Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Antalya Manavgat Köprülü Kanyon Rafting ve Kamp

Temmuz 12 - Temmuz 16

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Antalya Manavgat Köprülü Kanyon Kampı

NESLİHAN ÖZCAN SORUMLULUĞUNDA ANTALYA KAMPI

Etkinlik No 3031
Etkinlik Türü Hiking
Etkinlik Tarihi 12.07.2024  Cuma
Etkinlik Yeri ANTALYA / MANAVGAT / BEŞKONAK
Etkinlik Süresi 5 Gün
Etkinlik Sorumlusu NESLİHAN öZCAN
KATILIM KOŞULLARI

Üyelik Herkese Açık
Lisans Gerekli Değil
Son Katılım Tarihi 10.07.2024  Çarşamba
Puan Sınırı Sınırlama yok
Zorluk Seviyesi 2 Kolay

     Doğa Severler İle Bu Kez De Antalya’ya Gidiyoruz.

 

Herkese merhaba!

12 Temmuz Cuma saat 20:00’de sizleri belirlediğiniz duraklardan alıyoruz.

Programımız şöyle;

13 Temmuz Cumartesi 

Yaklaşık 12 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Antalya’ya ulaşıyoruz.

İlk günümüzde bir çok güzelliği görebilmek adına önce Kurşunlu şelalesini geziyoruz. Daha sonra eğer zaman kalırsa ve şartlar uygun olursa Aspendos Tiyatrosuna ulaşıyoruz. Perge Antik kentini de gezdikten sonra kamp alanına doğru yola çıkıyoruz.

Not: Aspendos tiyatrosu ve Perge Antik kenti şartlar uygun olursa ziyaret edilecektir, kesin değildir. 

Akşam kamp alanında serbest zaman…

14 Temmuz Pazar

Sabah 09.00’da rafting aktivitemiz ve kanyon gezimiz için hazırlanıyoruz. Bu aktivitelerde hem doğa içine dalacak hem de keyifli bir gün geçireceğiz. Etkinlikte Köprülü Kanyon ve Tazı Kanyonu’nu göreceğiz. Tazı Kanyonu’nda manzaranın keyfine varıyoruz. Kanyon gezisinin ardından “Kuru hiçbir yerimiz kalmayacak” mottosu ve dileğiyle botlarda olacağız. Burada yüzme imkanımız da olacak. Yaklaşık 2 saat sürecek dolu dolu bir rafting etkinliği bizleri bekliyor.

– Rafting için deniz ayakkabısı gereklidir. 

Akşam kamp alanında serbest zaman …

15 Temmuz Pazartesi

Sabah kahvaltı sonrası saat 10:00’da Side’de deniz keyfi için yola çıkıyoruz. Günü Side Antik Kenti’ni gezerek ve deniz keyfi yaparak geçiriyoruz. Burada Apollon ve Athena tapınaklarını barındıran Side Antik Kenti’nde antik dönemden kalan birçok antik kalıntıları gezme fırsatı bulacağız. Akşam kamp alanında serbest zaman.

 16 Temmuz Salı

      Sabah yine kahvaltı sonrası 10.00’da araçta olacak şekilde hazırlığımızı yapıyoruz. Altınbeşik Mağarası’nı ziyaret etmek için yola çıkıyoruz.

Altınbeşik Mağarası: Türkiye’nin en büyük, dünyanın üçüncü büyük yeraltı gölüne sahip  Altınbeşik  Mağarası adını üst kısmında yer alan Altınbeşik Tepesi’nden alıyor. Denizden 450 metre yükseklikte olan mağara son 5 yılda Antalya turizminin en ilgi çekici merkezlerinden biri haline geldi. Gezi botları ile mağaranın muhteşem doğa güzelliklerini keşfe çıkan ziyaretçileri, özellikle beyaz travertenler, sarkıtlar ve dikitler hayran bırakıyor. Türkiye’nin güney kıyılarında yer alan Antalya ili sınırları içinde bulunan milli park, Toros Sıradağları’nın Karstik yapısı içinde gelişmiş bir mağara sistemini kapsıyor. Üç katlı, toplam 2500 metre uzunluğunda, en yüksek noktası 101 metre olan mağara milli parkın ana kaynak değerini oluşturuyor.

  Not: Su içinde kaldığı için mağarada gezinti, sandal ve kayıklarla yapılmaktadır. Biz de belli bir ücret karşılığı botlar ile gezinti gerçekleştireceğiz. Ücret 150-250 tl arası. (Etkinlik fiyatına dahil değildir.)

17 Temmuz Çarşamba

Rüya gibi geçecek Antalya maceramız burada sona eriyor. Saat 09:00’da kamp alanından ayrılıyoruz.

Son günümüzde de bir çok güzelliği görebilmek adına önce Manavgat ilçesine çok yakın olan Manavgat Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz. Küçük bir kahve molası sonrası İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

 Not: Dönüş saatimizin aksamaması oldukça önemlidir. Saatlere uyulmaması halinde bazı yerlerin görülmemesi tehlikesi doğabilir. Bu konuda hassas olunması önemlidir.

Bir başka etkinlikte görüşmek üzere…

     Kamp Alanı Bilgileri

Kamp alanımız, kamp süremiz boyunca gününüzü keyifle geçirebileceğiniz, huzur veren doğal yapısı ve lezzetli yemekleriyle tercih edebileceğiniz bir yer. Tesis, daha çok rafting üzerine yoğunlaşsa da, farklı aktiviteler de sunmaktadır. Biz de bu imkanlardan doyasıya faydalanacağız.

Kamp alanında ortak kullanımda neler var?

– WC, elektrik (Kamp alanı aydınlatma), duş, restourant, ortak kullanımlı mutfak alanı, Wi-Fi, çadır kamp alanları, yürüyüş parkurları ve otopark alanı.

– Kamp alanı Köprülü çay kenarına kuruludur. Çayda yüzme imkanı vardır.

Bu etkinlik, İstanbul Doğa sitesinden yöneticinin izniyle alınmıştır. Etkinlik ile ilgili ana detaylar bu yazıya alınmıştır. Etkinlik detaylarına ve buna benzer diğer etkinliklere İstanbul Doğa adresinden ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu olarak İstanbul Doğa ailesine teşekkür ediyoruz.

Trekking güvenliği için şu yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Istanbul Doga Sporlari Kulubu Ile Antalya Manavgat Koprulu Kanyon Rafting ve Kamp

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi