Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Kaçkar Dağları Kamplı Trek Turu

Temmuz 20 - Temmuz 26

Kaçkar Dağları Kamplı Trek Turu

Kaçkar Dağları Kamplı Trek Turu

Kaçkar Dağları Kamplı Trek Turu

 

Kaçkar Dağları Kamplı Trek Turu

kişi başı

₺ 31.500,00

20-26 Temmuz 2024 // 3-9 Ağustos 2024 //17-23 Ağustos 2024     |     Karadeniz’in Yemyeşil Tepeleri, Yaylaları ve Geçitlerinde…

  • Yorumlar0 Yorum

    0/5

  • Tur Tipiİçerik
  • Zorluk DerecesiOrta – Zor

    4/8

  • Grup Kişi SayısıKüçük Grup

    8-14 kişi

 

Kaçkar Dağları Kamplı Trek Turu hakkında.

Kaçkar Dağları ülkemizin en önemli doğa yürüyüşü merkezlerinden biridir. Türkiye’nin en göz alıcı doğa yürüyüşlerinin hatırı sayılır bir kısmı bu güzel coğrafyada yüzlerce, binlerce yıldır kullanılan yaylalar arasında yapılır. Ormanların kıyısındaki yemyeşil yüksek dağ çayırları üzerine kurulu bu yaylalar arasındaki geçiş yolları kimi zaman 3000 m nin üzerindeki geçitlerden geçer. Bölgenin zengin kültürel ve etnik yapısında, geniş hoşgörülü kültüründe şüphesiz bu yolakların etkisi büyüktür. Sadece malların ve haberlerin değil aynı zamanda dil, türkü, masal gibi kültürel unsurların da geçişi bu patikalardan olmuştur. Bu dağlarda Gürcülerin, Hemşinlilerin, Lazların, Ermenilerin, Türklerin bir arada oluşturduğu kolektif bir kültürel yapı oluşmuştur. Yöre isimlerinden, oyunlara kadar bu çok kültürlülüğü yaşayacağımız, Kaçkarların eşsiz güzellikteki vadilerini, upuzun sırtlarını, bulutu ve sisi, horonu ve tulumu deneyimleyeceğimiz doğa yürüyüşleri düzenliyoruz.

Bu turumuzda Kaçkar Dağlarının güney bölümünde olacağız. Özellikle yaz ayları boyunca yeşil ve çiçekli vadileri, çok daha yağışsız ve durağan hava koşulları bu bölgedeki doğa yürüyüşlerimizin ilk göze çarpan ayrıntısıdır. Birbirinden güzel dağ göllerini, tarihi kiliseleri, yaşayan ve unutulmuş yaylaları bu programda bulabilirsiniz. Her daim gürül gürül akan dereler ise turumuza eşlik edecek. Programımızı uzun doğa yürüyüşü günlerinden hoşlananlar kadar artarda yürüyüşlerde kısa molalar vermek isteyenler de tercih ediyor. Çünkü konforlu köy pansiyonlarında ve konforlu ana kampımızda konaklayacağız. Her günün sonunda derin bir oh çekerek dağlara karşı içeceklerimizi yudumlayıp nefis yöresel lezzetleri tadacağız. Katılım için tek şart doğaya âşık olmak. Bu turda bu aşka karşılık bulacaksınız.

Amacımız sizin için unutulmaz doğa ve dağ tatilleri hazırlamak. İşte bunlardan biri…

Özet Program

1.Gün: Erzurum – Tortum Şelaleleri – Öşvank Kilisesi – Barhal
2.Gün: Barhal – Amanesket – Naznara – Cmtibe – Yaylalara Transfer
3.Gün: Barhal – Şabangil – Kilyon – Barhal – Yaylalar
4.Gün: Yaylalar – Karamolla – Sulementa – Varhal – Demirdöven
5.Gün: Olgunlar – Hastaf – Dilberdüzü
6.Gün: Dilberdüzü – Büyükdeniz Gölü – Dilberdüzü
7.Gün: Dilberdüzü – Olgunlar – Erzurum

Kaçkar Dağları Kamplı Trek Turu

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi