https://turkeyoutdoor.org/, Türkiye’de outdoor (açık hava etkinlikleri) hakkında bilgi sağlayan bir web sitesidir. Site, yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi çeşitli açık hava etkinlikleri hakkında rehberler, rotalar, haberler ve etkinlikler sunmaktadır.

Outdoor Aktiviteleri Paylaşım Merkezi

Doğaseverler, outdoor tutkunları ve macera arayışındakiler için Türkiye’nin en kapsamlı etkinlik platformu artık hizmetinizde! TurkeyOutdoor.org olarak, doğa yürüyüşü grupları, outdoor kulüpleri ve bireysel maceraperestleri bir araya getiriyoruz.

İletişim Adreslerimiz. Bu adresler üzerinden etkinlik detaylarını ve resimlerinizi bize iletebilirsiniz.

Türkiye’nin outdoor tutkunlarını bir araya getiren platformda siz de yerinizi alın! ✨


Tunç Fındık (d. 1972, Ankara), Türk dağcılığına büyük katkılar sağlamış profesyonel bir dağcı, dağ rehberi, yazar ve motivasyon konuşmacısıdır. TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Fındık, dağcılık dünyasında birçok başarıya imza atmıştır.

Bu yazı Tunç Fındık’ın sitesinden kendi izniyle alınmıştır. Tunç Bey’e teşekkür ediyoruz. Daha fazla bilgi ve iletişim için sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.tuncfindik.com

Outdoor, Dağcılık ve Tırmanma Ekipmanı: The North Face Borealis Günlük Sırt Çantası İncelemesi

The North Face Borealis Günlük Sırt Çantası İncelemesi
The North Face Borealis Günlük Sırt Çantası İncelemesi

The North Face’den  süper kullanışlı ve kaliteli, adeta klasik olmuş bir günlük sırt çantası: Borealis! Hem dağda, yürüyüşlerde hem şehirde eşit derecede kullanışlı. Okulda ve günlük işlerde kullanılabileceği gibi, teknik tırmanışta ve dağlarda günübirlik rotalarda da ideal.. Hacmi 30 litre ve ağırlığı 1040 gram. Çantanın iki esas kompartımanı var ve ana kompartıman 17 inch ekranlı bir laptopu alabilecek kadar geniş. Kumaşları 420D naylon ve 1680D balistik olan çantanın 8 ayrı güzel  rengi var ve tek bedende sabit sırt sistemli üretilmiş.

Artıları: Kullanıcı dostu, çok uzun ömürlü ve  inanılmaz sağlam bir çanta. Çift taraflı fermuarlı esas kompartımana ve ön cebe  giriş çıkış kolay ve iki yan toka ile destekli. Çanta gerçekten çok sağlam, suya da gayet dayanıklı (oysa ki su geçirmezlik iddiası yok). Küçük ön iç cep içinde ıvır zıvır için ufak cepleri ve kalem, ipod cepleri var. İç kısımda da ufak eşyalar (veya hidrasyon torbası) için  geniş bir cep var. Çantaya (her ne kadar bu amaca uygun olmasa da) tek bir kazma halkası yapılmış. Çıkartılabilir perlon bel kayışı mevcut; göğüs tokasında ise acil durumlarda kullanım için  düdüğü bulunuyor. Omuz kayışları destekli ve yumuşak. Çantanın üzerinde çapraz, kenarları yansıtıcı renkli destekli X şekilli lastikler var; buralara, çanta dışına ıslak ceket vb. bağlanabilir veya çanta küçültmek amaçlı sıkıştırılabilir. Yanlarda iki adet file, esnek ve ayarlı su şişesi cebi var. Detayları güzel kısaca.

Eksileri: Sabit sırt sistemi her boyutta bedene uymayabilir..


Bu yazı Tunç Fındık’ın sitesinden kendi izniyle alınmıştır. Tunç Bey’e teşekkür ediyoruz. Daha fazla bilgi ve iletişim için sitesini ziyaret edebilirsiniz. http://www.tuncfindik.com

Önemli Hatırlatma: Yazı bir uzmanın kişisel görüşüne dayanmaktadır. Tanıtılan ürünlerin zaman içerisinde versiyonları, kullanılan malzeme ve özellikleri değişmiş olabilir. Çeşitli özellikleri kaybolmuş, azalmış ya da yazıda bulunmayan yeni özellikler eklenmiş olabilir. Ekipman ile ilgili en son bilgiler için ürünün güncel sitesinden bilgi almalısınız.


TurkeyOutdoor.org: Doğa İle Buluşma Merkezi! TurkeyOutdoor.org, Türkiye’nin en heyecan verici açık hava platformu! Yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi doğa sporlarıyla dolu maceralar hakkında detaylı rehberler, benzersiz rotalar, güncel haberler ve unutulmaz etkinlikler sunuyor.

Türkiye’nin Doğal Güzelliklerini Keşfedin! TurkeyOutdoor.org, Türkiye’nin dört bir yanındaki doğal güzellikleri keşfetmek isteyenleri bekliyor. Her bir etkinlik için titizlikle hazırlanmış bilgiler, etkileyici rotalar, büyüleyici fotoğraflar ve ilham verici videolar sizi bekliyor. Ayrıca, Türkiye’deki açık hava etkinlikleriyle ilgili en güncel haberlere ve etkinlik takvimine de göz atabilirsiniz.

Açık Hava Tutkunları İçin Özel Rehber! TurkeyOutdoor.org, Türkiye’de açık hava etkinliklerine ilgi duyan her seviyeden maceraperest için mükemmel bir kaynaktır. Deneyimli gezginlerden yeni başlayanlara kadar herkes için uygun olan bu platform, Türkiye’deki doğa aktiviteleri hakkında aradığınız her şeyi sunuyor. Doğa, kamp ve macera arayışında olanlar için ideal bir rehber olarak öne çıkıyor. Sizi, unutulmaz bir doğa macerasına davet ediyoruz! TurkeyOutdoor.org ile hayalinizdeki maceraya adım atın!

https://turkeyoutdoor.org/