https://turkeyoutdoor.org/, Türkiye’de outdoor (açık hava etkinlikleri) hakkında bilgi sağlayan bir web sitesidir. Site, yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi çeşitli açık hava etkinlikleri hakkında rehberler, rotalar, haberler ve etkinlikler sunmaktadır.

Outdoor Aktiviteleri Paylaşım Merkezi

Doğaseverler, outdoor tutkunları ve macera arayışındakiler için Türkiye’nin en kapsamlı etkinlik platformu artık hizmetinizde! TurkeyOutdoor.org olarak, doğa yürüyüşü grupları, outdoor kulüpleri ve bireysel maceraperestleri bir araya getiriyoruz.

İletişim Adreslerimiz. Bu adresler üzerinden etkinlik detaylarını ve resimlerinizi bize iletebilirsiniz.

Türkiye’nin outdoor tutkunlarını bir araya getiren platformda siz de yerinizi alın! ✨Türk Ralli Pilotları Türkkan-Erdener Sardinya’da İkinci Oldu

Turkkan Erdener Sardinyada Ikinci Oldu2
Turkkan Erdener Sardinyada Ikinci Oldu

Türkkan-Erdener Sardinya’da İkinci Oldu – 2024 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın İtalya ayağında, Castrol Ford Team Türkiye adına yarışan Ali Türkkan ve Burak Erdener büyük bir başarı göstererek ikinci oldular. Bu heyecan verici yarışta Türk ekipleri, ülkemizi gururla temsil ettiler.

2024 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın 6. ayağı olan İtalya Sardinya Rallisi, 30 Mayıs-02 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yarış, toplam 266,48 kilometre uzunluğundaki 16 özel etapta koşuldu ve büyük bir heyecana sahne oldu.

Türk Sporcuların Büyük Başarısı

Bu yıl Castrol Ford Team Türkiye adına FIA Dünya Ralli Gençler Şampiyonası’nda (JWRC) ülkemizi temsil eden milli sporcu Ali Türkkan ve tecrübeli co-pilotu Burak Erdener, Sardinya Rallisi’nde ikinci olarak önemli bir başarıya imza attılar. Yarış sırasında lastik patlaması sonucu araçları hasar gören ve bu nedenle 1 dakika 30 saniye ceza alan ekibimiz, buna rağmen 47.5 saniye farkla ikinci olarak değerli puanlar kazandılar.

Diğer Başarılı Türk Ekip

Ülkemizi temsil eden bir diğer ekip ise Evofone Rally Team adına yarışan Uğur Soylu ve Şener Güray’dı. Skoda Fabia Rally2 EVO ile Dünya Master Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden ekip, masters klasmanında beşinci olarak yarışmayı tamamladı ve Türkiye’yi başarıyla temsil ettiler.


  • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz.
  • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
  • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin.
  • Doğal, tarihi ve turistik mekanlara kesinlikle zarar vermeyin. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın.
  • Türkiye’de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Güncel orman giriş yasaklarını illerin Orman Bölge Müdürlüklerinden teyit etmelisiniz.
  • Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz, aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini arayarak yapacakları doğa aktivitesi ve rotaları hakkında bilgi vermeleridir.
  • Outdoor ve doğaya dair görüş, düşünce, öneri ve istekleriniz bizim için değerlidir. Çekinmeden bize yazabilirsiniz.
  • Outdoor ve doğa aktiviteleri hakkında en son bilgileri almak için sitemize abone olabilirsiniz.

www.turkeyoutdoor.org: Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu. Sizi, unutulmaz bir doğa macerasına davet ediyoruz! Türkiye’nin en heyecan verici outdoor ve doğa sporları platformu olarak trekking, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi doğa sporlarıyla dolu maceralar hakkında detaylı rehberler, benzersiz rotalar, güncel haberler ve unutulmaz etkinlikler sunuyoruz. Her bir etkinlik için titizlikle hazırlanmış bilgiler, etkileyici rotalar, büyüleyici fotoğraflar ve ilham verici videolar sizi bekliyor.

Sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.

Türkiye'nin outdoor ve doğa sporları platformu
Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu