Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

www.turkeyoutdoor.org

Bu yazı dizimizde Antalya’nın ücretli ve ücretsiz kamp alanlarını yerlerini tanıtıyoruz. #Antalya deniz, güneş, doğa ve tarihin bütünleştiği bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya’nın her ilçesi başlı başına birer doğa harikasıdır. Yazılarımızda özellikle kampçılardoğa severler, karavancılardoğa tatilcileri, macera turizmikültür turizmi ve outdoor ekstrem sporları yapanlar için en çok aranan bilgileri derlemeye gayret gösteriyoruz.

Listede gördüğünüz eksiklikleri ve eklenmesini istediğiniz bilgileri iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaştırabilirsiniz.

Kampçılık
 1. Antalya Kamp ve Karavan Alanları Tam Liste
 2. Antalya Kamp Alanları
  1. Antalya Karavan Kamp Alanları
  2. Antalya Merkez Kamp Alanları
 3. Kamp Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
  1. Kamp Uyarıları
  2. Kamp Yasakları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
  3. Sahillerde Kamp Kurmak Yasak mı?
  4. Çadır Kurmak Yasak mı?
  5. Çadır Kurmak için izin gerekir mi?
  6. Çadır Kurma cezası ne kadar?
  7. Kamp yasağı var mı?
  8. Sahile çadır kurulur mu?
  9. Plajda kamp yapmak yasak mı?
  10. Kamplar kapalı mı?
  11. Antalya’da Karavan Yasak mı?
  12. Kamp için izin belgesi nasıl alınır?
 4. Antalya’da Kamp Yaparken Bilinmesi Gerekenler
  1. Antalya Kamp Yerleri
  2. Antalya Kamp Haritası
  3. Antalya Kamp Alanları ve Karavan Alanları
  4. Antalya Ücretsiz Kamp Alanları
  5. Antalya Kamp Alanları 2023
  6. Antalya’da Kamp Yapılabilecek Bütün Yerlerin Listesi
  7. Antalya’da Kamp Yapılabilecek Koyların Listesi
  8. Antalya’da Kamp, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Parklar Listesi konularında geniş bilgi almak için Antalya Kamp Alanları Tam Liste başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Türkiye’nin güneyinde Akdeniz kıyısında yer alan Antalya, her yıl yerli ve yabancı yüz binlerce turistin akın ettiği tatil beldelerinden birisidir. Değişen tatilanlayışıyla birlikte Antalya Merkez Kamp Alanları aramaları da artmıştır.

Antalya, berrak denizi ile ünlü olduğu kadar muhteşem doğasıyla da pek çok insanı kendine çeker. Deniz ve sahil tatili bakımından dünyanın önemli turizm kentlerinden biri olan Antalya tarihten kültüre, gastronomiden doğa turlarına, milli parklardan kanyonlara ve şelalelere kadar pek çok zenginliğe ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin outdoor sektörünün önemli kısmını Antalya’da düzenlenen outdoor etkinlikleri oluşturmaktadır. Kampçılıktan safariye, doğa yürüyüşlerinden dalmaya, bungee jumpingden bisiklet rotalarına kadar neredeyse bütün outdoor aktiviteleri Antalya’da yapılmaktadır.

Özellikle Antalya Ücretli Kamp Alanları ve Antalya Ücretsiz Kamp Yerleri hakkında birçok insan güncel ve güvenilir bilgi aramaktadır. Antalya çadır Kamp yerleri ve fiyatları hizmet alınan tesise ve aldığınız hizmet durumuna göre değişmektedir. Antalya’da nerede kamp yapılır? sorusunun cevabı kişiden kişiye göre değişebilmektedir. 

Bize çeşitli sosyal medya kanallarından ulaşan okuyucularımızın en çok sorduğu sorulardan birisi de “Halk plajında kamp yapılır mı?” sorusudur. Evet halk plajında kamp yapmaya hukuki olarak bir engel yoktur, ancak çadırlar ve karavancıların sayısı artıp da halk plajları kullanılamaz hale geldiğinde yerel yönetimler müdahale etmekte ve plajlara kurulan çadır ve karavanlar kaldırılmaktadır.  Antalya Konyaaltı plajına çadır kurulur mu? sorusununcevabı “Çok kalabalık olmayan mevsimlerde başka insanları rahatsız etmemek koşuluyla kurulabilir.” olacaktır.  

Bu yazımızda ve içerikte verdiğimiz bağlantılarda bilgi Antalya hakkında daha fazla edinebilir, Antalya’daki en iyi kamp alanlarını ücretli ve ücretsiz, kamp tesisi veya milli park, deniz kenarı park veya orman kampı gibi kriterlere göre ayırarak tüm detaylarıyla birlikte Antalya Kamp Alanları listemizden faydalanabilirsiniz.

Kamp Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kampçılık ile İlgili Yazılarımız: Önceki yayınlarda kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek kampçılığın tanımını yapmış, kampçılık eğitimi ve kamp ekipmanları üzerine bilgi vermiştik. Üçüncü yazımızda ise kamp türlerini açıklamıştık. Kampçılık ve doğada hayatta kalma üzerine yazmaya devam ediyoruz. Kamp nasıl yapılır, kampçılık nedir, kamp ekipmanları nelerdir, temel outdoor ve dağcılık eğitimi yazılarımızı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Kamp Uyarıları

Özellikle kamp alanları başta olmak üzere bütün turizm aktivitelerinde yapılan yorumların kişiye ve zamana göre değişen “normatif olmayan, göreceli” yorumlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
Bir kişinin çok beğendiği ve tavsiye ettiği bir turizm tesisi / doğa aktivitesinin başka bir kişi hiç beğenmeyebilir. Listemizi yaparken olabildiğince nesnel olmaya çalışsak da bazı tesisler hakkında yapılan yorumları da eklemek zorunda kaldık.
Kamp yapmadan, tatile gitmeden önce plan yapmanızı, kalacak yer ayarlamanızı son güne bırakmamanızı, internet yorumlarının yanıltıcı olabileceğinin aklınızda bulundurmanızı, gideceğiniz tesisin internet sitesi veya sosyal medya hesaplarından detaylı bilgi almanız gerektiğini unutmayın.
Tanıtımını yaptığımız tesis ve işletmelerle ilişkileriniz temelde ticaret hukukuna tabi olup, yaşayacağınız ticari anlaşmazlıklar ve sorunlarla ilgili olarak sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz, suçlanamaz.

www.turkeyoutdoor.org

Kamp Yasakları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

2020 yılında yayımlanan bir genelge ile doğada yapılan bütün aktiviteler için önceden kolluk (jandarma-polis) izni alınması gerekmektedir.  Dolayısıyla kamp yapmadan önce de -genelgeye göre- önceden izin almalısınız. Kamp Yapmadan Önce İzin Almak Zorunlu mu? Valiliklerce bazı bölgelerde, plajlarda, özellikle ormanlarda çeşitli tarihlerde kamp yasakları uygulanabilmekte ve kampçılara idari para cezaları yazılabilmektedir. Dolayısıyla kamp yapmadan önce kamp bölgesinde herhangi bir yasak olup olmadığını resmi kurumlara sorarak teyit etmelisiniz.

UNUTMAYIN, KAMPÇILIK GEREKLİ HAZIRLIKLAR YAPILMADAN İCRA EDİLİRSE TEHLİKELİ OLABİLECEK BİR AKTİVİTE OLABİLİR.

Antalya’da Kamp Yapılabilecek Bütün Yerlerin Listesi, Antalya’da Çadır Kampı Yapılabilecek Koyların Listesi ve Antalya’da Kamp, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Parklar Listesini görmek için Antalya Kamp Alanları Tam Liste başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Antalya Kamp Haritası

Antalya Kamp Alanları yazımızda yer alan ve tanıtımını yaptığımız bütün Antalya kamp alanlarının GPS koordinatlarını Antalya Kamp alanları haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Bağlantısı: https://goo.gl/maps/qLphkH9Ks1u369oQ7

Antalya Alanya İncekum Orman Kampı

Alanya İncekum Orman Kampı

Alanya Kamp Alanları içerisinde İncekum Orman Kampı konumu ve hizmetleriyle öne çıkmaktadır. Alanya İncekum Tabiat Parkı veya İncekum Orman Kampı olarak bilinir.

İncekum Orman Kampı, Antalya’nın Alanya ilçesinde kamp ve piknik severlere hizmet veren yerlerden biridir. İncekum Orman Kampı, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olan Alanya İncekum Tabiat Parkı içerisinde bulunur. İncekum Tabiat Parkı Alanya İlçesi, Avsallar beldesinde yer almaktadır. Kamp alanı, Antalya şehir merkezine 109 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

İncekum Orman Kampı Alanya ilçesinin Avsallar bölgesinde yer alan kamp alanı, İncekum Tabiat Parkı içerisinde yer almaktadır. Tesis denize sıfırdır. Yakınında Avsallar Halk Plajı ve İncekum 2 plajları bulunur.

İncekum Orman Kampı Alanya‘nın en gözde ve yeşil bölgesi Avsallar‘da bölgenin ciğerleri görevini üstlenmektedir. Tabiat parkı içerisinde bulunan özel işletmeden kamp ile ilgili bütün ihtiyaç ve hizmetlerinizi karşılayabilirsiniz. Yeşilin maviye göz kırptığı, bir adımda masmavi bir deniz ve altın sarısı sıcacık kum, bir adımda çam ağaçlarının gölgesi ve bol oksijen vaat eder.

Alanya İlçe Merkezine 24 km uzaklıkta bulunan İnceum Tabiat Parkı sahasında kızılçam, palmiye, okaliptüs, zakkum, Kıbrıs Akasyası, defne, sandal ve meşe türü zengin bir ağaç ve bitki topluluğuna sahiptir. Girişi ücretli olan tabiat parkında piknik, çadır kampı, karavan parkı ve kampı, market, çocuk parkı, çadır kiralama, plaj hizmetleri bulunmaktadır.

Alanya İncekum Orman Kampı

İncekum Tabiat Parkı’na karayolu ile rahat bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. İncekum Tabiat Parkı karavan veya çadır ile kamp yapabileceğiniz, çadır yoksa bile kiralayabileceğiniz bir kamp alanıdır.

İncekum Tabiat Parkı ’nda kamp süreniz boyunca WC, duş, restoran, kafe, bulaşık yıkama hizmeti, restorn kafe ve ücretsiz otopark gibi olanaklardan yararlanabileceğiniz bir özel işletme de bulunmaktadır.

İncekum Tabiat Parkı Eşsiz doğası ve unutulmaz manzarası ile her yıl onbinlerce ziyaretçisine kapılarını açmakta ve hem kampçıların hem de ailelerin unutulmaz tatillerine ev sahipliği yapmaktadır. Yeni düzenlemeleri ile hem restoranını geliştirmiş siz ve ailenize en güvenli tatilin imkanını sağlamıştır.

Deniz dışında birde ormanlık alanlara sahip olduğundan dolayı doğa yürüyüşlerinizi de burada yapabilirsiniz. Güneş, kum ve ormanlık alanların olması burayı adeta bir renk cümbüşüne ev dönüştürüyor.

İncekum Tabiat Parkı kamp alanları, alkolsüz restoran ve marketleri ile her kesimden ziyaretçiyi kucaklamaktadır. İster çadır, ister karavanınız ile giriş yapabilir, günübirlik giriş yaparak piknik yapabilir, isterseniz çadır veya karavan kiralayıp gece tesiste kalabilirsiniz.

Giriş için ise bir ücret ödemeniz gerekiyor. Çadırınız varsa çadır alanı için, çadırınız yok ise hem çadır alanı hem de çadır için ücret ödemeniz isteniyor. Bunların yanı sıra ücretsiz elektrik imkânına sahip olabilirsiniz. Gece konaklamak için işletmenin size sunduğu bungalovlar var ve bu bungalovları da kiralayabiliyorsunuz. Bungalov dışında ise hali hazırda karavan ve çadır Kamp Alanları mevcuttur.

İster çadırını al gel ister karavanını, istersen günübirlik gel piknik yap. Denize yakınlığı sebebiyle rahatça yüzebileceğiniz alanlara sahip.

İncekum Orman Kampı Çadır ve Karavan Kamp Alanı’nda 2.5 km uzunluğunda plajımız ve doğal ormanlık kamp alanları, 156 dönüme yayılmış tesisleri ve doğal alanlar ve kafe, market, restoran ve piknik alanları bulunmaktadır.

İncekum Orman Kampı Karavan Kiralama

Alanya İncekum Orman Kampı Kiralık karavan

Karavanda 4 kişi kalabilir. Karavanda sıcak su, klima, tv, duş, tuvalet, ç.makinası, Elk.Ocak, ufak tüp mevcuttur.

Sahile uzaklık 2-3 dakikadır. Kalabalık aileler için karavanın yanına 4 kişilik çadır da ücreti karşılığında işletmeci tarafından kurulacaktır.

Karavan günlük ücreti 750₺ İsteğe göre 4 kişilik çadır 150₺ (Fiyatlar sürekli değiştiğinden en son fiyatları aşağıdaki numaraları arayarak almanızı tavsiye ediyoruz.)

İncekum Orman Kampı Ulaşım

İncekum Orman Kampı Ulaşım

Özel araç ile Mersin – Antalya yolu ve D400 yolu üzerinden kampa ulaşabilirsiniz. Antalya şehir merkezinden İncekum Orman Kampına yapacağınız yolculuk 1 saat 30 dakika sürecektir. Kamp alanının, Alanya ilçe merkezine olan uzaklığı ise; 24,4 kilometredir ve Avsallar ile arasında olan uzaklığı ise; 1 kilometredir.

Kamp alanının tam konumunu ve yol tarifini yazımızın altındaki bağlantıdan bulabilirsiniz. Kamp alanı, Antalya’dan gelirken yolun sağında, Alanya’dan gelirken yolun solunda yer almaktadır. Avsallar’a geldiğinizde, İncekum Tabiat Parkı tabelasını takip ederseniz, kamp alanına kolayca ulaşabilirsiniz.

İncekum Orman Kampı İmkanları

İncekum Orman Kampı’nda aşağıdaki kamp olanakları bulunmaktadır. Bu olanakların bir kısmını özel işletmeden satın alabilirsiniz.

İncekum Orman Kampı
 • Piknik Alanları
 • Çadır Kiralama
 • Karavan Kampı
 • Market Alışveriş
 • Çocuk Parkı
 • Otopark Alanı
 • Çadır Kampı
 • Çadır kamp alanı
 • Piknik masaları
 • Karavan kamp alanı
 • Su
 • Otopark
 • Market
 • Çadır kiralama
 • Elektrik
 • Mescid
 • Tuvalet
 • Denize sıfır
 • Tabiat Parkı içerisinde
 • Şezlong
 • Şemsiye
 • Ayrıca kahvaltı servisi bulunmaktadır. (2022 yılında fiyatı 18 TL)

İncekum Tabiat Parkı giriş ücretleri 2022

Alanya İncekum Orman Kampı

İncekum Tabiat Parkı Giriş Ücretleri 2022 yılında şu şekildedir. (Fiyatlar sürekli değiştiğinden en son fiyatları aşağıdaki numaraları arayarak almanızı tavsiye ediyoruz.)

Şahıs Giriş16,00 TL
Öğrenci8,00 TL
Bisiklet16,00 TL
Motorsiklet-Atv32,00 TL
K. Vasıta48,00 TL
Minibüs144,00 TL
Midibüs240,00 TL
Otobüs480,00 TL
İncekum Tabiat Parkı giriş ücreti 2022

İncekum Orman Kampı Konaklama Ücretleri

İncekum Orman Kampı Konaklama Ücretleri 2022 yılında şu şekildedir. (Fiyatlar sürekli değiştiğinden en son fiyatları aşağıdaki numaraları arayarak almanızı tavsiye ediyoruz.)

 • Çadır Yeri (4 Kişilik) Geceleme                90,00 TL (Elektrik ve Su Dahil)
 • Çadır ve Çadır Yeri (4 Kişilik) Geceleme              150,00 TL (Elektrik ve Su Dahil)
 • Karavan Yeri Geceleme               120,00 TL (Elektrik ve Su Dahil)
Alanya İncekum Orman Kampı

İncekum Orman Kampı’nda Neler Yapılabilir

 • Bisiklet turu (kendinize ait)
 • Çadırlı kampçılık
 • Yüzme
 • Doğa yürüyüşü
 • Dalış
 • Karavanlı kampçılık
 • Doğa fotoğrafçılığı
 • Plaj oyunları
 • ATV turu (kendinize ait ATV)
 • Piknik
 • Masa ve kağıt oyunları
 • Oyun parkında eğlenceli oyunlar
 • Su topu ve çeşitli oyunlar

Antalya Alanya İncekum Orman Kampı Kamp Alanı Diğer Bilinmesi Gerekenler: Bütün kamp ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Denizi çoğunlukla taş ve kayalı, yaz aylarında doğal olarak aşırı kalabalık oluyor.
Alanya İncekum Orman Kamp Alanı Giriş Ücretli mi? : Ücretli
Antalya Alanya İncekum Orman Kamp Alanı İletişim Bilgileri: 

 • Özel tesis: 02425171611
 • Tarım ve Orman Bakanlığı: 02423451465

Alanya İncekum Orman Kamp Alanı web-sosyal medya sayfaları: 

Antalya Alanya İncekum Orman Kamp Alanı Adresi: İncekum Mevki, 07400 Alanya/Antalya
Alanya İncekum Orman Kamp Alanı Harita (GPS) Koordinatları: Alanya İncekum Orman Kampı (Bulunduğunuz konumdan kamp alanına ulaşmak için bağlantıyı tıklayın. Bağlantıdaki haritayı açarak kamp alanının konumunuza uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz)


Bu kamp alanı ve Antalya’da bulunan 180’den fazla kamp alanının detaylı tanıtımını, resimlerini ve güncel bilgilerini https://turkeyoutdoor.org/2022/08/25/antalya-kamp-alanlari-1-giris-yazisi/ yazısında bulabilirsiniz.

Antalya Kamp Haritası

Antalya Kamp Alanları yazımızda yer alan ve tanıtımını yaptığımız bütün Antalya kamp alanlarının GPS koordinatlarını Antalya Kamp alanları haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Bağlantısı: https://goo.gl/maps/qLphkH9Ks1u369oQ7

Not: Yazımızda kullanılan resimler internet üzerinden açık kaynaklardan alınmıştır.

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık. Bu yazı dizimizde Antalya’nın tarihi ve turistik yerlerini tanıtıyoruz. #Antalya deniz, güneş, doğa ve tarihin bütünleştiği bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya’nın her ilçesi başlı başına birer doğa harikasıdır.

Bulunduğunuz veya tatil amaçlı gittiğiniz ilde öncelikle yapabileceğiniz doğa aktivitelerinin, aktivite bölgelerinin, kamp alanlarının, tarihi ve turistik mekanların tam ve en geniş listelerini oluşturup okuyucumuzun kullanımına sunuyoruz.

Özellikle kampçılardoğa severler, karavancılardoğa tatilcileri, macera turizmikültür turizmi ve outdoor ekstrem sporları yapanlar için en çok aranan bilgileri derlemeye gayret gösteriyoruz. Listede gördüğünüz eksiklikleri ve eklenmesini istediğiniz bilgileri iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaştırabilirsiniz.

ANTALYA

 • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. 
 • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
 • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. 
 • Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.
 • Türkiye’de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini (Polis: 155 ve Jandarma:156 numara) arayarak yapacakları doğa aktivitesi ile ilgili bilgi vermeleridir. 
 • Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.
 • Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

https://turkeyoutdoor.org/