Kamp Yapmanın 3 Faydası

Outdoor Türkiye:

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek başladığımız yazı dizimize devam ediyoruz. Önceki yayınlarda kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek kampçılığın tanımını yapmış, kampçılık eğitimi ve kamp ekipmanları üzerine bilgi vermiştik. Üçüncü yazımızda ise kamp türlerini açıklamıştık. Kampçılık ve doğada hayatta kalma üzerine yazmaya devam ediyoruz.

UNUTMAYIN KAMPÇILIK, GEREKLİ HAZIRLIKLAR YAPILMADAN İCRA EDİLİRSE TEHLİKELİ OLABİLECEK BİR AKTİVİTE OLABİLİR. Bu yazımızda kamp yapmanın faydalarını yazacağız.

Kamp Kurmanın 3 Faydası

Kamp Yemeği

Kampın kişiye yeniden enerji verebilmesinin en iyi 3 yolu nedir sorunun cevabını veriyoruz. Yabancı bir siteden çeviri yoluyla elde ettiğimiz yazıyı beğenirsiniz umarız.

Kamp yapmayı ve glamping yapmayı seviyoruz ve şimdi bunun zihnimiz, bedenimiz ve ruhumuz için muhtemelen fark ettiğimizden daha iyi olduğunu, bize birçok fiziksel fayda sağladığını ve sezon boyunca bize yeniden enerji vermemize yardımcı olduğunu gösteren araştırmalar var.

Kamp Yaparken Maruz Kalınan Doğal Işık Daha İyi Uyku Sağlar

Doğada Kamp

Modern yaşam pek çok zorluk getirebilir ve çok çalışarak ve oynayarak mumu her iki ucundan da yakmayı sevenler için ara sıra ara vermek önemlidir.

Vücut ile doğal çevresi arasındaki başarılı etkileşim, uyku ve ruh hali üzerinde gerçekten olumlu bir etkiye sahip olabilir, bu da bizim pillerimizi yeniden şarj etmemizi ve önümüzdeki aylara hazırlanmamızı sağlar.

Araştırmalar bize, düzenli bir kamp gezisine çıkmanın, sirkadiyen ritmimizi maruz kaldığımız doğal ışıkla dengelememize yardımcı olabileceğini gösteriyor. (Sirkadiyen ritim: Sirkadiyen saat bitkilerin, hayvanların, mantarların ve siyanobakterilerin 24 saatlik zaman içerisindeki biyokimyasal ve psikolojik davranışlarının bütünüdür. Terim olarak “sirkadiyen”, Franz Halberg, tarafından Latince circa sözcüğünden türetilmiştir. Circa “tahminen bir gün” anlamına gelmektedir.)

Kamp Heyecenı

Ek fayda, yürüyüş ve kürek sörfü (SUP) gibi açık hava etkinliklerine katıldığımız için farkında bile olmadan egzersiz yapmamızdır. Fiziksel aktivitelerdeki artış, ruh halimizi yükseltmeye gerçekten yardımcı olur ve bu, enerji seviyelerimiz üzerinde son derece olumlu bir etkiye sahip olabilir.

Kamp Yaparken Kullanılan Yeni Donanım ve Aletler Heyecan Verir

Bizi gerçekten harekete geçiren bir diğer şey de, bir sonraki seyahatimiz için yeni ekipman araştırmak ve satın almaktır. Aslında, kamp alanını tekrar ziyaret etmemiz için bizi heyecanlandıracak biraz alışveriş yapmak gibisi yoktur.

Doğa Sizi Çağırıyor

Özellikle zorlu zamanlarda dört gözle beklediğimiz bir şeye ihtiyacımız olduğundan, kamp dünyasında yeni araçlar ve kıyafetler talep görüyor. Bu, dışarısı karanlık ve soğuk olsa bile, bir sonraki gezimizi planlamaya başlamak için dinamik aletler, günlük paketler, yeni çadırlar ve çeşitli kamp malzemeleri için alışverişe gidebileceğimiz anlamına gelir.

Ayrıca, ısı ve güneş enerjisiyle çalışan teknolojinin gelişmesiyle, kamp alanında gururla sergileyeceğiniz bazı kötü, dünya dostu aletler alabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu çalıştırabilecek sobalardan güneş enerjili şarj cihazlarına kadar, arkadaşlarınız ödünç almak için yalvaracaklar, bugünlerde en iyi kampçı bir sonraki büyük trendi bulmaya zaman ayıran kampçıdır. Ofiste birkaç saat geçirmek veya karanlık akşamları içeride geçirmek kesinlikle yardımcı olacak ve yaklaşan kamp sezonu için canlanmanızı sağlayacaktır.

Bir Sonraki Kamp Gezinizi Planlamanın Faydaları

Bu nedenle, kamp yapmadığınız zamanlarda bile konuşma, planlama ve bir sonraki seyahatinizi dört gözle beklemek, sizi neyin beklediği konusunda heyecanlandırmanıza gerçekten yardımcı olabilir.

Arkadaşlarınızla temasa geçmek için bir dakikanızı ayırın ve harika bir şey planlamaya başlayın. Kamp yapmak sizin sosyalleşmenize ve yeni arkadaşlar bulmanıza katkı sağlar. Haydi kamp yapmaya…

Bütün outdoor aktivitelerinde güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video doğru eğitim ve deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi kendiniz ön planda tutun. Her durumda doğadan taraf olun.  Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. http://www.turkeyoutdoor.org

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Yararlanılan Kaynak: https://www.inspiredcamping.com

One thought on “Kamp Yapmanın 3 Faydası

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!