Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Konya Seydişehir Giden Gelmezler ve Melas Vadisi Kervan Yolları Doğa Yürüyüşü

Temmuz 7

Konya Seydişehir Giden Gelmezler ve Melas Vadisi Kervan Yolları Doğa Yürüyüşü

Konya Seydişehir Giden Gelmezler ve Melas Vadisi Kervan Yolları Doğa Yürüyüşü

Konya Seydişehir Giden Gelmezler ve Melas Vadisi Kervan Yolları Doğa Yürüyüşü

 

📍 Giden Gelmezler ve Melas Vadisi Kervan Yolları ( Seydişehir – Değirmenlik Yayla ) Doğa Yürüyüşü
📍 Antalya’ dan Konya’ya Tarihi Kervan Yolları – Melas Vadisi Kervan Yolu Doğa Yürüyüşü ,
✅ Anadolu topraklarında yaşamış pek çok medeniyetten birisi olan Roma’nın var olma çabalarının mirası olan antik Via sebaste yollarını keşfetmeye gidiyoruz. Yürüyüş yapılacak yol 2000 yıllık olup, Roma döneminde inşa edildiği, Selçuklular döneminde de yoğun olarak kullanıldığı ve yakın tarihe kadar hizmet ettiği düşünülmekte. Bu yolun geçmiş tarihte İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağladığı ve birçok kısmının halen orijinalliğini koruduğu bilinmektedir.
Bu etkinliğimiz VİA SEBASTE yolu 1. parkur Seydişehir bölgesinde Romalılara ait 2000 yıllık Via Sebaste yolunun başlangıcı olan Beldibi’nden başlayıp Okluk Beli, Eşşek Çukuru, Şehit Mezarı, Bulamaç Kazanı bölgesinden geçilecektir.
❗ Doğa Yürüyüşü Rotamız : İlk önce Labirent gibi şekillenmiş Giden Gelmez dağların seyredeceğiz .
ve Yaban keçilerini izleme noktasında mola vereceğiz dürbünü olan almayı unutmasın ❗
📌 Giden Gelmez Dağlarının batı yamaçlarını sağımıza alarak muhteşem manzaralar eşliğinde Akseki Değirmenlik yaylasından Okluk beli, Bulamaç kazanı Geçitti, Sakaltutan Geçitti, Madenli Yaylası Ve Dokuz Dolanbaç geçitlerinden doğa yürüyüşü yaparak Seydişehir ilçe sınırlarına gireceğiz.
📌 Seydişehir Taşağıl’ Beldibi Mahallesinden son bulacak olan parkurumuz, rota sürekli bir düz ve iniş şeklinde Önce Madenli sonra Değirmenlik yaylaya ulaşıyor. Rota Madenli yaylasının dışından kalmaktadır fakat ihtiyaç için uğranabilir.
📌 Rotamız bir zamanların kervanların geçtiği antik taş döşemeli yol içermektedir. Sakaltutan mevkinde çok büyük etkileyici bir mağara bulunmaktadır.
❗ Giden Gelmez dağlarındaki rota çok sizi çok etkileyecektir. ❗
🚶 Program :
📅 Hareket tarihi : 07.07.2024 Pazar
⏰Hareket saati : 06.30
🚶 Rota : Kolay + Orta
🚌Hareket Noktaları :
📌 1 – 06.30 : Hurma Atm Park
📌 2 – 06.40 : Türkay Otel
📌 3 – 06.45 : Eski İl sağlık
📌 5 – 07.10 : Y. Yıl Samanyolu
📌 6 – 07.10 : Vakıf Bank
📌 8 – 07.15 : Büyüksehir Bld.
📌 9 – 07.20 : Meydan
📌 10 – 07.30 : Kırcami
Konya Seydişehir Giden Gelmezler ve Melas Vadisi Kervan Yolları Doğa Yürüyüşü

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi