Türkiye’de outdoor (açık hava etkinlikleri) hakkında bilgi sağlayan Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi çeşitli açık hava etkinlikleri hakkında rehberler, rotalar, haberler ve etkinlikler sunmaktadır.

Outdoor Aktiviteleri Paylaşım Merkezi

Doğaseverler, outdoor tutkunları ve macera arayışındakiler için Türkiye’nin en kapsamlı etkinlik platformu artık hizmetinizde! TurkeyOutdoor.org olarak, doğa yürüyüşü grupları, outdoor kulüpleri ve bireysel maceraperestleri bir araya getiriyoruz. İletişim Adreslerimiz. Bu adresler üzerinden etkinlik detaylarını ve resimlerinizi bize iletebilirsiniz.

Türkiye’nin outdoor tutkunlarını bir araya getiren platformda siz de yerinizi alın! ✨

Bu yazı dizimizde İzmir’i tanıtıyoruz.

Tunceli Dereova Şelalesi

🌊 Dereova Şelalesi: Doğanın Gelin Pınarı 🍃

Dereova Şelalesi, Tunceli’nin gizli mücevheri! Gelin Pınarı olarak da bilinen bu muhteşem şelale, il merkezine 46 kilometre, Nazimiye ilçe merkezine ise 13 kilometre uzaklıkta, Dereova Köyü’nde sana el sallıyor. Şelalenin 20 metrelik yüksekliğinden yayılan sular, Pülümür Çayı’nın kollarından birine karışıp, derin vadiler boyunca dans ediyor. Yazın serinleten bir esinti gibi, kışın ise bembeyaz bir masal diyarı gibi görünen bu doğal güzellik, her mevsim büyüleyici!

Dereova Şelalesi, etrafını saran bodur meşe ormanları ile çevrili. Piknik yapmak isteyenler için doğal bir cennet, doğa yürüyüşü sevenler için ise keşfedilmeyi bekleyen bir macera dolu rota. Kış mevsiminde ise şelalenin sularından oluşan buzul tabakalarıyla donatılmış bir doğa harikasıyla karşılaşabilirsin. Burası sadece bir şelale değil, aynı zamanda doğanın kendi eliyle işlediği bir sanat eseri!

Ancak ne yazık ki, Dereova Şelalesi’nin turizm potansiyeli sınırlı. Etrafında turizm için başka cazibe merkezlerinin bulunmaması, onu keşfetmeyi isteyenleri kısıtlıyor. Ama merak etme, seninle birlikte #DereovaŞelalesi’ni keşfetmek için sabırsızlanan bir ekip burada! 🚀✨

Fotoğraflarını kullanmamıza izin veren İrfan Güray‘a teşekkür ediyoruz. Daha fazla resim için sosyal medya hesabını takip edebilirsiniz.


  • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz.
  • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
  • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin.
  • Doğal, tarihi ve turistik mekanlara kesinlikle zarar vermeyin. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın.
  • Türkiye’de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Güncel orman giriş yasaklarını illerin Orman Bölge Müdürlüklerinden teyit etmelisiniz.
  • Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz, aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini arayarak yapacakları doğa aktivitesi ve rotaları hakkında bilgi vermeleridir.
  • Outdoor ve doğaya dair görüş, düşünce, öneri ve istekleriniz bizim için değerlidir. Çekinmeden bize yazabilirsiniz.
  • Outdoor ve doğa aktiviteleri hakkında en son bilgileri almak için sitemize abone olabilirsiniz.

www.turkeyoutdoor.org: Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu. Sizi, unutulmaz bir doğa macerasına davet ediyoruz! Türkiye’nin en heyecan verici outdoor ve doğa sporları platformu olarak trekking, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi doğa sporlarıyla dolu maceralar hakkında detaylı rehberler, benzersiz rotalar, güncel haberler ve unutulmaz etkinlikler sunuyoruz. Her bir etkinlik için titizlikle hazırlanmış bilgiler, etkileyici rotalar, büyüleyici fotoğraflar ve ilham verici videolar sizi bekliyor.

Sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.

Türkiye'nin outdoor ve doğa sporları platformu
Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu