Bu yazı dizimizde Antalya’nın tarihi ve turistik yerlerini tanıtıyoruz. #Antalya deniz, güneş, doğa ve tarihin bütünleştiği bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya’nın her ilçesi başlı başına birer doğa harikasıdır.

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

www.turkeyoutdoor.org

Bu yazı dizimizde bulunduğunuz veya tatil amaçlı gittiğiniz ilde öncelikle yapabileceğiniz doğa aktivitelerinin, aktivite bölgelerinin, kamp alanlarının, tarihi ve turistik mekanların tam ve en geniş listelerini oluşturup okuyucumuzun kullanımına sunuyoruz.

Özellikle kampçılardoğa severler, karavancılardoğa tatilcileri, macera turizmikültür turizmi ve outdoor ekstrem sporları yapanlar için en çok aranan bilgileri derlemeye gayret gösteriyoruz.

Listede gördüğünüz eksiklikleri ve eklenmesini istediğiniz bilgileri iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaştırabilirsiniz.

Kamp Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kampçılık ile İlgili Yazılarımız: Önceki yayınlarda kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek kampçılığın tanımını yapmış, kampçılık eğitimi ve kamp ekipmanları üzerine bilgi vermiştik. Üçüncü yazımızda ise kamp türlerini açıklamıştık. Kampçılık ve doğada hayatta kalma üzerine yazmaya devam ediyoruz. Kamp nasıl yapılır, kampçılık nedir, kamp ekipmanları nelerdir, temel outdoor ve dağcılık eğitimi yazılarımızı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Kamp Uyarıları

Özellikle kamp alanları başta olmak üzere bütün turizm aktivitelerinde yapılan yorumların kişiye ve zamana göre değişen “normatif olmayan, göreceli” yorumlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
Bir kişinin çok beğendiği ve tavsiye ettiği bir turizm tesisi / doğa aktivitesinin başka bir kişi hiç beğenmeyebilir. Listemizi yaparken olabildiğince nesnel olmaya çalışsak da bazı tesisler hakkında yapılan yorumları da eklemek zorunda kaldık.
Kamp yapmadan, tatile gitmeden önce plan yapmanızı, kalacak yer ayarlamanızı son güne bırakmamanızı, internet yorumlarının yanıltıcı olabileceğinin aklınızda bulundurmanızı, gideceğiniz tesisin internet sitesi veya sosyal medya hesaplarından detaylı bilgi almanız gerektiğini unutmayın.
Tanıtımını yaptığımız tesis ve işletmelerle ilişkileriniz temelde ticaret hukukuna tabi olup, yaşayacağınız ticari anlaşmazlıklar ve sorunlarla ilgili olarak sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz, suçlanamaz.

www.turkeyoutdoor.org

Antalya’da Kamp Yapılabilecek Bütün Yerlerin Listesi, Antalya’da Çadır Kampı Yapılabilecek Koyların Listesi ve Antalya’da Kamp, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Parklar Listesini görmek için Antalya Kamp Alanları Tam Liste başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Antalya Kamp Haritası

Antalya Kamp Alanları yazımızda yer alan ve tanıtımını yaptığımız bütün Antalya kamp alanlarının GPS koordinatlarını Antalya Kamp alanları haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz. Harita Bağlantısı: https://goo.gl/maps/qLphkH9Ks1u369oQ7


Antalya Kemer Kamp Alanları

Kemer Kamp İmkanları

Kemer’de Kampın Keyfini Yaşayın: Doğayla İç İçe Unutulmaz Bir Deneyim

Antalya’nın gözde tatil beldesi Kemer, sadece muhteşem plajları, tarihi ve doğal güzellikleriyle değil, aynı zamanda kamp severler için de bir cennettir. Her köşesinde kamp yapabileceğiniz geniş doğal alanlara ve birbirinden güzel kamp karavan tesislerine sahip olan Kemer, doğaseverlere unutulmaz bir deneyim sunar. Şimdi sizleri Kemer’in kamp alanlarıyla tanıştırmaya davet ediyoruz.

Kemer’de kamp yaparken, doğanın içinde huzurlu bir atmosferde kendinizi dinlendirebilir, stresli şehir yaşamından uzaklaşabilirsiniz. Her köşesinde kamp yapabileceğiniz geniş alanlara ve konforlu kamp karavan tesislerine sahip olan Kemer, kamp severler için vazgeçilmez bir destinasyondur. Hazırlıklarınızı yapın ve doğayla iç içe unutulmaz bir kamp deneyimi için Kemer’e doğru yol alın.

Kemerde kamp yapabileceğiniz kumsal, kamp alanı ve bungalov tesislerinin tam listesi:

Sıra NumarasıKamp Alanı
1Kemer Çıralı Cumends Pansiyon ve Kamp Alanı
2Kemer Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı
3Kemer Aylak Yaşam Kamp Alanı
4Kemer Beldibi Gizli Koy Kamp Alanı
5Kemer Beldibi Mandalina Kamping
6Kemer Bellerofon Camping ve Bungalov Kamp Alanı
7Kemer Beycik Bükü Kamp Alanı
8Kemer Beydağları Sahil Milli Parkı Kamp Alanı
9Kemer Çıralı Campo Portakal Kamp Alanı
10Kemer Captain Caravan & Tent Camping Kamp Alanı
11Kemer Çekirdeksiz Mandalin Camping Kamp Alanı
12Kemer Çıralı Camping Kamp Alanı
13Kemer Çıralı Cumends Pansiyon Ve Kamp Alanı
14Kemer Elif Çadır Camping Kamp Alanı
15Kemer Engin Pansiyon Camping Kamp Alanı
16Kemer Kaftan Karavan ve Çadır Camping Kamp Alanı
17Kemer Kalinka Kamping Kamp Alanı
18Kemer Kargıcak 2 Günübirlik Kamp Alanı
19Kemer Kındıl Camping Kamp Alanı
20Kemer Maden Koyu Kamp Alanı
21Kemer Mandalina Camping
22Kemer Minta Karavan & Kamp Alanı
23Kemer Phaselis Kamp Alanı
24Kemer Pazdance Caravan Camping Kamp Alanı
25Kemer Yıldırım Kamping Kamp Alanı
Kemer Kamp Alanları Tam Liste

Kemer Maden Koyu Kamp Alanı

Antalya’nın Saklı Cenneti: Maden Koyu Kamp Alanı

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı, Atbükü bölgesinde saklı bir doğa harikası olan Maden Koyu kamp alanı, doğallığı, sessizliği ve muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini kendine aşık ediyor. Ücretsiz kamp alanları arasında öne çıkan bu güzellik, çadır kampı, doğa yürüyüşü, yüzme, dalış, fotoğrafçılık ve mağara gezileri yapmak isteyenler için ideal bir seçenek sunuyor.

Eşsiz Doğa ve Tarihi Kalıntılar

Maden Koyu, ismini geçmişte maden ocağı olarak kullanılmasından almıştır. 1938-1991 yılları arasında krom madeni çıkarılan bu koy, günümüzde artık eski maden kalıntılarıyla bir tarihî dokuya sahiptir. Doğanın kucağındaki bu kamp alanında çadır kurarak eşsiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz

Ulaşım ve Konaklama

Maden Koyu’na ulaşım, Tekirova üzerinden 4×4 araçlarla sağlanabilir. Arazi araçları olmadan bu koya gitmek tavsiye edilmez. Alternatif olarak, Olympos veya Çıralı’dan başlayarak Likya Yolu patikasını kullanarak yürüyüş yaparak da Maden Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Kamp alanında özel bir işletme veya konaklama tesisi olmadığından, çadır kurarak konaklama yapabilirsiniz. Ancak temel ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamalısınız. Tuvalet, duş veya market gibi imkanlar yoktur. Dolayısıyla yanınızda yeterli yiyecek, içecek ve diğer kamp malzemelerini bulundurmanız önemlidir.

Aktiviteler ve Keyifli Anlar

Maden Koyu kamp alanı, sunduğu doğal güzellikler sayesinde birçok aktivite için ideal bir mekandır. İşte kamp yaparken keyifle yapabileceğiniz aktiviteler:

 1. Yüzme ve Dalış: Temiz ve berrak suya sahip olan Maden Koyu’nda yüzmek ve dalış yapmak oldukça keyifli olacaktır. Deniz ayakkabısı getirmeyi unutmayın.
 2. Doğa Yürüyüşleri: Koy çevresindeki doğal güzelliklerle dolu yürüyüş parkurlarını keşfedebilirsiniz. Özellikle Likya Yolu üzerinde yapacağınız yürüyüşler muhteşem manzaralar sunar.
 3. Mağara Gezileri: Maden Koyu çevresinde birbirinden güzel mağaraları ziyaret edebilir ve eşsiz yer altı dünyasını keşfedebilirsiniz.
 4. Piknik: Doğanın tadını çıkarmak için piknik yapabilir, kamp alanındaki güzellikleri sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.
 5. Fotoğrafçılık: Muhteşem manzaralar ve doğal güzellikler, fotoğrafçılar için büyüleyici kareler sunar. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın.

Maden Koyu Hava Durumu

Maden Koyu’nun Akdeniz iklimi hakimdir. Yazları sıcak ve nemli geçerken, ilkbahar ve sonbahar dönemleri daha uygun bir hava sunar. Kamp yapmadan önce hava durumunu kontrol etmeniz ve ani hava değişikliklerine karşı tedbirli olmanız önerilir.

Önemli Notlar ve Uyarılar

 • Telefon çekmeyebilir, bu nedenle yakınlarınıza kamp yapacağınızı önceden haber verin.
 • Kamp alanında tuvalet, duş ve elektrik yoktur, buna göre hazırlıklı olun.
 • Şemsiye ve şezlong kamp alanında bulunmamaktadır. Kendi ekipmanlarınızı getirebilirsiniz.
 • Plaj çakıl taşlıdır, deniz ayakkabısı kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • Sivrisinekler olabileceğinden sinek ilacı götürmenizde fayda vardır.
 • Ulaşım için arazi aracı veya Likya Yolu patikasını kullanabilirsiniz.

Antalya’nın Kemer ilçesindeki Maden Koyu kamp alanı, doğa severler, kampçılar ve doğa fotoğrafçıları için eşsiz bir tercihtir. Eğer sessizlik ve huzur arıyorsanız, Maden Koyu’nda unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Bu benzersiz kamp alanını tercih ederek doğanın tadını çıkarabilir ve şehir hayatının karmaşasından uzaklaşabilirsiniz. Ancak doğal ortamı koruyarak ve çevreye zarar vermeden kamp yapmanız önemlidir. Doğal güzellikleri ve tarihi kalıntılarıyla Maden Koyu, unutulmaz bir kamp deneyimi sunuyor.

Google Maps‘teki yorumların özeti:

 • Genel olarak, insanlar Maden Koyu Plajı’nı beğendiler. Denizin temizliği, kumsalın uzunluğu ve manzarası ile övüldü.
 • Bazı ziyaretçiler, plajın biraz kalabalık olduğunu ve tesislerin sınırlı olduğunu belirtti.
 • Genel olarak, Maden Koyu Plajı, güzel bir plaj. Denize girmek, güneşlenmek ve manzarayı izlemek için ideal.

İşte yorumlardan bazı alıntılar:

 • “Deniz çok temiz ve kumsal çok uzun. Manzara da harika.”
 • “Plaj biraz kalabalık, ama yine de güzel. Tesisler sınırlı, ama yeterli.”
 • “Genel olarak, Maden Koyu Plajı, güzel bir plaj. Tavsiye ederim.”

(NOT: YAZI İÇERİĞİ ve YORUMLAR YAPAY ZEKA ARAÇLARI KULLANILARAK OTOMATİK OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. EN SON GÜNCELLEMELERİ İÇERMEYEBİLİR. HATALAR ve BAZI YANLIŞLIKLAR OLABİLİR)


Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

www.turkeyoutdoor.org

Bu yazı dizimizde Antalya’nın tarihi ve turistik yerlerini tanıtıyoruz. #Antalya deniz, güneş, doğa ve tarihin bütünleştiği bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya’nın her ilçesi başlı başına birer doğa harikasıdır.

Bulunduğunuz veya tatil amaçlı gittiğiniz ilde öncelikle yapabileceğiniz doğa aktivitelerinin, aktivite bölgelerinin, kamp alanlarının, tarihi ve turistik mekanların tam ve en geniş listelerini oluşturup okuyucumuzun kullanımına sunuyoruz.

Özellikle kampçılardoğa severler, karavancılardoğa tatilcileri, macera turizmikültür turizmi ve outdoor ekstrem sporları yapanlar için en çok aranan bilgileri derlemeye gayret gösteriyoruz.

Listede gördüğünüz eksiklikleri ve eklenmesini istediğiniz bilgileri iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaştırabilirsiniz.

ANTALYA

Yukarıdaki bağlantıların üzerine tıklayarak ilgili ve detaylı yazımıza ulaşabilirsiniz.

Etiketler: :Antalya bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Antalya görülmesi gereken yerler, Antalya gezecek yerler, Antalya gezi, Antalya gezi rehberi, Antalya gezi yazısı, Antalya gezilecek çarşı, Antalya gezilecek doğal yerler, Antalya gezilecek doğal yerler haritası, Antalya gezilecek tarihi yerler, Antalya gezilecek yerler, Antalya gezilecek yerler doğa, Antalya ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Antalya kalesi, Antalya merkezde gidilecek yerler, Antalya merkezde ne var, Antalya ne yenir nerede yenilir, Antalya ne yenir nereler gezilir, Antalya otelleri, Antalya seyahat rehberi, Antalya tarihi, Antalya tarihi yerler, Antalya turizm potansiyeli, Antalya turizm rehberi, Antalya turizm ve tanıtım, Antalya ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Antalya şehir rehberi, Antalya’da bir günde ne yapılır?, Antalya’da gezilecek doğal yerler, Antalya’da gezilecek mekanlar, Antalya’da ne yapılır, Antalya’da ne yenir, Antalya’da nereye gidilir?, gezilecek yerler, geziye hazırlık,