacağız.

18 Haziran Salı: Dağevinde kahvaltımız sonrasında yine 1100 Metreye Priona bölgesine ineceğiz. Burada Olympus Dağının doğa yürüyüşü alanı şelaleleri, gizli kalmış tarihi manastırı dahil, 8 km’lik efsane bir gezinti yapacağız. Akşam saatlerinde ise İstanbul’a doğru yola çıkacağız. Gece yarısı veya gümrük trafiğine bağlı olarak gece yarısından sonra İstanbul’da olacağız.

 

Bu etkinlik, İstanbul Doğa sitesinden yöneticinin izniyle alınmıştır. Etkinlik ile ilgili ana detaylar bu yazıya alınmıştır. Etkinlik detaylarına ve buna benzer diğer etkinliklere İstanbul Doğa adresinden ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu olarak İstanbul Doğa ailesine teşekkür ediyoruz.

Trekking güvenliği için şu yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Istanbul Doga Sporlari Kulubu Ile Yunanistanda Antik Tanrilarin Evi Olympus Dagi Tirmanisi1

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi