Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Balıkesir Erdek Kapıdağ Yarımadası Kamp ve Doğa Yürüyüşü

Temmuz 13 - Temmuz 15

Balıkesir Tanıtımı ve Gerekli Bilgiler

Balıkesir Erdek Kapıdağ Yarımadası Kamp ve Doğa Yürüyüşü

WOLFWALKİNG FAALİYET
TARİH: 13-14-15 Temmuz 2024
ZAMAN: 2 Gece Kamp Konaklama
LOKASYON: Balıkesir ili-Erdek İlçesi-Kapıdağ Yarımadası
KONTENJAN: 16 kişi
DETAYLAR:
Merhaba arkadaşlar.
13-14 ve 15 Temmuz günleri Balıkesir’in Kapıdağ yarımadası coğrafyasında olacağız. Geçen yıllar tatbik ettiğimiz bir etkinlik olup, 15 Temmuz bayramı nedeniyle bir gün daha fazla sürecektir.
Program şu şekilde olacak:
BİRİNCİ GÜN
13 Temmuz Gecesi saat 02:00’de (12 Temmuz gününü 13 Temmuz gününe bağlayan gece) aracımız Beylikdüzü Outlet Park AVM önünden kalkacaktır. E5 üzerinde katılımcı arkadaşlarımızı toplayarak Yalova-Bursa-Bandırma üzerinden Erdek’in Hamamlı köyüne ulaşacağız. Evimizden getirdiğimiz kahvaltılıklar ile Hamamlı köyünde Bandırma Körfezine hakim çay bahçesinde kahvaltımızı yapacağız. Kahvaltı sonrası sırasıyla Kurtdüzü mevki, Yukarıyapıcı Göleti, Kirazlı Manastırı, Hüseyin Çoban Çeşme ve Ballıpınar şelalesinden oluşan rotamızda yürüyeceğiz. Rotamız 16 km olup çok keyiflidir. Özellikle Kirazlı Manastırı ve Ballıpınar şelalesinden çok büyük keyif alacaksınız. Geçen yıllar gelenler bilir. Ayrıca rotamızın büyük bölümü Orman İşletme Müdürlüğü tarafından “gen koruma” alanı ilan edilmiş olup 16 çeşit ağaçtan oluşan derin gölgeler barındıran harika bir ormandan oluşuyor. Şelalede serinleyip keyfini çıkardıktan sonra aracımızla kamp alanımız olan Turan Köye hareket edeceğiz. Akşam saatlerinde kamp alanımıza yerleştikten sonra serbest zamandır.
İKİNCİ GÜN
Bugünde serbest zaman olarak geçireceğiz. kamp alanımız denize sıfır olduğundan katılımcı arkadaşlarımız gün boyu denizden doya doya faydalanabileceklerdir. Turan köyünün plajı enfestir.
Turan köyde ve kamp alanımızda lokanta, pide salonu, restorantlar mevcut olup; dileyen yanında getirdiği veya kamp alanından kira karşılığında aldığı mangal ile kendi yemeğini kendi yapabilir. Turan Köyde kasapta mevcuttur. Ayrıca köyde bazı zincir marketlerin şubeleri de mevcuttur.
ÜÇÜNCÜ GÜN:
Sabah kahvaltılarımızı ve son kez deniz keyiflerimizi yaptıktan sonra saat 12:00’da hareket edeceğiz. Tahmini saat 17:00-17:30 gibi İstanbul’a varmış olup bindiğimiz duraklarda inip evlerimize döneceğiz.
KONAKLAMA ÜCRETİ:
Tesis ile fiyat görüşmem devam ediyor. Bu hafta fiyat netleşecek.
Geçen yıl ki fiyatlar;
Çadırımı kendim getirirm diyen arkadaşlar için bize özel ;
-2 kişilik çadır için 300 tl
-3 kişilik çadır için 400 tl ödeyeceklerdir.
Benim çadırım yok diyen arkadaşlarımıza ise tesis çadır kiralama hizmeti vermişti.
Tesisin çadırları 4 kişiliktir. 4 kişilik çadırın günlük kirası bize özel fiyat 600 tl idi.
Bir çadırda 4 kişi kalınırsa kişi başı 175 tl ücret çıkıyor. 3 kişi kalırsa 200 tl. Bence 3 kişi idealdir. Geçen yıllardan deneyimle bunu öneriyorum. Tesis kiralık çadırda yastık, çarşaf, pike hizmeti vermekle beraber kalınacak kişi sayısı kadar ortopedik yatak sunuyor.
Kamp alanında wc, duş, wifi hizmeti verilmektedir. Fiyatlara dahildir.
Yukarıdaki fiyatlara yakın bir rakam almaya çalışıyorum. Aldığım an paylaşacağım.
SEYAHAT ÜCRETİ:
Ücretlendirme haziran ayının ikinci haftasında ilgili tur firmasınca tayin edilecek olupen makul fiyata anlaşacağımızdan şüpheniz olmasın.
Kapıdağ yarımadasının saklı cennet köşelerine bayılacaksınız.

Balıkesir Naturland Mesire ve Kamp Alanı Tanıtımı

Balikesir Erdek Kapidag Yarimadasi Kamp ve Doga Yuruyusu

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi