Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Rize Yusufeli Kaçkarlar Güneyden Zirve Tırmanışı

Ağustos 8 - Ağustos 11

İstanbul Doğa Sporları Kulübü İle Rize Yusufeli Kaçkarlar Güneyden Zirve Tırmanışı

MEHMET ÇİÇEK İLE KARADENİZİN ZİRVESİ VE YAYLALAR

Etkinlik No 3155
Etkinlik Türü Dağcılık
Etkinlik Tarihi 8.08.2024  Perşembe
Etkinlik Yeri RİZE / YUSUFELİ / OLGUNLAR
Etkinlik Süresi 3 Gün
Etkinlik Sorumlusu MEHMET ÇİÇEK
KATILIM KOŞULLARI

Üyelik Resmi üyeler
Lisans Dagcilik
Son Katılım Tarihi 10.07.2024  Çarşamba
Puan Sınırı Sınırlama yok
Zorluk Seviyesi AD Zorca Dağcılık

Güzel ülkemizin doruklarını dolaşmaya devam ediyoruz. Karadeniz’ in bulutu, sisi eksik olmayan zirvesine, 3937 metre rakımıyla Türkiye’nin 4. Yüksek dağı olma özelliğini taşıyan KAÇKARLAR’a gidiyoruz. (Çadır, Mat, Yemek taşımıyoruz)


*** PROGRAM ***

08 Ağustos Perşembe günü RİZE Havaalanında EN GEÇ SAAT 10:00 ‘da buluşuyoruz. Havalimandan aracımızla önce Yusufeli orada da Olgunlar Yaylasına (2100 m) çıkıyoruz. Burada Pansiyona yerleştikten sonra günü geri kalanını yürüyüş ve dinlenme ile geçiriyoruz.  Akşam Yemeğimiz de Pansiyonumuzda.

09 Ağustos Cuma günü Pansiyonumuzda kahvaltı ile güne başlıyoruz. Buradan kamp yükü ile yaklaşık 3-4 saatlik yürüyüş ile Dilberdüzü Yaylasına (2800 m) çıkıyoruz. (Burada çadırlarımız kurulu olacak ve yine akşam yemeğimiz büyük yemek çadırımızda) Bize sadece dinlenmek kalıyor. Akşam 17:00’de toplantı ve yemek sonrası 20:00 sessizlik saatimiz. (kendi çadırını, yiyeceğini getirmek isteyenler için katır ücreti dahil değildir.)

10 Ağustos Cumartesi sabah 5:00’da zirve için kamptan ayrılıyoruz. Tahminen 6 saatlik bir tırmanış sonrası zirvede  ( 3937 mt) olmayı, bayrağımızı ve kulüp flamamızı dalgalandırmayı diliyoruz. Hava şartları izin verdiği ölçüde dönüşte Büyük Deniz Gölünde zaman geçireceğiz ve bu gece yine Dilberdüzü Yaylasında kampta kalacağız. Akşam yemeğimiz yine büyük yemek çadırımızda.

11 Ağustos Pazar  Kampımızı toplayıp kahvaltımızı yapıyoruz. Daha sonra 3-4 saatlik yürüyüş ile Olgunlar Yaylasına, oradan da araçla Rize Havalimanına doğru yola çıkacağız. Dönüş uçakları için uçak biletlerinizi 18:00 dan sonraya almanız uygun.

Etkinkinlik en az 8 kişi olarak planlanmıştır,

Kesin katılımcılar etkinlik sorumlusu tarafından yapılacak değerlendirme ile belirlenecektir.

 *** Dahil Olanlar***
Rize- Olgunlar Yaylası Ulaşım (gidiş dönüş)

Olgunlar Yaylası Pansiyon Konaklama 1 gece (1 kahvaltı 1 akşam yemeği)

Dilberdüzü Yaylası Çadırda Konaklama 2 gece (2 kahvaltı, 2 lunch box, 2 akşam yemeği)

(Yaylada çadır, uyku matı)

 *** Dahil Olmayanlar***
İstanbul- Rize Uçak Biletleri

İlk gün  kahvaltı son gün akşam yemeği)

Kişisel Harcamalar, atıştırmalıklar

Uyku Tulumu ve Kıyafetler

***Ücret Bilgisi *** 

8-9 kişi 11.000,00 TL

10-11 kişi 10.000,00 TL

12-13 kişi 9.000,00 TL

Dilberdüzü Yaylası Çadırda Konaklama 2 gece (2 kahvaltı, 2 lunch box, 2 akşam yemeği) (Yaylada çadır, uyku matı)

Ücretin kalan kısmı 1 Temmuz tarihinde alınacaktır.

  ***  ETKİNLİĞE KATILIM ŞARTLARI ***

* İstanbul Doğa Sporları Kulübü resmi üyesi olmak

* Sporcu lisansına sahip olmak

* Etkinliğe katılmaya engel sağlık sorunu,kronik hastalık ve kondüsyon eksikliği bulunmamak

* Türkiye Dağcılık Federasyonu ya da kulüp içi eğitimlerden; en az YAZ DAĞCILIĞI EĞİTİMİNİ tamamlamış olmak  veya zirve deneyimine sahip olmak, zor zorluk derecelerinde hiking tecrübeleri bulunmak ve bunların etkinlik yürüyüş liderleri tarafından onaylanmış olması.

* Tırmanışın gerektirdiği malzemelere sahip olmak. En az 4/2 taban bilekli bot, kask,kazma(etkinlik tarihine yakın tırmanış parkuru tekrar değerlendirilip karar verilecek), yürüyüş batonu, mevsim koşullarına uygun giysi, çadır, uyku tulumu, mat vs 

 

*Etkinlik için son iptal tarihi 21 Temmuz dur.

 

Etkinlik sorumlusu:  Mehmet Çiçek 0538 568 40 30 (sadece Whatsapp)

Bu etkinlik, İstanbul Doğa sitesinden yöneticinin izniyle alınmıştır. Etkinlik ile ilgili ana detaylar bu yazıya alınmıştır. Etkinlik detaylarına ve buna benzer diğer etkinliklere İstanbul Doğa adresinden ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu olarak İstanbul Doğa ailesine teşekkür ediyoruz.

Trekking güvenliği için şu yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Istanbul Doga Sporlari Kulubu Ile Rize Yusufeli Kackarlar Guneyden Zirve Tirmanisi

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi