Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Uşak Kula Gezisi

Temmuz 17 - Temmuz 18

Uşak Kula Gezisi

Uşak Kula Gezisi

Uşak Kula Gezisi

 

17-18 Ağustos tarihlerinde tarih ve doğanın derinliklerine yolculuk yapacağız.
17 Ağustos Cumartesi sabahı katılımcıların katılım yerlerine göre berilleyeceğimiz duraklardan alarak yolculuğumuza başlıyacağız. Molamızı Işıklıgöl Göl kenarında vereceğiz. O tarihte sular çekilmemişse eğer teknelerle Nilüfer çiçeklerini ziyaret edeceğiz.
Daha sonra Uşak ilinin Karahallı ilçesinde yer alan Cumgyalılar döneminden kalma tarihi Clandras Köprüsüne geçeceğiz. Köprü Banaz Çayı üzerine yaklaşık 2500 yıl önce yapılmıştır. Köprünün iki ucu, dağ kayalarının yarı beli üzerine oturmuştur. Uzunluğu 24 metre, derinliği 17 metre, eni 1,75 metredir. Taşların yüzleri kalemle işlenmiş ve kemerlerin iri taşları zıvanalı olarak birbirine iyice kenetlendirilmiştir. Kemeri kasnak biçimindedir.
Karahallı, 28 Ağustos 1920 tarihinde Yunan işgaline uğramış ve 2 Eylül 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtarılmıştır. Yörede, düşman işgalinden kurtuluş tarihi olan, 2 Eylül tarihinde, her yıl burada Clandras Festivali düzenlenmektedir. Bu festival, aynı zamanda “Dokuma Festivali” olarak da bilinmektedir.
Clandras köprüsünün altından vadiye doğru 500 metre uzunluğunda ahşap yürüyüş yolu bulunmaktadır.
Buradan sonra dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen Uşak Ulubey Kanyonuna geçeceğiz.
Uşak il merkezine 33 kilometre uzaklıkta bulunan kanyon boyunca, Antik Dönemden kalma su kanalları, kaya mezarları ve mağaralar yer alır. Ayrıca Hristiyanlığın Pzttanizm tarikatının merkezi olan Pepouza Antik Kenti de kanyonun içerisindedir.
Dileyen arkadaşlarımız kanyona doğru inen bu yıl içerisinde yapılmış olan ahşap merdiven ve yürüyüş yolunda kanyonun müthiş manzarası eşliğinde yürüyebilirler.
Konaklamamızı Kanyona 300 metre mesafede bulunan Kanyonum Otelde yapacağız.
Otel konaklamamız yarım pansiyon olarak kahvaltı ve akşam yemeğini kapsamaktadır.
Akşam yemeğinde alkol içmek isteyenler alkollerini yanında getirebilirler. Akşam yemeğinde müzikli eğlence olacaktır.
Sabah kahvaltısından sonra Ulubey ilçe sınırları içerisinde bulunanBlaundos Antik Kentine gideceğiz.
Blaundos; Büyük İskender’in Anadolu Seferleri’nden sonra Makedonya’dan gelenler tarafından kurulmuş olup, şehir halkının kendilerine Makedonyalı Blaundos adını verdiği söylenmektedir. Büyük İskender’den sonra Bergama Krallığına ardından da Roma İmparatorluğuna bağlanan kentin, Roma Dönemi’nde önemi artmıştır. Derin vadilerle çevrili bir yarımada üzerinde yer alan kentin önemli yapıları arasında kale, tapınaklar, tiyatro, stadyum ve kaya mezarları bulunmaktadır.
Buradan Kula ilçe merkezine 16 km mesafede bulunan Kula Peri Bacalarını ziyaret edeceğiz.
Kula merkezde bulunan tarihi Kula evlerini ve sokaklarını gezeceğiz.
Kula merkezde yöresel ürünler alışverişi için mola vereceğiz.
Dönüşümüzü farklı rotadan Denizli üzerinden yapacağız.
Etkinlik ücretimiz Ulaşım+Rehberlik hizmetleri+Otel Konaklama+Otelde alınan kahvaltı ve akşam yemeği dahil kişi başı 4.500 tl.dir.
Etkinlik kontenjanımız 25 kişilik olacağından dolayı 2.000 tl kapora yatırıp rezervasyon yaptıranlara önden başlayarak koltuk numaraları verilecektir.
Rez:05322542311

Uşak Kula Gezisi

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi