ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara kamp alanları listesini en geniş şekliyle yazımızda paylaşıyoruz. Ankara’da aileniz ve arkadaşlarınızla beraber eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Ankara ücretli kamp yerleri ve Ankara ücretsiz kamp yerleri listesini derledik.

Türkiye'nin Outdoor Sayfası

Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Listemizde sadece ruhsatlı kamp işletmeleri/tesisleri değil kamp çadırı kurulabilecek, karavan ile konaklanabilecek yerler de bulunmaktadır. Bu hususu kamp yapacağınız yeri seçerken göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.


Ankara Kamp Haritası

Ankara Kamp Alanları yazımızda yer alan diğer mekanların GPS koordinatlarını da haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Adresi: https://goo.gl/maps/SkdCpSH2mFzS7v747


Bu yazı Ankara Kamp Alanları yazımızın eki mahiyetindedir. Ankara’da yer alan diğer kamp alanlarının listesini ve tanıtımlarını görmek için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.


Ankara Kamp Alanları Listesi         

7   Ankara Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı

Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı

Ankara Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı Tanıtımı:

Kamp Bozayı, Ankara Beypazarı ilçe sınırları içerisinde yer alan Eğriova Tabiat Parkı bünyesinde yer alan doğayla iç içe olabileceğiniz kamp alanlarından birisidir. Kamp alanı çadır kampı ve karavan kampı için uygun yerlerden birisidir. Kamp Bozayı bir doğa ve macera kampı olarak öne çıkmaktadır.

Kamp alanında wc, duş, sıcak su, hazır çadır, 3 öğün yemek verilen mutfak gibi kamp olanakları bulunmaktadır.

Kamp Bozayı için özel tasarlanmış 10’ar kişilik çadırlarda konaklayabilirsiniz. Günü birlik, dilerseniz hafta sonu ya da daha uzun dönemli kamp programları sunulmaktadır.

Çadırların içinde yatak, uyku tulumu ve battaniye bulunmaktadır. Bunun yanında soğuk geceler için çadırlarda soba da bulunmaktadır.

Kamp alanında bay ve bayanlar için ayrı duş ve tuvaletler bulunmaktadır. Güneş enerjisiyle ısınan sular ile sıcak su kullanabilirsiniz.

Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı

Kamp alanında 100 kişilik kapalı yemek alanı bulunmaktadır. Mutfakta sabah, öğle, akşam ve ara öğünler çıkartılmaktadır. İsteğinize bağlı olarak barbekü partileri ve ateş başı atıştırmalıkları da hazırlanabilir.

Kamp Bozayı’ya Ankara şehir merkezinden 2 farklı şekilde ulaşılabilir. İlk yol, AnkaraBeypazarı-Karaşar-Eğriova yönünde olacak şekilde, toplamda 147 km’lik bir mesafedir.  Beypazarı İlçesi’nden 57 km, Karaşar Beldesi’nden 19,7 km olup ulaşım, Karaşar Beldesi’ne kadar asfalt yol, asfalt yoldan sonra tamamen stabilize yoldan sağlanmaktadır.

Bozayı Kamp Alanı Kamp işletmesi AB projeleri kapsamında izci gruplarına ve okul çağındaki çocuklara bush camp eğitimleri ile doğada hayatta kalma becerileri, yön bulma, ekip ruhu, izcilik kabiliyetleri gibi alanlarda yetkinlik kazandırmayı amaçlayan bir eğitim alanı olarak faaliyet gösteriyor.

Kamp yapan vatandaşlar, doğa gözlemcileri, spor grupları, gezginler, belgeselciler, aileler, çocuklar ve gençler tarafından tercih edilen kamp alanlarındandır.

Bozayı Kamp Alanı bölgesinde telefon şebekesi çekmiyor, telefon çeken bir köşe bulunmamaktadır. En yakın yer Karaşar köyü 15-20 km uzaktadır.

Eğer isterseniz ana kamp binasından uydu üzerinden wifi ile bağlanarak işlerinizi, acil durum iletişiminizi sağlayabiliyorsunuz.

Ateş sadece kamp yetkililerince belirlenmiş alanlarda, izin verilen saatlerde yakılabiliyor. Saat 10’dan sonra kesinlikle ateş yasaktır.

Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı

Gündüz serin, gece soğuktur. (Temmuz sonunda gece 5-6 derece civarında) bu duruma göre polar, uzun kollu, sıcak tutan kıyafetler getirmeniz iyi olacaktır.

Bozayı Kamp Alanı yiyecek içecek sağlayan bir tesis, ancak kantin bulunmuyor. Kamp ile ilgili kişisel ihtiyaçlarınızı kendiniz yanınızda getirmelisiniz.

Tesiste kullanabileceğiniz ortak bir mutfak/yemekhane alanı var. Dolap, tabak, bıçak vs bulunabilir. Bozayı Kamp Alanı’nda ortak WC/Banyolar hergün temizleniyor. Sabunu tuvalet kağıdı eksik edilmiyor.

Kamp alanındaki çeşmelerden akan su doğal kaynak suyudur. Gönül rahatlığıyla her musluktan kana kana içebilirsiniz. Çöplerinizi kamp bölgenizdeki çöp kovalarına toplamanız gerekli.

Bozayı Kamp Alanına gelirken çadırlarınızı, uyku tulumu, battaniye, mat vs kendi ekipmanınızı kendiniz getirmelisiniz.

Bozayı Kamp Alanında yapılabilecek aktiviteler arasında kano, trekking, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık, etrafta bulunan toplayabileceğiniz yenebilir endemik türler, (Isırgan, Mantar, Sarı Kantaron, Dere nanesi, Kaya kekiği, taze çam kozalakları), çeşitli yenilebilir bitkiler, su kuşları, geyikler, ayılar, domuz, balıklar, kurbağalar, büyük karınca yuvaları, termitler, yırtıcı kuşları görebilirsiniz.

Ankara Kamp Bozayı Kamp Alanı Diğer Bilinmesi Gerekenler: Kamp alanına kesinlikle rezervasyonsuz giriş yapamıyorsunuz, rezervasyon yaptırmadan gitmeyin. Geceleri soğuk oluyor önleminizi alın.
Ankara Kamp Bozayı Kamp Alanı Giriş Ücretli mi? : Ücretli
Ankara Kamp Bozayı Kamp Alanı İletişim Bilgileri: 0532 415 00 11
Ankara Kamp Bozayı Kamp Alanı web-sosyal medya sayfaları: https://www.instagram.com/kampbozayi/
Ankara Kamp Bozayı Kamp Alanı Adresi: Eğriova Tabiat Parkı, Beypazarı/Ankara
Ankara Kamp Bozayı Kamp Alanı Harita (GPS) Koordinatları: Kamp Bozayı Kamp Alanı (Bulunduğunuz konumdan kamp alanına ulaşmak için bağlantıyı tıklayın. Bağlantıdaki haritayı açarak kamp alanının konumunuza uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)


Ankara’da kamp yapılabilecek yerlerin tam listesi

1Ayaş Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı
2Ayaş Kirazdibi Göleti Kamp Alanı
3Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı
4Bala Kesikköprü Kamp Alanı
5Beypazarı As Balıkçılık Kamp Alanı
6Beypazarı Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
7Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı
8Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı
9Çubuk Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı
10Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı
11Çubuk Yaylak Göleti Kamp Alanı
12Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
13Kazan Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı
14Kızılcahamam Akyar Barajı Kamp Alanı
15Kızılcahamam Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı
16Kızılcahamam Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı
17Kızılcahamam Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi
18Kızılcahamam Kurumcu Göleti Kamp Alanı
19Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı
20Kızılcahamam Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı
21Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı
22Mamak Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı
23Mamak Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş
24Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı
25Nallıhan Çayırhan Gölü Kamp Alanı
Ankara Kamp ve Karavan Alanları

Not: Yazımızda kullanılan resimler internet üzerinden açık kaynaklardan alınmıştır.

Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.

Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün.

Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.

Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

http://www.turkeyoutdoor.org

Etiketler: :Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Ankara görülmesi gereken yerler, Ankara gezecek yerler, Ankara gezi, Ankara gezi rehberi, Ankara gezi yazısı, Ankara gezilecek çarşı, Ankara gezilecek doğal yerler, Ankara gezilecek doğal yerler haritası, Ankara gezilecek tarihi yerler, Ankara gezilecek yerler, Ankara gezilecek yerler doğa, Ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Ankara kalesi, Ankara merkezde gidilecek yerler, Ankara merkezde ne var, Ankara ne yenir nerede yenilir, Ankara ne yenir nereler gezilir, Ankara otelleri, Ankara seyahat rehberi, Ankara tarihi, Ankara tarihi yerler, Ankara turizm potansiyeli, Ankara turizm rehberi, Ankara turizm ve tanıtım, Ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Ankara şehir rehberi, Ankara’da bir günde ne yapılır?, Ankara’da gezilecek doğal yerler, Ankara’da gezilecek mekanlar, Ankara’da ne yapılır, Ankara’da ne yenir, Ankara’da nereye gidilir?, Ankara ücretsiz Kamp Alanları, Ankara Kamp Alanları 2022, Ankara ücretli Kamp Alanları, Bolu Kamp Alanları, Bayındır Barajı Kamp alanı, Ankara karavan Kamp Alanları, Kesikköprü Kamp alanı, Gölbaşı Kamp alanı, Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı, Kirazdibi Göleti Kamp Alanı , Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı, Kesikköprü Kamp Alanı, As Balıkçılık Kamp alanı, Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kamp Bozayı Kamp Alanı, Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı, Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı, Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı, Yaylak Göleti Kamp Alanı, Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı, Akyar Barajı Kamp Alanı, Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı, Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı, Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi, Kurumcu Göleti Kamp Alanı, Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı, Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı, Yayla Mocamp Kamp Alanı, Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı, Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş, Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı, Çayırhan Gölü Kamp Alanı, Yeşildere Mesire ve Kamp Yeri,

anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp,#photo, #instagram, #photooftheday, #traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefter,#ankara, #aniyakala, #antalya, #camping, #doğa, #fotoğraf, #gezgin, #gezi, #gezilecekyerler, #holiday, #instagood, #instagram, #instatravel, #istanbul, #kamp, #manzara, #nature, #objektifimden,  #photo #photography #photooftheday #seyahat #seyahatacentasi #seyahataski #seyahatblog #seyahatblogger #seyahatblogu #seyahatcantasi #seyahatdefteri #seyahatet #seyahatetmek #seyahatetmeklazim #seyahatetmesanati #seyahatfoto #seyahatfotografciligi #seyahatimvar #seyahatkonsept #seyahatname #seyahatnotlari #seyahatrehberim #seyahatseverizbiz #seyahattutkusu #tatil #türkiye #travel #travelgram #traveling #traveller #travelphotography #trip #turkeyankara,