Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Antalya Manavgat Tazı Kanyonu Doğa Yürüyüşü

Haziran 9

Antalya Manavgat Tazı Kanyonu Doğa Yürüyüşü

Todosk Doğa Sporları Kulübü Antalya Manavgat Tazı Kanyonu Doğa Yürüyüşü

Todosk Doğa Sporları Kulübü Antalya Manavgat Tazı Kanyonu Doğa Yürüyüşü

 

 

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
KISA PARKUR
ETKİNLİK YERİ: Tazı Kanyonu / Manavgat
ETKİNLİK TARİHİ: 09/06/2024 Pazar
HAREKET SAATİ: 08.00
HAREKET YERİ: TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
YÜRÜYÜŞ LİDERLERİ: Uğur Bolat / Hanife Alan
Uğur Bolat GSM: 0533 364 45 69
TODOSK TLF: 0242 243 85 10
TODOSK GSM: 0552 480 85 10
Tazı Kanyonu hakkında genel bilgi:
Tazı Kanyonu, Antalya’nın Serik ve Manavgat İlçeleri ile Isparta İlinin Sütçüler İlçesi arasında yer alan Köprülü Kanyon Milli Parkı sınırları içindedir. Milli Parkın kuzey bölümünde Gaziler Köyü mezarlığına yakın bir bölgede bulunmaktadır. Tazı Kanyonu’nun yeni keşfedildiği sosyal medyada ileri sürülmektedir. Tazı Kanyonunu mezarlıktan iki km. uzaklıktaki seyir terasından seyretmek ve fotoğraf çekmek büyük bir mutluluktur .Tazı kanyonunun tanıtımında Sosyal Medyanın önemi ağırlık kazanmıştır.
Tazı Kanyonu’nun yan duvarlarının bazı yerlerde 400 metreye yükseldiği görülmektedir. Bu nokta profesyonel fotoğrafçıların çok önemli fotoğraf çekim noktalarından birisi olmuştur. Tazı Kanyonu doğa yürüyüş grupları ve kampçılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Tazı Kanyonu yerel halk tarafından uzun zamandır bilinen bir yerdi. Kanyon “Bilgelik Vadisi” adı verilen tarihi Köprü çay vadisinde “Köprülü Kanyon” ve “Selge Antik Kenti”nden sonra önemli bir gezi noktasıdır .
Tazı Kanyonu’nun da içinde yer aldığı Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda yaşayan belli başlı memeli türleri şunlardır;
Yaban keçisi, karakulak, vaşak, geyik, dağ keçisi, ayı, tilki, kurt, tavşan, sansar ve porsuktur.
Kuşlar ise; Kızıl akbaba, kaya sıvacısı, kuyrukkakan, karakulaklı kuyrukkakan, aksırtlı kuyrukkakan, kaya serçesi, ebabil, kaya kartalı, taş kızılı, kızıl kiraz kuşu, yılan kartalı, kaya güvercini, kaya kırlangıcı, kaya kiraz kuşu ise Milli Parkta yaşayan başlıca önemli kuş türleridir.
Tazı Kanyonu ve civarında bulunan bitki örtüsü;
Saf servi, sedir, Toros Köknarı, karaçam, Meşe ve Kestaneden oluşmaktadır. Elbette buna MAKİ bitki türünü de unutmamak gerekir. Ne yazık ki Tazı Kanyonu da diğer yerlerde olduğu gibi çevre kirliliği tehlikesiyle karşı karşıyadır. Kanyon şimdiden çöp döküm alanlarına dönmüştür. İnsanlara çöplerini orada bırakmamalarını, yanlarında geri götürmelerini

Todosk Doğa Sporları Kulübü Antalya Manavgat Tazı Kanyonu Doğa Yürüyüşü

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi