Türkiye’de outdoor (açık hava etkinlikleri) hakkında bilgi sağlayan Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi çeşitli açık hava etkinlikleri hakkında rehberler, rotalar, haberler ve etkinlikler sunmaktadır.

Outdoor Aktiviteleri Paylaşım Merkezi

Doğaseverler, outdoor tutkunları ve macera arayışındakiler için Türkiye’nin en kapsamlı etkinlik platformu artık hizmetinizde! TurkeyOutdoor.org olarak, doğa yürüyüşü grupları, outdoor kulüpleri ve bireysel maceraperestleri bir araya getiriyoruz. Bu adresler üzerinden etkinlik detaylarını ve resimlerinizi bize iletebilirsiniz.

Türkiye’nin outdoor tutkunlarını bir araya getiren platformda siz de yerinizi alın! ✨

Bu yazı dizimizde İzmir’i tanıtıyoruz.

Ardahan’da Dolu Yağışından Etkilenen Leylek Kurtarıldı

Dolu Yagisindan Etkilenen Leylek1
Dolu Yagisindan Etkilenen Leylek

Ardahan Merkez ilçesine bağlı Çeğilli köyünde meydana gelen dolu yağışı, doğayı ve hayvanları olumsuz etkiledi. Bu yağıştan zarar gören bir leylek, duyarlı vatandaşlarımızın dikkati sayesinde fark edilip kurtarıldı. Vatandaşların ihbarı üzerine, doğa koruma ve milli parklar görevlileri leyleği tedavi ve rehabilitasyon süreci için teslim aldı.

Leyleğin dolu yağışı nedeniyle zarar gördüğünü fark eden vatandaşlar, durumu yetkililere bildirdi. Doğa koruma ve milli parklar görevlileri, ihbar üzerine hemen harekete geçerek leyleği teslim aldı. Leylek, uzman veterinerler tarafından tedavi altına alındı. Tedavi sürecinin ardından, leylek rehabilitasyon merkezine götürüldü. Burada doğal ortamına dönmeden önce gerekli bakımlar ve iyileştirme çalışmaları yapıldı.

Doğaya Salınma

Leylek, tamamen iyileştikten sonra, doğal yaşam alanına geri bırakılacak. Bu süreç, leyleğin sağlığına tamamen kavuşması ve doğal davranışlarını yeniden kazanması için büyük önem taşımaktadır.

Vatandaşların Duyarlılığı

Bu olay, vatandaşların doğaya ve hayvanlara karşı olan duyarlılığının güzel bir örneğidir. Çevremizdeki canlıların sağlığı ve güvenliği için dikkatli olmak ve gerektiğinde yetkililere bilgi vermek, doğayı korumamıza yardımcı olur.


  • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz.
  • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
  • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin.
  • Doğal, tarihi ve turistik mekanlara kesinlikle zarar vermeyin. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın.
  • Türkiye’de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Güncel orman giriş yasaklarını illerin Orman Bölge Müdürlüklerinden teyit etmelisiniz.
  • Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz, aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini arayarak yapacakları doğa aktivitesi ve rotaları hakkında bilgi vermeleridir.
  • Outdoor ve doğaya dair görüş, düşünce, öneri ve istekleriniz bizim için değerlidir. Çekinmeden bize yazabilirsiniz.
  • Outdoor ve doğa aktiviteleri hakkında en son bilgileri almak için sitemize abone olabilirsiniz.

www.turkeyoutdoor.org: Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu. Sizi, unutulmaz bir doğa macerasına davet ediyoruz! Türkiye’nin en heyecan verici outdoor ve doğa sporları platformu olarak trekking, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi doğa sporlarıyla dolu maceralar hakkında detaylı rehberler, benzersiz rotalar, güncel haberler ve unutulmaz etkinlikler sunuyoruz. Her bir etkinlik için titizlikle hazırlanmış bilgiler, etkileyici rotalar, büyüleyici fotoğraflar ve ilham verici videolar sizi bekliyor.

Sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.

Türkiye'nin outdoor ve doğa sporları platformu
Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu