ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara kamp alanları listesini en geniş şekliyle yazımızda paylaşıyoruz. Ankara’da aileniz ve arkadaşlarınızla beraber eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Ankara ücretli kamp yerleri ve Ankara ücretsiz kamp yerleri listesini derledik.

Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Listemizde sadece ruhsatlı kamp işletmeleri/tesisleri değil kamp çadırı kurulabilecek, karavan ile konaklanabilecek yerler de bulunmaktadır. Bu hususu kamp yapacağınız yeri seçerken göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.


Ankara Kamp Haritası

Ankara Kamp Alanları yazımızda yer alan diğer mekanların GPS koordinatlarını da haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Adresi: https://goo.gl/maps/SkdCpSH2mFzS7v747


Bu yazı Ankara Kamp Alanları yazımızın eki mahiyetindedir. Ankara’da yer alan diğer kamp alanlarının listesini ve tanıtımlarını görmek için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.


Ankara Kamp Alanları Listesi

24 Ankara Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı

Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı

Ankara Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı Tanıtımı

Kıbrısköy Kanyonu Ankara’nın Kıbrısköy Mahallesinde bulunur. Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp alanı Ankara şehir merkezine sadece yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer alan ücretsiz kamp yapabileceğiniz yerlerdendir. Kıbrıs Köyü Kanyonunun toplam uzunluğu toplam 8 km’dir.

Kanyon, Roma Dönemi’nde su kanalları olarak kullanmıştır. 8 km uzunluğundaki kanyonda trekking yapıp, kamp atabilirsiniz. Kamp tesisi veya kamp alanı değil, doğa harikası bir vadidir.

Kıbrıs Vadisi 1. derece doğal ve arkeolojik sit alanı özelliklerine sahip olan bu bölge Romalılardan kalan eski su arkları bulunmaktadır.

Burası tam günübirlik Kamp yapmak isteyen kişilerin hoşuna gidecek bir kamp alanıdır. Kıbrıs Köyü Kanyonu çadır kampı için uygun, fakat karavan kampı için uygun değildir.

Mikro iklimin hakim olduğu bölge karasal iklim değil de Karadeniz’de alıştığımız iklime sahiptir.

Kanyonun içerisinde fındık ağaçları bile yer bulunmaktadır.  Dileyenler kanyon civarında günübirlik piknik yapabilirler.

Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı

Kamp alanına Kızılay’dan kalkan Ego araçlarıyla buraya ulaşmak mümkündür.

Kıbrıs Köyü Kanyonunda bir şelale de yer almaktadır. Dilerseniz vadinin iç bölgelerinde dilerseniz şelale kenarında kampınızı kurabilirsiniz.

Kamp alanında hem yürüyüşler, çadır ve karavan kampçılığı, fotoğrafçılık, piknik yapabilirsiniz.

Bölgede herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Bu sebeple tedarikli gelmenizde fayda olacaktır.

Kamp ve doğa yürüyüşü yapmak için ideal, Kamp yapılacak yerlere arabayla girilmiyor arabayı bırakıp 300 metre kadar yürümek gerekiyor.

Tuvalet, duş, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayan bir işletme bulunmamaktadır. Aynı zamanda market ve restoran da bulunmadığı için tedarikli bir şekilde gelmenizde de fayda olacaktır.

Özel mülkiyetler arasında kalmış bir kanyondur, kanyonun bazı yerleri tarla ve bahçe sahiplerince kullanıma kapatılmıştır.

Kamp ateşi yakarken dikkat ettiğiniz durumda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu sebeple güvenli bir şekilde mangal da yakabilirsiniz.

Kanyona bir Kıbrıs köyü içinden birde NATO yolu Zirvekent TOKİ tarafından ulaşım var. Zirvekent tarafından olan yolda taşlı yollardan hatta kum ve taş ocaklarının içinden geçmek zorunda kalıyorsunuz.

İçeriye giriş ücreti yok araçların park etmesi için küçük bir alan bulunuyor.

Bu kamp alanı için yapılan bir yorum: “Büyük beklentilerle gitmeyin. Vahşi bir doğa içerisinde, dikenli, çalımsı ağaçlar arasında yürümek zor, ama sevene güzel.”

Herhangi bir tesisi bulunmadığı için temek ihtiyaçlarınızı öncemin temin ederek kamp alanına gitmeniz tavsiye edilir. Piknik için düzenlenmiş bir özel bahçede cüzi ücretle kamp çadırı kurabilir, mevsimine ve duruma göre alabalık yiyebilirsiniz.

Duş ve çeşme gibi imkanlar yoktur. Kanyon tarzı yerlerde kamp çadırınızı kuracağınız yer ani su baskını esnasında güvenli bir bölgede olması gerekiyor. Bundan dolayı suyun dibine değil de daha üst kesimlere çadır kurmanızı öneriyoruz.

Kamp Olanakları: Ateş yakılabilir alanlar, balıkçılık, piknik alanları ve yürüyüş parkurları.


Ankara Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı Diğer Bilinmesi Gerekenler: Duş ve çeşme gibi imkanlar yoktur. Aynı zamanda market ve restoran da bulunmadığı için tedarikli bir şekilde gelmenizde de fayda olacaktır.
Ankara Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı Giriş Ücretli mi? : Ücretsiz
Ankara Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı İletişim Bilgileri: 05558813340 – 0506 241 9363 (Bölgedeki özel bahçe sahibi)
Ankara Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı web-sosyal medya sayfaları: –
Ankara Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı Adresi: Kıbrıs, 06270 Mamak/Ankara
Ankara Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı Harita (GPS) Koordinatları: Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı (Bulunduğunuz konumdan kamp alanına ulaşmak için bağlantıyı tıklayın. Bağlantıdaki haritayı açarak kamp alanının konumunuza uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz)


Ankara’da kamp yapılabilecek yerlerin tam listesi

1Ayaş Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı
2Ayaş Kirazdibi Göleti Kamp Alanı
3Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı
4Bala Kesikköprü Kamp Alanı
5Beypazarı As Balıkçılık Kamp Alanı
6Beypazarı Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
7Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı
8Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı
9Çubuk Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı
10Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı
11Çubuk Yaylak Göleti Kamp Alanı
12Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
13Kazan Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı
14Kızılcahamam Akyar Barajı Kamp Alanı
15Kızılcahamam Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı
16Kızılcahamam Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı
17Kızılcahamam Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi
18Kızılcahamam Kurumcu Göleti Kamp Alanı
19Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı
20Kızılcahamam Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı
21Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı
22Mamak Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı
23Mamak Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş
24Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı
25Nallıhan Çayırhan Gölü Kamp Alanı
Ankara Kamp ve Karavan Alanları

Not: Yazımızda kullanılan resimler internet üzerinden açık kaynaklardan alınmıştır.

Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.

Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün.

Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.

Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

http://www.turkeyoutdoor.org

Etiketler: :Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Ankara görülmesi gereken yerler, Ankara gezecek yerler, Ankara gezi, Ankara gezi rehberi, Ankara gezi yazısı, Ankara gezilecek çarşı, Ankara gezilecek doğal yerler, Ankara gezilecek doğal yerler haritası, Ankara gezilecek tarihi yerler, Ankara gezilecek yerler, Ankara gezilecek yerler doğa, Ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Ankara kalesi, Ankara merkezde gidilecek yerler, Ankara merkezde ne var, Ankara ne yenir nerede yenilir, Ankara ne yenir nereler gezilir, Ankara otelleri, Ankara seyahat rehberi, Ankara tarihi, Ankara tarihi yerler, Ankara turizm potansiyeli, Ankara turizm rehberi, Ankara turizm ve tanıtım, Ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Ankara şehir rehberi, Ankara’da bir günde ne yapılır?, Ankara’da gezilecek doğal yerler, Ankara’da gezilecek mekanlar, Ankara’da ne yapılır, Ankara’da ne yenir, Ankara’da nereye gidilir?, Ankara ücretsiz Kamp Alanları, Ankara Kamp Alanları 2022, Ankara ücretli Kamp Alanları, Bolu Kamp Alanları, Bayındır Barajı Kamp alanı, Ankara karavan Kamp Alanları, Kesikköprü Kamp alanı, Gölbaşı Kamp alanı, Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı, Kirazdibi Göleti Kamp Alanı , Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı, Kesikköprü Kamp Alanı, As Balıkçılık Kamp alanı, Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kamp Bozayı Kamp Alanı, Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı, Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı, Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı, Yaylak Göleti Kamp Alanı, Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı, Akyar Barajı Kamp Alanı, Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı, Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı, Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi, Kurumcu Göleti Kamp Alanı, Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı, Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı, Yayla Mocamp Kamp Alanı, Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı, Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş, Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı, Çayırhan Gölü Kamp Alanı, Yeşildere Mesire ve Kamp Yeri,

anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp, #photo, #instagram, #photooftheday, #traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefter,#ankara, #aniyakala, #antalya, #camping, #doğa, #fotoğraf, #gezgin, #gezi, #gezilecekyerler, #holiday, #instagood, #instagram, #instatravel, #istanbul, #kamp, #manzara, #nature, #objektifimden,  #photo #photography #photooftheday #seyahat #seyahatacentasi #seyahataski #seyahatblog #seyahatblogger #seyahatblogu #seyahatcantasi #seyahatdefteri #seyahatet #seyahatetmek #seyahatetmeklazim #seyahatetmesanati #seyahatfoto #seyahatfotografciligi #seyahatimvar #seyahatkonsept #seyahatname #seyahatnotlari #seyahatrehberim #seyahatseverizbiz #seyahattutkusu #tatil #türkiye #travel #travelgram #traveling #traveller #travelphotography #trip #turkeyankara,