Kamp İpuçları: Doğru Kamp Yerini Bulma

Outdoor Türkiye

Türkiye’nin outdoor sayfası olarak sadece kendi yayınlarımızı değil, outdoor sektöründe yazılan bütün yayınları tarıyor ve gerekli izinleri aldıktan sonra bütün outdoor sevenlere duyuruyoruz.

Kamp İpuçları: Doğru Kamp Yerini Bulma

İyi bir kamp yeri ararken, göz önünde bulundurulması gereken birçok farklı faktör vardır. “Ailem ne tür tesislere ihtiyaç duyacak?” gibi sorular. ve “Özel bir kamp yeri için para ödemeye hazır mıyım?” hepsi geçerlidir ve karar verme sürecinde dikkate alınmalıdır. Bunları dikkate almamanın sonuçları, kamp partinizdeki herkes için rahatsız edici, tatsız bir yolculuk olabilir. Aşağıda kalacak bir kamp yeri bulmanın bazı yönleri ve ihtiyaçlarınıza uygun bir kamp yeri bulmak için bazı temel kurallar verilmiştir.

Herkese Açık ve Özel

Kamp Yemeği

Kamp yaparken “zorlama” hissini tercih eden bir açık hava aşığıysanız, halk neredeyse her zaman gitmeniz gereken yoldur. Bazı önceden temizlenmiş halka açık kamp alanları mevcut olsa da, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Ulusal Parkların çoğu, belirtilen “kamp alanı olmayan bölgeler” dışında tüm alanlarda kamp yapılmasına izin verir. Halka açık kamp alanlarının avantajları, genellikle düşük maliyetli olmaları, gecelik ortalama 20$ olmaları ve size kendinizi diğer kampçılardan gerçekten soyutlama fırsatı sunmalarıdır – yani bu gerçekten sadece sizin partiniz ve Great Outdoors. Öte yandan, belirlenmemiş halka açık kamp alanlarında sıfır tesis bulunmaktadır. Bu, kamp geziniz boyunca kendi suyunuzu, banyo malzemelerinizi getirmeniz ve banyo rahatlığı olmadan yaşamanız gerektiği anlamına gelir.

Bu arada özel kamp alanları, açık havada evde bulacağınız birçok olanak sağlar. Örneğin, büyük şirketler tarafından finanse edilenler, elektrik de dahil olmak üzere isteyebileceğiniz hemen hemen her şeyi sağlar. Genellikle golf, yüzme ve tenis gibi aktiviteler için rekreasyon alanlarına sahiptirler ve genellikle gecelik 30 ila 60 dolar arasında değişir. Kamp partiniz tam olarak açık hava meraklılarından oluşmuyorsa, o zaman özel kamp alanları, tabiri caizse, dışarıda ayaklarını ıslatmak için genellikle iyi bir yerdir.

Aranacak Özellikler

Çoğu kamp partisi, iyi bir kamp yeri ararken bir tür orta yol bulmayı tercih eder. Gerçek bir açık hava deneyimi yaşamayı tercih ederler (yani, elektrik veya diğer “lüks” olanaklar yoktur), ancak ormanda yalnız olmak istemezler. Bu insanlar için orta menzilli kamu ve özel kamp alanları genellikle onlara uygundur.

Kamp yeri seçimi

Her iki tür için de tuvaletler, temel akan su, piknik masaları ve eski moda kömür ızgaraları gibi özellikleri içeren bir kamp alanı için gecelik yaklaşık 20 dolar ücret bekleyebilirsiniz. Ek olarak, bu kamp alanları genellikle yürüyüş parkurları ve balık tutma erişimi gibi açık hava ilgi noktalarının yakınında elverişli bir konuma sahiptir.

Ne tür bir kamp alanı aradığınız önemli değil, yakınlarda ihtiyaçlarınıza uygun bir kamp yeri olma ihtimali var. Genel bir kural olarak, kamp alanları, olanakları ve fiyatları hakkında bilgi almak için yerel park hizmetleri ve/veya özel kamp alanı sağlayıcıları ile iletişime geçmekten çekinmeyin. Ne kadar çok planlama ve araştırma yaparsanız, bulduğunuz kamp alanından o kadar memnun kalırsınız.

Bu yazı (http://www.lovetheoutdoors.com/camping-tips-finding-the-right-campground/) adresindeki İngilizce makaleden birebir çeviri yoluyla elde edilmiştir.

Bütün outdoor aktivitelerinde güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video doğru eğitim ve deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi kendiniz ön planda tutun. Her durumda doğadan taraf olun.  Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!