11 BİLECİK

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

www.turkeyoutdoor.org

Bu yazı dizimizde Bilecik ilinin zengin tarihi ve benzersiz turistik yerlerini keşfedeceğiz. Bilecik, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan eşsiz doğal güzelliklere ve tarihi hazinelere sahip bir ilimizdir. Her köşesinde farklı bir hikaye ve doğal güzellik barındıran Bilecik , tatilcileri tarihin derinliklerine ve doğanın kucaklayıcı kollarına davet ediyor.

Büyükelmalı Göleti Kamp Alanı: Doğanın Sessizliğinde Ücretsiz Kamp Deneyimi

Bilecik Büyükelmalı Göleti Kamp Alanı

Bilecik’in doğal güzellikleri arasında parlayan Büyükelmalı Göleti Kamp Alanı, şehir merkezinin 40 kilometre uzağında, Büyükelmalı Köyü yakınlarında bulunuyor. Büyükelmalı Göleti’nin 830 metre rakıma sahip 5 hektarlık geniş alanda konumlanmış olması, bu alana özel bir doğal ferahlık katıyor.

Bilecik Büyükelmalı Göleti Kamp Alanı

GPS Koordinatları: [KOORDİNATLAR].Büyükelmalı Göleti, doğal güzellikleri ve çevresindeki çam ve meşe ağaçlarıyla çevrili nezih bir ortamda huzur dolu kamp ve piknik deneyimi sunuyor. Girişleri ücretsiz olan bu özel kamp alanına toplu taşıma ile ulaşım mümkün değil. Ancak özel araçlarınızla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Piknik sepetinizi hazırlayarak gelip günübirlik gezintiler, doğa yürüyüşleri ve kamp keyfi yapabileceğiniz Büyükelmalı Göleti, Bilecik şehir merkezine oldukça yakın. Burası aynı zamanda karavan kampçıları için de ideal bir tercih. Çadır kampı yapabileceğiniz alanlar olduğu gibi gölün kenarına daha yakın olan karavan kamp alanları da mevcuttur.

Bilecik Büyükelmalı Göleti Kamp Alanı

Büyükelmalı Göleti’nin özellikle yaz aylarında hafta sonları yoğun ilgi gördüğünü göz önünde bulundurarak hafta içini tercih edebilirsiniz. Büyükelmalı Göleti çevresindeki doğal bitki örtüsü, temiz havası ve huzurlu ortamıyla, şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenleri büyüler.

Bilecik Büyükelmalı Göleti Kamp Alanı

Bu özel kamp alanında tesis veya işletme bulunmamaktadır. Kamp yapmadan önce gıda ve ihtiyaçlarınızı temin etmeyi unutmamalısınız. Doğal içme suyu çeşmeleri ile su ihtiyacınızı gidermeniz mümkün. Tuvalet, banyo, elektrik gibi imkanlar ise bulunmamaktadır.

Bilecik Büyükelmalı Göleti Kamp Alanı

Büyükelmalı Göleti Kamp Alanı Özellikleri:

  • Konum: Büyükelmalı Köyü yakınları, Büyükelmalı Tabiat Parkı içerisinde, GPS Koordinatları: [KOORDİNATLAR]
  • Kamp Olanakları: Çadır kampı ve karavan kampı için uygun alanlar, doğa yürüyüş parkurları.
  • Tuvalet, banyo, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.
  • Gıda ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmeniz önerilir.

Büyükelmalı Göleti Kamp Alanı, doğal güzellikleri ve huzurlu atmosferiyle Bilecik’in en değerli kamp noktalarından biridir.

Kampçılık Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kamp yapmadan önce, seçtiğiniz bölgenin kurallarını ve yönergelerini dikkatlice okumak önemlidir. Ayrıca, çevreye saygılı bir şekilde kamp yapmak, doğayı koruma ve gelecek nesiller için bırakma sorumluluğunu içerir.

TurkeyOutdoor Kampçılık Rehberi

Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu kampçılık rehberi tüm yazılar

Özellikle kamp alanları başta olmak üzere bütün turizm aktivitelerinde yapılan yorumların kişiye ve zamana göre değişen “normatif olmayan, göreceli” yorumlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bir kişinin çok beğendiği ve tavsiye ettiği bir turizm tesisi / doğa aktivitesinin başka bir kişi hiç beğenmeyebilir. Listemizi yaparken olabildiğince nesnel olmaya çalışsak da bazı tesisler hakkında yapılan yorumları da eklemek zorunda kaldık.

Kamp yapmadan, tatile gitmeden önce plan yapmanızı, kalacak yer ayarlamanızı son güne bırakmamanızı, internet yorumlarının yanıltıcı olabileceğinin aklınızda bulundurmanızı, gideceğiniz tesisin internet sitesi veya sosyal medya hesaplarından detaylı bilgi almanız gerektiğini unutmayın.

Bilecik’te kamp, doğa yürüyüşü, dağcılık, bisiklet gibi outdoor aktiviteleri için aşağıdaki listemizi kontrol edebilirsiniz.

Bilecik’te Kamp, Karavan, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Bütün Alanlar

Bilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Kamp AlanıBilecik Kınık Şelalesi Kamp AlanıBilecik Kömürsu Yaylası Kamp Alanı
Bilecik Kurtköy Bölgesi Kamp AlanıBilecik Pelitözü Göleti Kamp AlanıBilecik Sofular Yaylası Kamp Alanı
Bilecik Sarıdayı-Uzuncam Yayla Kamp AlanıBilecik Turbin Mesire ve Kamp AlanıBilecik’te Yapılabilecek Outdoor ve Doğa Aktiviteleri
Bilecik’te Bulunan ŞelalelerBilecik’te Bulunan Kamp AlanlarıBilecik Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı
Bilecik Büyükelmali Göleti Kamp AlanıBilecik Çavuşköy Göleti Kamp AlanıBilecik Çiçekli Yayla Kamp Alanı
Bilecik Dodurga Barajı Kamp AlanıBilecik Günyurdu Barajı Kamp AlanıBilecik Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı Kamp Alanı
Bilecik’te Bulunan Doğal GüzelliklerBilecik’te Dağ ve Doğa YürüyüşüBilecik’te Bulunan Dağ, Yayla ve Akarsular
Bilecik Mesire Yerleri ve Kamp AlanlarıBilecik Yenipazar TanıtımıBilecik Suuçtu Şelalesi Tanıtımı
Bilecik Pelitözü Göleti ve Gölpark TanıtımıBilecik Rıza Paşa Göleti TanıtımıBilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Tanıtımı
Bilecik Kamçı Yaylası TanıtımıBilecik Kömürsu Yaylası TanıtımıBilecik İnhisar Mağarası ve Şelalesi Tanıtımı
Bilecik Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı TanıtımıBilecik Bozcaarmut Göleti TanıtımıBilecik Kent Ormanı Tanıtımı
Bilecik Kamp, Karavan, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Alanlar

Etiketler: #BilecikKampAlanları #BilecikDoğaYürüyüşü #BilecikOutdoor #BilecikTabiatYürüyüşü #BilecikKampKeyfi #BilecikDoğaKeşfi #BilecikDoğaAktiviteleri #BilecikKampHayatı #BilecikMacera #BilecikAçıkHavaEtkinlikleri #BilecikDoğaGüzellikleri #BilecikDoğaTurları #BilecikKampçılık #BilecikYabanHayatı #BilecikDogaCenneti Bilecik bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Bilecik görülmesi gereken yerler, Bilecik gezecek yerler, Bilecik gezi, Bilecik gezi rehberi, Bilecik gezi yazısı, Bilecik gezilecek çarşı, Bilecik gezilecek doğal yerler, Bilecik gezilecek doğal yerler haritası, Bilecik gezilecek tarihi yerler, Bilecik gezilecek yerler, Bilecik gezilecek yerler doğa, Bilecik ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Bilecik kalesi, Bilecik merkezde gidilecek yerler, Bilecik merkezde ne var, Bilecik ne yenir nerede yenilir, Bilecik ne yenir nereler gezilir, Bilecik otelleri, Bilecik seyahat rehberi, Bilecik tarihi, Bilecik tarihi yerler, Bilecik turizm potansiyeli, Bilecik turizm rehberi, Bilecik turizm ve tanıtım, Bilecik ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Bilecik şehir rehberi, Bilecik’de bir günde ne yapılır?, Bilecik’de gezilecek doğal yerler, Bilecik’de gezilecek mekanlar, Bilecik’de ne yapılır, Bilecik’de ne yenir, Bilecik’de nereye gidilir?, gezilecek yerler, geziye hazırlık, #Bilecik #Bilecikmağaraları #mağara #mağaraturizmi #outdoor #Bilecikoutdoor #ekoturizm #turkeyoutdoor #outdoor #outdoorlife

https://turkeyoutdoor.org/