ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara’ya gittiğinizde görmek isteyebileceğiniz tarihi, turistik ve doğa güzelliklerinin tanıtımını yayınlıyoruz. Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Yazı dizimizdeki yazıları hazırlarken temel olarak merkezi ve yerel yönetimlerin (Valilik ve belediyelerin) şehir tanıtım yayınlarını, kültür müdürlüklerinin internet sitelerini ve basılı broşürlerini kaynak olarak kullanıyoruz. Bunun dışında internette çeşitli özel veya resmi sitelerde yer alan resim ve yazılardan da alıntılar yapmaktayız.

Bu yazı Ankara Gezi Rehberi sayfamızın eki mahiyetindedir. Ankara’da gezip görmek isteyeceğiniz diğer mekanları görmek için https://turkeyoutdoor.org/2021/12/23/ankara-gezilecek-yerler/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Her konuda bize ulaşmak için adresimiz: www.turkeyoutdoor.org/iletişim


Ankara Gezilecek Yerler Listesi         

82    Ankara Nurol Sanat Galerisi

Nurol Sanat Galerisi Ankara
 • Ankara Nurol Sanat Galerisi Kısa Tanıtım:
 • Nurol Sanat Galerisi; Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan bir sanat galerisidir. 
 • Nurol Eğitim Kültür ve Spor Vakfı bünyesinde Nisan 2002 tarihinde Ankara’da açılan Nurol Sanat Galerisi, sanatseverlerle sanatçının ortak buluşma noktası olarak önemli bir yere sahiptir. Başkent’imizin kültür ve sanat yaşamına getirdiği hareketlilikle bugünlere ulaşan Galeri’nin en önemli işlevlerinden biri de, Vakfın burs fonuna gelirleriyle katkıda bulunarak, başarılı gençlerimizin eğitimine destek olmaktır.
 • Yaklaşık 180 m²’lik bir teşhir salonuna sahip olan galerinin ayrıca Muğla’nın Bodrum ilçesinde de bir şubesi vardır.
 • Büyük Usta Nuri İyem sergisiyle açılışı yapılan Galeri’de geride kalan 15 yıl içinde 100’den fazla kişisel ve karma sergi düzenlenmiş bulunuyor. Bu süreçte, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Ercüment Kalmık, Mehmet Güleryüz, Aydın Ayan, Mevlut Akyıldız, Mehmet Güler, Bedri Baykam, Turan Erol, Habip Aydoğdu, Christo Yotov, Duran Karaca, Hayati Misman, Kuo, Hsin-i ve daha bir çok önemli sanatçının eserlerine ev sahipliği yapılmıştır.
 • Galeride her sezon ortalama sekiz sergi planlanmaktadır. Türk Plastik Sanatları’nın usta isimlerinin yanı sıra genç kuşak sanatçıların eserlerine de yer veren Galeri, ayrıca Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini teşvik amacıyla seçilen eserlerine sergi imkánı tanımaktadır.
 • 120 m2 metrekare sergi alanına sahip bulunan Galeri’de sergiler yanında dinleti ve söyleşiler, kitap imza ve tanıtım günleri, konferans ve work shoplar düzenlenmekte olup gerçek bir sanat merkezi olma hedefi doğrultusunda gayret gösterilmektedir.
 • Bu hedefe uygun olarak Nurolatölye çatısı altında resim çalışmaları da sürdürülmekte ve yeni yetenekler keşfedilmektedir.
 • Sergilerini açtığımız sanatçılar için hazırlanan özellikle Mehmet Güleryüz ve Bihrat Mavitan kitapları ve bunların yanı sıra çok sayıda sergi kataloğu yayınlanmış olup arşivlerimizde yer almaktadır.
 • Sanat etkinlikleri sürecinde yurt içinde yapılan çalışmalara uluslararası bir kimlik kazandırmak amacı ile yurt dışında da Dışişleri Bakanlığı ile ortak çalışma şeklinde, New York’ta Adnan Turani,Taiwan’da Işıl Özışık sergileri düzenlenmiş Floransa Bieanaline katılınmış ve böylece Türk ressamların yurt dışı buluşmalarında aracı olma gururunu taşımıştır.

Nurol Sanat Galerisi, kurulduğu günden bu yana Türk ve yabancı ressamların eserleri ile çok sayıda koleksiyoncuya katkıda bulunurken, Nurol olarak da değerli eserleri barındıran çok özel bir koleksiyona sahip olmuştur.


 • Telefon   : 0 (0312) 468 86 70
 • Faks         : 0 (312) 468 86 82
 • E-Posta    : info@nurolsanat.com
 • Web Site: www.nurolsanat.com

Ankara Nurol Sanat Galerisi Adresi: Güvenevler, Kavaklıdere Sokağı 2/2, 06690 Çankaya/Ankara

Ankara Nurol Sanat Galerisi Harita: Nurol Sanat Galerisi (Bağlantıyı tıklayıp bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)


Etiketler: Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, ankara görülmesi gereken yerler, ankara gezecek yerler, ankara gezi, ankara gezi rehberi, ankara gezi yazısı, ankara gezilecek çarşı, ankara gezilecek doğal yerler, ankara gezilecek doğal yerler haritası, ankara gezilecek tarihi yerler, ankara gezilecek yerler, ankara gezilecek yerler doğa, ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, ankara kalesi, ankara merkezde gidilecek yerler, ankara merkezde ne var, ankara ne yenir nerede yenilir, ankara ne yenir nereler gezilir, ankara otelleri, ankara seyahat rehberi, ankara tarihi, ankara tarihi yerler, ankara turizm potansiyeli, ankara turizm rehberi, ankara turizm ve tanıtım, ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, ankara şehir rehberi, ankara’da bir günde ne yapılır?, ankara’da gezilecek doğal yerler, ankara’da gezilecek mekanlar, ankara’da ne yapılır, ankara’da ne yenir, ankara’da nereye gidilir?, anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp,#photo, #instagram,#photooftheday,#traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefteri, Nurol Sanat Galerisi,