Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Mersin Kayacı Vadisi Doğa Yürüyüşü

Haziran 9

Mersin Kayacı Vadisi Doğa Yürüyüşü

Mersin Kayacı Vadisi Doğa Yürüyüşü

Mersin Kayacı Vadisi Doğa Yürüyüşü

 

MDK
KAYACI VADİSİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
09 Haziran 2024(Pazar)
Bu hafta Doğa Yürüyüşü etkinliğimizde ilimizin en güzel yürüyüş rotalarından birinde; Kayacı Vadisinde yürüyoruz. Kayacı Vadisinin en güzel bölümlerinden Gökler Deresi – Sarıaydın arasındaki yürüyüşümüz akarsu kenarında yeşillikler içinde 10 km kadar olacak. Yürüyüş sonunda yaklaşıldığında keyifle zaman geçireceğimiz bir alana ulaşacağız. Burası bolca yüzebileceğimiz fotoğraf çekebileceğimiz akarsu kenarında yer alan ağaçlarla kaplı doğa harikası bir yer. Yürüyüşün sona ereceği araçla buluşma noktamız ise Sarıaydın Köyü olacak. Katılımcıların performansı ve hava şartlarına bağlı olarak parkurun uzatılması imkanı var.
PROGRAMIMIZ :
07:30 MDK(Pirireis İlkok. Önü)
07.55 Mezitli
09.30 Çay-kahvaltı molası
11.00 Yürüyüş başlangıcı
16.00 Yürüyüş sonu .
17:00 Dönüş
19.30 Mersin
HATIRLATMA :
– Belirtilen saatler tahmini olup katılımcı sayısı, etkinliğin seyrine göre küçük farklılıklar olabilir.
– Planlanan yürüyüş parkuru 10 km civarında olup pek engebeli olmayan yürünmesi kolay bir parkurdur. Ayrıca yürüyüşün bir noktasında diz hizasına varmayan derinlikte suyu karşıdan karşıya geçmek gerekebilir. Bunun dışında zaman zaman göreceğimiz doğal havuzlarda suya girme ve yüzme imkanı da olacak.
Mola:
– Araçla gidiş sırasında Aslanlı veya Avgadı Yaylası’nda çay ve alış-veriş molası verilecektir.
– Yürüyüş yolumuz üzerinde bulunan tarihi köprü, mağara vb doğa oluşumları verilecek kısa molalarda incelenip fotoğraflanabilecektir.
– Yürüyüş sırasında rehberce belirlenen uygun yerlerde yüzme imkanı da bulunan molalar olacaktır.
Yiyecek-İçecek Bilgisi:
Her etkinlikte olduğu gibi yanımızda en az bir buçuk litre içme suyu bulunmalıdır. Su en son Avgadı yaylasından temin edilmelidir.
Yiyecek içecek katılımcılara aittir. Çay molası vereceğimiz Aslanlı’da alışveriş imkanı var.
Yanımıza neler alalım?
– Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı, yedek giysi, şapka, koruyucu krem, g.gözlüğü, vs alınmalıdır. Suya girilmek isteniyorsa mayo-şort ve suda kullanılabilecek ayakkabı alınmalıdır.
İLETİŞİM:
0 532 642 02 03 – 0 530 077 63 03
Etkinlik Ücreti: 450
Mersin Kayacı Vadisi Doğa Yürüyüşü

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi