Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Konya Bozkır Yörük Pazarı – Lavanta Bahçesi – Dipsizgöl – Tahin Değirmeni Gezisi

Temmuz 5

Konya Bozkır Yörük Pazarı – Lavanta Bahçesi – Dipsizgöl – Tahin Değirmeni Gezisi

Konya Bozkır Yörük Pazarı Lavanta Bahçesi Dipsizgöl Tahin Değirmeni Gezisi

Konya Bozkır Yörük Pazarı Lavanta Bahçesi Dipsizgöl Tahin Değirmeni Gezisi

 

Bozkır Yörük Pazarı – Lavanta Bahçesi – Dipsizgöl – Tahin Değirmeni Gezisi
📅 Tarih:5 Temuz Cuma 2024
⏰Saat:07:30 Alanyum
Merhaba arkadaşlar! Memleketim Bozkır’ın güzelliklerini keşfetmeye hazır mısınız? Bu gezimizde Bozkır’ın meşhur yörük pazarı, Seydişehir Lavanta behçesi, Dipsiz Göl ve Dereköy Tahin değirmeni ziyaret edecek sadece köyümüzde yiyebileceğiniz meşhur Köpük helvalı tahinin tadına bakacağız..
Alanya’dan sabah hareket edeceğiz, Akseki’de kahvaltı molası. Molanın ardından Alacabel geçidi üzerinden Dipsiz Göl’e varıyoruz. Burada gölün muhteşem manzasını fotoğraflayacağız. Daha sonra Bozkır yaylaları üzerinden Dereköy ve Tahin değirmenine ulaşacağız. Burada tahin tadımı ve tanıtımı yapılacak. Ayrıca köyde kısa bir yürüyüş yapma fırsatımız da olacak.
Sonraki durağımız Bozkır merkezdeki ünlü Yörük Pazarı. Pazara vardığımızda öğle yemeği ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Bozkır Pazarı, Alanya, Manavgat, Akseki ve Bozkır yaylalarında yaşayan yörüklerin ve çevre köylülerin peynir, tereyağı, bal gibi ürünlerini sattıkları bölgenin en büyük ve en ünlü pazarlarından biridir. Ayrıca kıyafetten kuru baklagillere kadar birçok ürünü burada bulabilirsiniz.
Son Durağımız Seydişehir Seda Lavanta bahçesi olacak. Lavanta bahçesinde fotoğraf ve lavanta ürünleri alışveriş imkanı. Alanyaya Tahmini dönüş 19.30
🛑 Önemli Notlar:
🔷 Köylerde ve çevresinde hafif yürüyüşler için uygun rahat kıyafetler ve ayakkabılar giyin.
📌 Perşembe saat 15 den sonra nedeni farketmeksizin iptal etme durumunda gezi ücretinin tamamı ödenmesi gerekmetedir.
📌 Bu gezi minimum 12 kişi ile gerçekleştirilecektir.
📌Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği ücrete dahil değildir
🚌Hareket Yerleri:
Mahmutlar 07:10
Kestel:07.15
Tosmur 07:20
Oba: 07:25
Alanyum 07:30
25mt yol:07:40
Otogar : 07.45
Konaklı:08:00
Avsallar:08:10
Kızılot yol ayrımına kadar yol üzerinde araca binebilirsiniz.
💰 Etkinlik Ücreti : 1250tl
‼Kayıt için: İsim, soyisim, araca bineceğiniz durağı bildiriniz.
☎ REZERVASYON: 0535 447 1840 Halil
Tursab:2234
Konya Bozkır Yörük Pazarı Lavanta Bahçesi Dipsizgöl Tahin Değirmeni Gezisi

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi