Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Ankara Nallıhan Ilıca Vadisi Doğa Yürüyüşü ve Hacet Bayramı Etkinliği

Haziran 9

Ankara Nallıhan Ilıca Vadisi Doğa Yürüyüşü ve Hacet Bayramı Etkinliği

Ankara Nallıhan Ilıca Vadisi Doğa Yürüyüşü ve Hacet Bayramı Etkinliği

Ankara Nallıhan Ilıca Vadisi Doğa Yürüyüşü ve Hacet Bayramı Etkinliği

 

Sevgili Gezginderliler;
09 Haziran 2024 PAZAR günü çok güzel doğası olan Nallıhan’da; her yıl geleneksel olarak yapılan ve en güzel geleneklerinden birisi olan Tekke mahallesindeki “Hacet Bayramı” etkinliğine gidiyoruz.
Anadolu’da Hacet Bayramları yıllardır devam eden; örf, adet ve geleneklerimizden olup, imece usulü yapılan yemekler köy halkı ve gelen misafirler ile birlikte yenir. Köylerimizde var olan dayanışma, paylaşma, sosyalleşme ve yardımlaşmaya katkı vermesi açısından bu bayramların önemi büyüktür.
Tekke ile Alan Mahallesi arasındaki Ilıca Vadisi ve çevresinde doğa yürüyüşü yapacağız. Akçaoluk Tepesi eteklerinden başlayacağımız parkur; yumuşak eğimli orman yolları, patikalar ve sırtları takip ederek; orman ve orman içi yollarda kimi zaman vadi tabanından, kimi zaman vadi sırtlarından orta ölçekli iniş çıkışlar yaparak 1150 metre ile 850 metre rakımları arasında yaklaşık 14-15 km yürüyeceğiz. Yürüyüşümüz Akçulluk Tepesi yakınlarında son bulacaktır. Yürüyüş sonrası Tekke Mahallesinde yapılan “Hacet Bayramı” etkinliği için düzenlenen yemeğimizi yiyeceğiz.
Yürüyüş; düzenli doğa yürüyüş yapan, sağlık durumu elverişli olan, diz ve eklem sorunu olmayan herkesin tamamlayabileceği orta zorlukta bir rotadır.
Grup Lideri: Ali ŞEN 0535 978 08 10
Durak Yerleri ve Hareket Saatleri:
————————————
07:25 Esat BP
07:30 Çağdaş Sanatlar
07:35 Milli Kütüphane
07:40 Armada
07:45 MTA
07:50 CHP
07:55 Acity
08:00 Batıkent
08:05 Açık Cezaevi
08:10 Optimun KEPEZ

 

 

Ankara Nallıhan Ilıca Vadisi Doğa Yürüyüşü ve Hacet Bayramı Etkinliği

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi