Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Bursa Uludağ Zirve Tırmanışı

Haziran 9

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Bursa Uludağ Zirve Tırmanışı

MEHMET ÇİÇEK VE DİCLE YILDIRIM İLE MARMARA’NIN DORUĞUNA YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ….

Etkinlik No 3139
Etkinlik Türü ZİRVE TIRMANIŞI
Etkinlik Tarihi 9.06.2024  Pazar
Etkinlik Yeri BURSA / Osmangazi / Osmangazi
Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK
Etkinlik Sorumlusu MEHMET ÇİÇEK
2.Etkinlik Sorumlu DİCLE YıLDıRıM
Resmi Üyelerimiz Bu Etkinliğe 30 TL. daha avantajlı katılıyor. Bilgi
KATILIM KOŞULLARI

Üyelik Herkese Açık
Lisans Dagcilik
Son Katılım Tarihi 4.06.2024  Salı
Puan Sınırı Sınırlama yok
Zorluk Seviyesi 8 Çok Zor

Marmara Bölgesi’nin en yüksek doruğu olan ULUDAĞ’ın 2543 metrelik zirvesi için Mehmet Çiçek ve Dicle Yıldırım ile  İSTANBUL DOĞA olarak yine yollara düşüyoruz.

PROGRAM

9 Haziran Pazar  saat 01:30’da her zamanki gibi ilk durağımızdan yola çıkıyoruz. Sabah daha gün                   doğmadan Uludağ Oteller bölgesinde oluyoruz.

Saat 07:00’da 22 Km.’lik rotamızı yürümeye başlıyoruz.

Tahmini 8-9  saatlik tırmanış ve iniş sonrası Bursa’ya dönüyoruz.

Saat 18:00 ‘da İstanbul’a hareket etmeyi planlıyoruz.

      ETKİNLİK BAŞVURU ŞARTLARI

  1. İstanbul Doğa Sporları Kulübü resmi üyesi olmak, vizesi yenilenmiş İstanbul Doğa sporcu lisansına sahip olmak
  2. TDF ya da kulüp içi eğitimlerden Yaz dağcılığı  eğitimlerini almış ve tekniğine hakim olmak ve etkinlik sorumlusu tarafından yeterli kabul edilmek.
  3. Mevsim olarak bahar şartlarında bir faaliyet olacağı için dağ şartlarına uygun malzemeye sahip olmak (Baton, 3/4-4/4 taban bot, orta ve dış katman giysi, Kask)
  4. Yüksek İrtifa şartlarına engel olacak kronik bir hastalığı bulunmuyor olmak.
  5. Özellikle Kalp, Kilo ve Tansiyon sorunu olanlar için kesinlikle uygun değildir. Diğer sağlık durumları için doktorunuza danışmalısınız.

ÖNEMLİ NOTLAR

*** Sabah kahvaltısı , tırmanış hareket saati düşünülerek yanımızda getirdiğimiz yiyeceklerle, Öğle  öğünü yine yanımızda getireceğimiz kumanya( sandviç,enerji verici yiyecek,kuruyemiş vs ) ile yapılacaktır.Saat uygun olursa yol üzerinde çorba içebiliriz.

*** Haziran’da dağlarda havanın değişken olduğunu, yüksek rakımların süprizlerle dolu olduğunu hatırlatarak, kesin zirve yapılacağının garantisini veremeyiz. Hava şartları imkan tanıdığı sürece faaliyeti gerçekleştireceğiz.

*** Etkinlik sırasında şartlara göre değişiklik gösterebilir. Etkinlik rehberi şartlara göre rotada değişiklik yapma yetkisine sahiptir.

*** Bu tırmanış bahar şartlarında yapılacağı için herhangi bir katılımcının antremanı, teknik bilgisi, kondüsyonunundan dolayı oluşabilecek aksaklıklar ve gecikmelerden rehber sorumlu tutulamaz.

KESİN KATILIM LİSTESİ ETKİNLİK SORUMLUSUNUN ONAYI İLE DUYURULACAKTIR.ETKİNLİK İPTAL ZAMANI  3 HAZİRAN2024  OLUP İPTAL SÜRESİNDEN SONRA KREDİ İADESİ YAPILAMAZ.

SIRA GELMESİ DURUMUNDA YEDEK KATILIMCILAR DA İPTAL EDİLMEYEN KATILIMDAN SORUMLUDUR. AYRICA HESABINIZDA YETERLİ KREDİNİZ YOKSA SIRANIZ GELSE BİLE ASİL LİSTEYE KATILAMAZSINIZ.      

FAALİYET SORUMLUSU :

Mehmet ÇİÇEK 0538 568 40 30 

 

Bu etkinlik, İstanbul Doğa sitesinden yöneticinin izniyle alınmıştır. Etkinlik ile ilgili ana detaylar bu yazıya alınmıştır. Etkinlik detaylarına ve buna benzer diğer etkinliklere İstanbul Doğa adresinden ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu olarak İstanbul Doğa ailesine teşekkür ediyoruz.

Trekking güvenliği için şu yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Istanbul Doga Sporlari Kulubu Ile Bursa Uludag Zirve Tirmanisi

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi