Kemer Gezi Rehberi 2 – Kemer Tatil Rehberi

Bu yazı dizimizde Antalya'nın tarihi ve turistik yerlerini tanıtıyoruz. #Antalya deniz, güneş, doğa ve tarihin bütünleştiği bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya'nın her ilçesi başlı başına birer doğa harikasıdır.

Türkiye'nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

Bu yazı dizimizde bulunduğunuz veya tatil amaçlı gittiğiniz ilde öncelikle yapabileceğiniz doğa aktivitelerinin, aktivite bölgelerinin, kamp alanlarının, tarihi ve turistik mekanların tam ve en geniş listelerini oluşturup okuyucumuzun kullanımına sunuyoruz.

Özellikle kampçılardoğa severler, karavancılardoğa tatilcileri, macera turizmikültür turizmi ve outdoor ekstrem sporları yapanlar için en çok aranan bilgileri derlemeye gayret gösteriyoruz.

Listede gördüğünüz eksiklikleri ve eklenmesini istediğiniz bilgileri iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaştırabilirsiniz.


Kemer Tatil Rehberi

Bu yazı dizimizde Antalya Kemer'e gittiğinizde gezip görmek isteyebileceğiniz bütün tarihi ve turistik yerlerin kısa tanıtımlarını yapacağız. Bu yazımızın içeriği genel olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı broşürlerden (www.antalyakulturturizm.gov.tr ve https://visitkemer.net/ adreslerinden) alınmıştır.

Bu yazımızda ve Kemer'i tanıttığımız diğer yazılarda tanıtılan yerlerin haritadaki konumunu görmek isterseniz Kemer Gezi Rehberi haritamıza bakabilirsiniz. Kemer Gezi Rehberi serimizde tanıttığımız Kemer'e gittiğinizde görmek isteyeceğiniz yerlerin GPS koordinatlarını haritamızda bulabilirsiniz. Haritayı tıklayarak gitmek istediğiniz yer hakkındaki yorumları okuyabilir, resimlerini görebilir, bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.

Antalya Kemer Tanıtımı başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu yazımızda aşağıdaki konu başlıklarında detaylı bilgiler veriyoruz.

Kemer Tatil Rehberi

Kemer’de yapılabilecek çok sayıda aktivite mevcuttur. Doğal güzellikleri tatmak için Kemer ve çevresindeki tarihi, turistik ve doğal güzelliklere gezi turları, mavi yolculuk turları, günübirlik tekne turları, jeep safari turları yapabilirsiniz. Bunların yanında deniz ve plaj keyfi, tarihi yerlere yapılacak geziler, alışveriş ve eğlence hayatı ile Kemer Türkiye’nin en önemli ve popüler tatil merkezidir.

Kemer’de Ne Yapılır?

Antalya Kemer Tatili

Kemer çevresinde mutlaka görülmesi gereken yerleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Kısa bir liste yapılacak olursa Kemer’de gezilebilecek yerler şunlardır: Adrasan, İkiz Kayalar, Ekopark, Chimera (Yanar taş), Üç Adalar, Olympos Antik Kenti, Göynük Kanyonu, Ulupınar ve Selçuklu Av Köşkü'dür. Bunların yanında Beldibi, Göynük, Tekirova, Çamyuva, Kiriş, Çıralı ve Adrasan, Kemer’in meşhur tatil beldeleri olup buraları gezip görmeden Kemer’den ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.

Beldibi mevkiinden başlayarak Tekirova’ya kadar olan tüm kıyı tamamen doğal plajdır. Girintili çıkıntılı kıyılarında birçok koy ve küçük doğal limanlar bulunur. Kemer merkezinde bulunan plajlar Belediye plajı, yat limanı yanında bulunan Ayışığı Plajı'dır.

Antik kentin hala ayakta durduğu ve millî park olan Phaselis plajı gibi yerlerde rahatlıkla denize girmek mümkündür. Konaklama tesislerinin havuz ve plajlarından da ücret karşılığı yararlanmak mümkündür. Kemer’den yakınında bulunan Olympos ve Phaselis antik kentlerine ulaşmak mümkündür.

Yine Kemer’de gece hayatı da oldukça hareketli ve canlıdır. Bölgede çok sayıda dünya çapında disko, gece kulübü, canlı müzik bar ve cafeleri, karaoke dans barları bulunur. Kemer’de size hitap edecek her türlü müzik keyfini bulabilirsiniz.

Kemer’de Nereler Gezilir?

Kemer’de gezilecek ve görülecek yerler sınırsızdır. Phaselis ve Olimpos, Kemer’de görülmesi gereken iki önemli antik şehirdir. Çıralı ve Olimpos’un tepelerinde yer alan, sonsuz ateş olarak anılan ve doğal bir ateş kaynağına sahip Yanartaş, ayrıca görülmeye değerdir.

Antalya Kemer Tatili

Yöredeki diğer çekiciliklerde mağaralardır. Kemer’de bulunan mağaralar: Beldibi mağarası Antalya’nın 27 km güney batısında denizin kıyısındadır. Tarih öncesi kalıntılar da bulunmaktadır. Bir diğer görülmeye değer mağara ise Molla deliğidir. Kemer'in batısında yükselen Tahtalı Dağı’nın doğu yamacında yer alır. Bu mağaraya ancak Kemer–Kumluca kara yolu üzerinde bulunan Aşağı Kuzdere veya Tekirova köylerinden yaya olarak ulaşmak mümkündür. Her iki mahalleden de 3–4 saat yürümek gerekir.

Muhteşem bir doğal güzelliğe ve plaja sahip Adrasan ise ayrıca mutlaka ziyaret edilmesi gerekli yerlerdendir. Kemer’den yaklaşık 27 km. mesafede yer alan Beldibi Mağarası, Olimpos’tan teleferik ile gidilen ve bölgenin en yüksek noktası olan Tahtalı Dağı, Göynük beldesinin arkalarında yer alan Göynük Kanyonu ve daha ilerisindeki Üçoluk Platosu ise doğal güzelliklere düşkün ve doğa sporları seven tatilciler için mutlaka görülmesi gereken yerler arasında başta geliyor.

Kemer’de Yapılabilecek Turistik Aktiviteler

Kemer’de Yapılabilecek Turistik Aktiviteler

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi Kemer’de yapılabilecek aktiviteler sınırsızdır. Kemer, deniz, dağlar ve çam ormanlarının birleştiği muhteşem doğal güzelliklere sahip bir tatil beldesi konumunda. Kemer, muhteşem denizi, doğası, çam ormanları, tabiat parkları, koyları ve plajları, lüks tatil köyleri, otel ve resortları, restoranları, gece kulüpleri ve alışveriş imkanları ile tatilcilere unutulmayacak bir tatil imkanı sunar.

Doğal güzellikleri yaşamak adına çevre yerlere yapılacak gezi turları, mavi yolculuk turları, günübirlik tekne turları, Cip safari turları, deniz ve plaj keyfi, tarihi yerlere yapılacak geziler, alışveriş ve eğlence hayatı ile Kemer Türkiye’nin en önemli ve popüler tatil merkezlerinden birisidir.

Kemer Turistik Etkinlikleri Nelerdir?

Kemer turistik dönem boyunca birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Phaselis Sanat Etkinlikleri, Kemer Off-Shore Yarışları, Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye ayağı (WRC Rally of Turkey), Kemer Karnavalı gibi değişik etkinlikler ve ünlü gece kulüpleriyle sezon boyunca bölgenin sosyal ve turistik hayatına büyük katkılarda bulunmaktadır.

Kemer Merkezi Gezi Rehberi

Antalya sınırları içinde yer alan Kemer, Antalya şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta yer alır. 1980'li yılların başına kadar küçük bir köy iken son 20 sene içinde açılan tesislerle Türk turizminin en önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir. Önce köy sonra kasaba olduktan sonra 13 Eylül 1991 yılında da ilçe statüsünü kazanmıştır. Batı Toros Dağları'nın eteklerinde ve 52 kilometre kıyı şeridi boyunca uzanan Kemer, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. 

1960'lı yıllara kadar karayolu olmadığı için, ulaşımı sadece deniz yolundan sağlanan Kemer, 1980 sonrasında uygulanan Güney Antalya Turizm Projesi kapsamında yol ve diğer altyapı değerlerine kavuşarak hızla gelişmiş ve bugün Türkiye'nin en gözde turizm merkezlerinden birine dönüşmüştür. Kemer ilçesi ile Kiriş, Tekirova, Çamyuva, Arslanbucak, Kuzdere, Beycik, Göynük, Beldibi, Çıralı gibi yerleşim yerleri, Antalya turizminden son derece önemli bir yer tutar. 

Kemer Merkez Liman Caddesi'nde turlayabilirsiniz

Kemer Liman Caddesi

Araç trafiğine kapalı olan Liman Caddesi, nüfusun çoğunun yoğun olarak vakit geçirdiği yerlerin başında gelmektedir. Özellikle akşam üstleri ışıkların yanması ile beraber farklı bir atmosfere bürünen caddede alışveriş, kişisel bakım gibi olanaklardan faydalanmanın yanı sıra, hoş ve kaliteli mekanlarda kahve eşliğinde günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Kemer Merkez Liman Caddesi (Bağlantıyı tıklayarak gitmek istediğiniz yer hakkındaki yorumları okuyabilir, resimlerini görebilir, bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)

Kemer Saat Kulesi'ni görebilirsiniz

Kemer Saat Kulesi

Saat Kulesi Kemer’in simgelerinden biri olması için tasarlanıp 2005 yılında inşaatı tamamlanmıştır. 2011 yılında tekrar revizyona uğrayan kuleye Kemer’i kuşbakışı izleyerek şarabını yudumlayıp, yemeğinizi yiyebileceğiniz restoran ünitesi dahil edilmiştir. Kulenin yüksekliği 36 metre, seyir terasının yüksekliği 13 metredir. Ayrıca kulenin tam yanında Cumhuriyet Meydanı bulunmaktadır.

Kemer Saat Kulesi (Bağlantıyı tıklayarak gitmek istediğiniz yer hakkındaki yorumları okuyabilir, resimlerini görebilir, bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)

Kemer Ayışığı Parkında vakit geçirebilirsiniz

Kemer Moon Light Parkı

Kemer’in en güzel koyunda kurulu Ayışığı Parkı (Moon Light Parkı) 1988 yılında inşa edilmiştir. 100 yıllık çam ve palmiye ağaçları ile 300 m. uzunluğunda ince kumlu plajı ve Mavi Bayrak’lı masmavi denizi ile çevre ödüllü Ayışığı Parkı (Moon Light Parkı) muhteşem doğasıyla bütünleşmiş yiyecek - içecek, aquapark gibi farklı hizmetler sunan birçok işletmeyi de bünyesinde barındırmaktadır. Tüm bu özellikleri ile Ayışığı Parkı Türkiye’deki ilk örneklerdendir.

Kemer Ayışığı Parkı (Bağlantıyı tıklayarak gitmek istediğiniz yer hakkındaki yorumları okuyabilir, resimlerini görebilir, bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)

Kemer Çalıştepe'den denizi ve şehri izleyebilirsiniz

Kemer Çalıştepe

Antalya'nın Kemer ilçesinde bulunan Çalıştepe eşsiz manzarasıyla görenleri adeta büyüler. Çalıştepe'ye geldiğiniz zaman Kemer ve Akdeniz ayaklarınızın altındadır. Bir yanda deniz bir yandaki ağaçlık alan her yıl bir çok turisti ağırlamaktadır. Kemer merkezden başlayan yaklaşık 7 km rota ile Çalıştepe'ye çıkıp bu güzel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Kemer Çalıştepe (Bağlantıyı tıklayarak gitmek istediğiniz yer hakkındaki yorumları okuyabilir, resimlerini görebilir, bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)

G Marina Kemer'de vakit geçirebilirsiniz

G Marina Kemer

G Marina Kemer, 150 yat denizde, 150 yat karada konaklama kapasitesi ile ülkemiz kıyılarında bulunan belgeli ve mavi bayrak sahibi yat limanlarından biridir. G-Marina Kemer güvenlik ve deniz hizmetleri, akaryakıt, elektrik, su ikmal hizmetleri, marina çarşısı, alışveriş merkezi, yat bakım-onarım üniteleri ve 60 ton kapasiteli tekne karaya alma aracı ile yat sahiplerinin her türlü ihtiyacına cevap vermektedir. Antalya Havaalanına 50 km. mesafededir. Buradan tekne turlarına katılabilirsiniz.

G Marina Kemer (Bağlantıyı tıklayarak gitmek istediğiniz yer hakkındaki yorumları okuyabilir, resimlerini görebilir, bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)

Kemer’de Bulunan Eğlence Mekanları ve Tema Parkları

Çocuklu aileler ve gençlerin en çok ilgi gösterdikleri aktivitelerden birisi olan eğlence ve parkları, Kemer tatiliniz boyunca gün içerisinde farklı ve eğlenceli bir aktivite isteyenler için idealdir. Kemer bölgesinde dört eğlence, tema parkı ve (aquapark) su parkı bulunur.

Macera parkı statüsünde hizmet veren Göynük’te bulunan Dinopark dinazor parkı, Kemer merkezindeki Ayışığı Parkı ve Kiriş’te bulunan Dolusu Park, Kemer ve çevresinde bulunan popüler eğlence ve tema parkları arasındadır. Bunların dışında Antalya merkeze gidebilenler için Antalya Akvaryumu ile Antalya Aqualand & Dolphinland isimli eğlence ve tema parklarını da değerlendirebilirsiniz.

Kemer Göynük Kanyonu

Göynük Kanyonu, Antalya’da trekking, canyoning ve zip wire (kanyon üzerinden telle geçiş) gibi etkinliklere katılabileceğiniz kanyon, Kemer ilçesinde bulunuyor. 10 kilometre uzunluğu olan Göynük Kanyonu, profesyonel kişilerce geçilen, teknik ekipman ve bilgili kişilerin spor yapacağı özel yerlerden biridir.

Göynük Kanyon

Dünyanın en iyi 10 trekking parkurlarından biri olarak kabul edilen Likya yolunun da önemli bir bölümü Göynük Kanyonu’nun içerisinden geçmektedir. Bölgede dikkat çeken macera park olmasıdır. Sarıçınar ve Kavaklı dağları arasında kalan derin vadi içinde akan Göynük Çayı, bir kaç kolla Göynük yaylasından geçerek, sonrasında birleşip, kimi yerde şelalelere, kimi yerde ise göletlere neden olmaktadır.

Kanyon girişinin sağ tarafında, Sarıçınar’dan gelen dere yatağını 30 dakika takip edildiğinde, doğal bir yüzme havuzu göreceksiniz. Bazı yerlerde geçit vermeyen 350 metreye kadar büyüyebilen derin Kanyonlar da oluşmaktadır. Göynük Kanyonu, muhteşem doğası, ağaçları, şelaleleri ve havuzları ve 4,5 km’lik etabı ile  doğa sporu sevenler için önemli bir yere sahip.

Göynük Kanyonu kamp yapabilmeniz için de uygun bir nokta.  Yaz sonu suyu azalan şelale yolu köylülerce boya işaretlenerek belirtilmiştir. Vadinin başlangıç noktasından 2 kilometre toprak yoldan gidildiğinde kanyonun en dar kısmına ulaşır. Suyun derinleştiği bu nokta da yüzmek için çok elverişlidir. Suyun yükseldiği dar kanyondaki, kırmızı pembe su yosunları duvarları süslemektedir.

Göynük Kanyon'nu detaylı tanıttığımız yazımıza da bakabilirsiniz.

Göynük Kanyonu (Bağlantıyı tıklayarak gitmek istediğiniz yer hakkındaki yorumları okuyabilir, resimlerini görebilir, bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)

Kemer Göynük Dinopark

Dino Park Kemer

Göynük’te 30 dönümlük ormanlık bir alan üzerinde arazi üzerinde kurulu olan Dinopark, dinozorların gerçeğine uygun maketlerinin sergilendiği, aynı zamanda Planetaryum, 7D Sinema, Fosil Havuzu, Tırmanma Duvarı, Dino-Vivor, Çarpışan Botlar, Havuz Oyunları, Çocuk Atölyesi, Mini Hayvanat Bahçesi, Trambolin ve Midilli gibi sayısız etkinliklerin bulunduğu bir eğlence parkıdır. Evcil hayvanat bahçesi, 7 boyutlu dinozor filmleri, macera parkı ve oyun havuzu olan çocuklara uygun tema parkıdır. Giriş ücretlidir.

Göynük Dinopark Antalya (Bağlantıyı tıklayarak gitmek istediğiniz yer hakkındaki yorumları okuyabilir, resimlerini görebilir, bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)

Kemer Merkez Ayışığı Parkı ve Plajı

Kemer Ayışığı Parkı ve Plajı

Ayışığı Parkı, Kemer Marina’nın arka tarafında sahile nazır bir konumda, çam, palmiye ve okaliptüs ağaçları ile eşsiz bir güzelliğe sahip parkı, koyu ve plajı, bünyesinde kaliteli restoranlar, cafeler, butik, mağaza ve marketler, tenis ve basketbol sahaları, havuz, su parkı ve yunus gösteri merkezini barındıran, Ayışığı plajına çıkan, yemyeşil doğası ve büyük ağaçlarıyla Kemer merkezinde gezip görmeye değer en popüler yerlerden birisidir.

Kemer Ayışığı Parkı (Bağlantıyı tıklayarak gitmek istediğiniz yer hakkındaki yorumları okuyabilir, resimlerini görebilir, bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)

Kemer Kiriş Dolusu Park Tanıtımı

Kemer DoluSu Park Aquapark

Kiriş tatil beldesinde bulunan Dolusu Park, Kemer bölgesinin en popüler su parkı olarak hizmet veriyor. 26 adet kaydırak, kendine özel bir plaj, dalga ve çocuk havuzları, cafe, bar ve restoranlardan oluşan Dolusu Park’ta gün boyu eğlenceye doyacaksınız.

Türkiye'de ilk ve tek olan Denizkızı Akvatoryum’u ve eşsiz kaydırakların yanında birbirinden heyecanlı aktiviteler ile yaz tatilinizi Kemer DoluSu Park'ta dolusuna yaşayın. Çok farklı tarzda kaydıraklar mevcut. Tesiste soyunma odası, kilitli dolap, tuvalet, duş var.

Türk mimarisinin minyatür sokağı ile sizleri karşılayan DoluSu Park, eşsiz Beydağlarının manzarası eşliğinde denize sıfır konumda Kiriş'te hizmet vermektedir. Kaf Dağı'nın zirvesinden hareket eden ve Türkiye'de ilk kez kurulan Dev Huni ve Kay Uç kaydırağı dahil birbirinden eğlenceli ve aksiyon dolu 17 yetişkin ve 9 çocuk kaydırağı dahil 32 unutulmaz aktivite sizleri bekliyor. DoluSu Park kaydırakları Türk masal kahramanlarımızdan esinlenerek tasarlanmıştır. Girişler ücretlidir. Tesis içerisinde kafeterya mevcut ve fiyatları aşırı pahalı değil. Kaydıraklar haricinde 2-3 çeşit normal havuz bulunuyor. Girişte güvenlik mevcut ve güvenlik önlemleri var. Kaydıraklar kolay, orta ve zor seviyeler ile mevcut. Her kaydırakta cankurtaran (Lifeguard) var ve koordinasyonu onlar sağlıyor.

 • Adres: Kiriş Mah. Sahil Yolu Cad. No:15, Kiriş, Kemer
 • Tel: 0242 824 77 07, Web: http://www.dolusupark.com
 • Kiriş Dolusu Park (Bağlantıyı tıklayarak gitmek istediğiniz yer hakkındaki yorumları okuyabilir, resimlerini görebilir, bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)

Antalya Konyaaltı Aquarium Park Tanıtımı

Antalya Aquarium, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yap-İşlet-Devret modeli ile Antalya ili Konyaaltı ilçesinde kurulan akvaryum ve kar dünyası kapalı alanlarından oluşan eğlence merkezidir. Merkez, Türkiye'de turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında ilk beş sıraya girmiştir.

Antalya Konyaaltı’nda bulunan ve dünyanın en büyük akvaryum komplekslerinden biri olan Antalya Akvaryumu, 40 tematik adet akvaryumu, 131 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğindeki dünyanın en büyük tünel akvaryumu ile ziyaretçilerini mest etmektedir.

Temalı sergiler, uzun tünel akvaryum, tropik sürüngenler ve restoranların bulunduğu büyük ve modern akvaryumdur. Ayrıca içinde vahşi sürüngen parkı, balmumu heykel müzesi, buz dünyası var.

 • Ziyaret Saatleri: Her gün 10:00-22:00 saatleri arasında açıktır.
 • Adres: Dumlupınar Bulvarı, Arapsuyu Mahallesi No: 502 Konyaaltı, Antalya
 • Tel: 0242 245 65 65, Web: http://www.antalyaaquarium.com
 • Antalya Aquarium (Bağlantıyı tıklayarak gitmek istediğiniz yer hakkındaki yorumları okuyabilir, resimlerini görebilir, bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)

Antalya Muratpaşa Aqualand & Dolphinland Tanıtımı

Aqualand & Dolphinland

Kemer merkezinde 43 km. mesafede, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan Antalya Aqualand ve Dolphinland (Waterhill Park), oldukça popüler bir eğlence ve tema parkıdır. Parkta sayısız kaydırak barındıran su parkı, Yunus ve Fok gösterileri gibi çok sayıda eğlence mevcuttur.

Waterhill Park, birçok havuz, kaydırak ve yunus/fok gösterisinin yanı sıra yemek alanı ve barlar bulunan sezonluk su parkıdır.

Antalya ili Muratpaşa ilçesinde yer alan Antalya Aqualand aquapark  yunusların eşsiz şovlarını yakından izleme fırsatını sunan ender eğlence mekanlarından birisidir. Bu muhteşem gösteride olağan üstü akrobasi hareketleri ile hayrete düşüren yunusları hem izleyebilir hem de yunus ile yüzme aktivitesi yapabilirsiniz.

 • Açılış Saatleri: Her gün 10:00-17:00 saatleri arasında açıktır.
 • Adres: Meltem Mah., Dumlupınar Bulvarı, Konyaalti Korusu, Muratpaşa, Antalya
 • Tel: 0242 249 09 08, Web: http://www.aqualand.com.tr
 • Muratpaşa Aqualand & Dolphinland (Bağlantıyı tıklayarak gitmek istediğiniz yer hakkındaki yorumları okuyabilir, resimlerini görebilir, bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)

Kemer’de Yapılabilecek Popüler Aktiviteler

Kemer tatiliniz süresince en iyi ve popüler aktiviteleri yapmak ve unutulmaz bir tatil geçirmek üzere en iyi seçimlerden birisi olarak, Kemer günlük turlara katılmanızı tavsiye ediyoruz.

Antalya Kemer

Kemer kent merkezinde dolaşabilirsiniz.

Kemer Kent merkezi‘nde; iç tarafta Kemer’in simgelerinden birisi olan Saat Kulesi, Atatürk Heykeli, alışveriş ve yeme içme mekanlarının bulunuğu trafiğe kapalı Liman Caddesi, sahile doğru Kemer Marina, Ayışığı Parkı ve Folklorik Yörük Parkı ilk göze çarpan yerlerdendir. Buralarda ailenizle gece gündüz gezebiirsiniz ve eğlence hayatına katılabilirsiniz.

Ayışığı Park ve Plajı (Moonlight Park) civarını turlayabilirsiniz.

Ayışığı Parkı, Kemer Marina’nın arka tarafında sahile nazır bir konumda, çam, palmiye ve okaliptüs ağaçları ile eşsiz bir güzelliğe sahip parkı, koyu ve plajı, bünyesinde kaliteli restoranlar, cafeler, butik, mağaza ve marketler, tenis ve basketbol sahaları, havuz, su parkı ve yunus gösteri merkezini barındıran, Ayışığı plajına çıkan, yemyeşil doğası ve büyük ağaçlarıyla Kemer merkezinde gezip görmeye değer en popüler yerlerden birisidir.  Bu parkta huzurlu yürüyüşler yapabilirsiniz.

Kemer’de günübirlik turlara katılabilirsiniz

Kemer merkezindeki otel tatiliniz boyunca, tatilinizi sadece otelde geçirmek yerine, bir veya iki gününüzü ayırarak Kemer ve çevresindeki doğal güzellikleri deneyimlemek ve çeşitli eğlenceli ve adrenalin dolu aktivitelere katılmak isterseniz, günübirlik tekne turu, Göynük Kanyonu ve Köprülü Kanyonu’nda rafting ve kanyon turu, bisiklet, cip safari veya ATV safari turları, dalış turu ve Tahtalı Dağı Olimpos Teleferik turu, Kemer merkezinde katılabileceğiniz günübirlik turlar arasında en popüler olanlarıdır..

Kemer’de günübirlik tekne turlarına katılabilirsiniz

Kemer tatilinizde yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden birisi de günübirlik tekne ve yat turlarına katılmaktır. Kemer merkezinden, Marina bölgesinden, ayrıca çevre tatil beldelerinden de çok sayıda günübirlik tekne turu düzenlenmektedir.

Günübirlik tekne turları ile Kemer, Çamyuva, Tekirova, Phaselis, Olympos, Alacasu, Üç Adalar, Kekova, Demre ve Myra başta olmak üzere ve muhteşem Toros dağlarının manzarası eşliğinde dünyanın en güzel koylarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Kemer’de aqualand su parklarında eğlenebilirsiniz

Kemer bölgesinde otellerden bağımsız olarak hizmet veren iki adet su parkı bulunmakta. Bunlardan birisi Kemer merkezinde, ünlü Ayışığı Parkı içerisinde yer alan Moonlight Aqua Park, diğeri ise Kiriş tatil beldesinde bulunan ve oldukça popüler olan Dolusu Park.

Antalya Kemer

Kemer’de eğlence ve tema parklarını ziyaret edebilirsiniz

Kemer bölgesinde hizmet veren dört adet eğlence ve tema parkı bulunmakta. Bunlardan iki tanesi aynı zamanda su parkı. Macera parkı statüsünde hizmet veren Göynük‘teki EcoFun Adventure Park, yine Göynük‘teki Dinopark dinazor parkı, Kemer merkezi‘ndeki Ayışığı Parkı ve Kiriş‘te bulunan Dolusu Park, Kemer ve çevresinde bulunan popüler eğlence ve tema parkları arasında. Devamı…

Kemer’de mavi turlara katılabilirsiniz

Kemer muhteşem güzellikteki denizini ve koylarını yatlar ile düzenlenen turlarla daha yakından hissederek görmeniz mümkün. Kemer ve çevresindeki cennet güzelliğindeki koyları görmeden evinize dönmemenizi öneririz. Günübirlik ya da isteğe göre haftalık ya da daha uzun süreli olarak düzenlenen yat turları ile Kemer’in güzelliklerini yaşamanız mümkün. Yat ve tekne turları ile Kemer’den çıkarak, Akdeniz'in eşsiz koylarında denize girebilir, yeşil ile mavinin birleştiği güzelliği ve devasa görüntüsü ile Beydağlarını izleme şansını bulabilirsiniz.

Kemer’de ata binebilirsiniz

Türkiye’de her yaştan binicinin buluşma noktası, Avrupa’nın en yetkin ve saygın binicilik merkezlerinden biri Kemer, sizi doğanın kalbinde, atlarla yakın bir dostluk kurmaya ve kusursuz bir binicilik deneyimini keşfetmeye davet ediyor.

Antalya Kemer

Kemer'de binicilik deneyimini yaşayabileceğiniz yerler şunlardır;

Hotel Oranj Ranch Kemer: 1992 yılından bu tarafa turizme hizmet veren Çamyuva’da Tahtalı Dağının ve denizin kesiştiği yani doğanın tam merkezide 10000m2 portakal bahçesinin içinde kurulan çiftliğimizde 18 otel odası ve 12 ahşap bungalov aile odası, çocuk oyun alanları mini hayvanat bahçeside bulunmaktadır. 1500m2 açık alan maneje sahiptir Arap atları, haflinger ve midilli atları yanı sıra Türk yerli rahvan atlarımızda bulunmaktadır. Çiftliğimiz Antalya Havaalanına 50 km, Kemer merkeze 7 km, Çamyuva sahile ise 800 m dir.

Viverde Hotel Berke Ranch Kemer: Turizm alanında 1995 yılından bugüne misafirlerine otel ve binicilik hizmeti veren Viverde Hotel Berke Ranch, Türkiye’nin en güzel sahil bölgesi olan Antalya’da, Toros Dağlarının eteklerinde yer alıyor. Toroslar’ın ikinci yüksek tepesi Tahtalı Dağı’nın “2365m.” ve Ağva deresinin buluştuğu bir noktada konumlanan otelimiz Antalya ‘ya 50 km, Kemer ilçesine 6 km, Çamyuva sahiline ise 2,5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Otelde toplam 54 oda bulunmaktadır.


Kemer’de Yapmadan Dönmeyin

 • Tekne turları ile turkuaz koylarda akdenizin tadını çıkarın.
 • 2365 m Tahtalı Dağına teleferik ile çıkıp tüm batı Antalya’yı kucaklayın.
 • Liman Caddesinden başlayıp marina ve Ayışığı Parkına kadar yürüyüş yapıp şehrin bir parçası olun!
 • Dağların zirvesinden Akdenize kadar ilerleyen bisiklet parkurlarında dağ bisikleti keyfini sürün.
 • Phaselis Antik kentinde eski medeniyetlerin izlerini sürün ve geçmişte yolculuğa çıkın.
 • Enfes restoranlarda Akdeniz mutfağının ve yöresel lezzetlerin mutlaka tadına bakın.
 • Jeep safari turları ile Toros dağlarını ve yaylaları keşfe çıkın.
 • Yanartaş’da binlerce yıldır sönmeyen Chimera’nın ateşini yakından görün.
 • Dalış tutkunuysanız dünyaca ünlü Paris Batığında ve Üç Adalar da dalış keyfini yaşayın.
 • Göynük ve Kesme Boğazı Kanyonunun buz gibi sularında kanyon yürüyüşünü deneyin.
 • Yörük Çadırlarında yörük yaşamını yakından görüp, bir birinden nefis gözlemelerin tadına bakın.
 • Doğa yürüyüş rotalarını takip ederek eşsiz güzellikteki Beydağlarını ve yaylaları keşfe çıkın.
 • Tatilinize Adrenalin katıp Dünyanın en yüksek yamaç paraşütü noktası olan 2365 m den atlamaya ne dersiniz?
 • Kemer Cumhuriyet meydanında Saat Kulesi ile öz çekim yapın.
 • Kemer gece hayatını keşfedin ve ünlü gece kulüplerinde sabaha kadar eğlenin.

Bu yazı dizimizde Antalya Kemer'e gittiğinizde gezip görmek isteyebileceğiniz bütün tarihi ve turistik yerlerin kısa tanıtımlarını yaptık. Bu yazımızın içeriği genel olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı broşürlerden (www.antalyakulturturizm.gov.tr, https://visitkemer.net/) alınmıştır.


Türkiye'nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

Bu yazı dizimizde Antalya'nın tarihi ve turistik yerlerini tanıtıyoruz. #Antalya deniz, güneş, doğa ve tarihin bütünleştiği bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya'nın her ilçesi başlı başına birer doğa harikasıdır.

Bulunduğunuz veya tatil amaçlı gittiğiniz ilde öncelikle yapabileceğiniz doğa aktivitelerinin, aktivite bölgelerinin, kamp alanlarının, tarihi ve turistik mekanların tam ve en geniş listelerini oluşturup okuyucumuzun kullanımına sunuyoruz.

Özellikle kampçılardoğa severler, karavancılardoğa tatilcileri, macera turizmikültür turizmi ve outdoor ekstrem sporları yapanlar için en çok aranan bilgileri derlemeye gayret gösteriyoruz.

Listede gördüğünüz eksiklikleri ve eklenmesini istediğiniz bilgileri iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaştırabilirsiniz.

ANTALYA

Yukarıdaki bağlantıların üzerine tıklayarak ilgili ve detaylı yazımıza ulaşabilirsiniz.

Etiketler: :Antalya bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Antalya görülmesi gereken yerler, Antalya gezecek yerler, Antalya gezi, Antalya gezi rehberi, Antalya gezi yazısı, Antalya gezilecek çarşı, Antalya gezilecek doğal yerler, Antalya gezilecek doğal yerler haritası, Antalya gezilecek tarihi yerler, Antalya gezilecek yerler, Antalya gezilecek yerler doğa, Antalya ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Antalya kalesi, Antalya merkezde gidilecek yerler, Antalya merkezde ne var, Antalya ne yenir nerede yenilir, Antalya ne yenir nereler gezilir, Antalya otelleri, Antalya seyahat rehberi, Antalya tarihi, Antalya tarihi yerler, Antalya turizm potansiyeli, Antalya turizm rehberi, Antalya turizm ve tanıtım, Antalya ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Antalya şehir rehberi, Antalya’da bir günde ne yapılır?, Antalya’da gezilecek doğal yerler, Antalya’da gezilecek mekanlar, Antalya’da ne yapılır, Antalya’da ne yenir, Antalya’da nereye gidilir?, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası,

error: Content is protected !!