Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

www.turkeyoutdoor.org

Bu yazı dizimizde Antalya’nın ücretli ve ücretsiz kamp alanlarını yerlerini tanıtıyoruz. #Antalya deniz, güneş, doğa ve tarihin bütünleştiği bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya’nın her ilçesi başlı başına birer doğa harikasıdır. Yazılarımızda özellikle kampçılardoğa severler, karavancılardoğa tatilcileri, macera turizmikültür turizmi ve outdoor ekstrem sporları yapanlar için en çok aranan bilgileri derlemeye gayret gösteriyoruz.

Listede gördüğünüz eksiklikleri ve eklenmesini istediğiniz bilgileri iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaştırabilirsiniz.

Türkiye’nin güneyinde Akdeniz kıyısında yer alan Antalya, her yıl yerli ve yabancı yüz binlerce turistin akın ettiği tatil beldelerinden birisidir. Değişen tatil anlayışıyla birlikte Antalya Merkez Kamp Alanları aramaları da artmıştır.

Antalya, berrak denizi ile ünlü olduğu kadar muhteşem doğasıyla da pek çok insanı kendine çeker. Deniz ve sahil tatili bakımından dünyanın önemli turizm kentlerinden biri olan Antalya tarihten kültüre, gastronomiden doğa turlarına, milli parklardan kanyonlara ve şelalelere kadar pek çok zenginliğe ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin outdoor sektörünün önemli kısmını Antalya’da düzenlenen outdoor etkinlikleri oluşturmaktadır. Kampçılıktan safariye, doğa yürüyüşlerinden dalmaya, bungee jumpingden bisiklet rotalarına kadar neredeyse bütün outdoor aktiviteleri Antalya’da yapılmaktadır.

Özellikle Antalya Ücretli Kamp Alanları ve Antalya Ücretsiz Kamp Yerleri hakkında birçok insan güncel ve güvenilir bilgi aramaktadır. Antalya çadır Kamp yerleri ve fiyatları hizmet alınan tesise ve aldığınız hizmet durumuna göre değişmektedir. Antalya’da nerede kamp yapılır? sorusunun cevabı kişiden kişiye göre değişebilmektedir. 

Bize çeşitli sosyal medya kanallarından ulaşan okuyucularımızın en çok sorduğu sorulardan birisi de “Halk plajında kamp yapılır mı?” sorusudur. Evet halk plajında kamp yapmaya hukuki olarak bir engel yoktur, ancak çadırlar ve karavancıların sayısı artıp da halk plajları kullanılamaz hale geldiğinde yerel yönetimler müdahale etmekte ve plajlara kurulan çadır ve karavanlar kaldırılmaktadır.  Antalya Konyaaltı plajına çadır kurulur mu? sorusunun cevabı “Çok kalabalık olmayan mevsimlerde başka insanları rahatsız etmemek koşuluyla kurulabilir.” olacaktır.  

Bu yazımızda ve içerikte verdiğimiz bağlantılarda bilgi Antalya hakkında daha fazla edinebilir, Antalya’daki en iyi kamp alanlarını ücretli ve ücretsiz, kamp tesisi veya milli park, deniz kenarı park veya orman kampı gibi kriterlere göre ayırarak tüm detaylarıyla birlikte Antalya Kamp Alanları listemizden faydalanabilirsiniz.

Kampçılık
 1. Antalya Kamp ve Karavan Alanları Tam Liste
 2. Antalya Kamp Alanları
  1. Antalya Karavan Kamp Alanları
  2. Antalya Merkez Kamp Alanları
 3. Kamp Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
  1. Kamp Uyarıları
  2. Kamp Yasakları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
  3. Sahillerde Kamp Kurmak Yasak mı?
  4. Çadır Kurmak Yasak mı?
  5. Çadır Kurmak için izin gerekir mi?
  6. Çadır Kurma cezası ne kadar?
  7. Kamp yasağı var mı?
  8. Sahile çadır kurulur mu?
  9. Plajda kamp yapmak yasak mı?
  10. Kamplar kapalı mı?
  11. Antalya’da Karavan Yasak mı?
  12. Kamp için izin belgesi nasıl alınır?
 4. Antalya’da Kamp Yaparken Bilinmesi Gerekenler
  1. Antalya Kamp Yerleri
  2. Antalya Kamp Haritası
  3. Antalya Kamp Alanları ve Karavan Alanları
  4. Antalya Ücretsiz Kamp Alanları
  5. Antalya Kamp Alanları 2023
  6. Antalya’da Kamp Yapılabilecek Bütün Yerlerin Listesi
  7. Antalya’da Kamp Yapılabilecek Koyların Listesi
  8. Antalya’da Kamp, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Parklar Listesi konularında geniş bilgi almak için Antalya Kamp Alanları Tam Liste başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Kamp Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kampçılık ile İlgili Yazılarımız: Önceki yayınlarda kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek kampçılığın tanımını yapmış, kampçılık eğitimi ve kamp ekipmanları üzerine bilgi vermiştik. Üçüncü yazımızda ise kamp türlerini açıklamıştık. Kampçılık ve doğada hayatta kalma üzerine yazmaya devam ediyoruz. Kamp nasıl yapılır, kampçılık nedir, kamp ekipmanları nelerdir, temel outdoor ve dağcılık eğitimi yazılarımızı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Kamp Yasakları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

2020 yılında yayımlanan bir genelge ile doğada yapılan bütün aktiviteler için önceden kolluk (jandarma-polis) izni alınması gerekmektedir.  Dolayısıyla kamp yapmadan önce de -genelgeye göre- önceden izin almalısınız. Kamp Yapmadan Önce İzin Almak Zorunlu mu? Valiliklerce bazı bölgelerde, plajlarda, özellikle ormanlarda çeşitli tarihlerde kamp yasakları uygulanabilmekte ve kampçılara idari para cezaları yazılabilmektedir. Dolayısıyla kamp yapmadan önce kamp bölgesinde herhangi bir yasak olup olmadığını resmi kurumlara sorarak teyit etmelisiniz.

Kamp Uyarıları

Özellikle kamp alanları başta olmak üzere bütün turizm aktivitelerinde yapılan yorumların kişiye ve zamana göre değişen “normatif olmayan, göreceli” yorumlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
Bir kişinin çok beğendiği ve tavsiye ettiği bir turizm tesisi / doğa aktivitesinin başka bir kişi hiç beğenmeyebilir. Listemizi yaparken olabildiğince nesnel olmaya çalışsak da bazı tesisler hakkında yapılan yorumları da eklemek zorunda kaldık.
Kamp yapmadan, tatile gitmeden önce plan yapmanızı, kalacak yer ayarlamanızı son güne bırakmamanızı, internet yorumlarının yanıltıcı olabileceğinin aklınızda bulundurmanızı, gideceğiniz tesisin internet sitesi veya sosyal medya hesaplarından detaylı bilgi almanız gerektiğini unutmayın.
Tanıtımını yaptığımız tesis ve işletmelerle ilişkileriniz temelde ticaret hukukuna tabi olup, yaşayacağınız ticari anlaşmazlıklar ve sorunlarla ilgili olarak sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz, suçlanamaz.

www.turkeyoutdoor.org

Antalya’da Kamp Yapılabilecek Bütün Yerlerin Listesi, Antalya’da Çadır Kampı Yapılabilecek Koyların Listesi ve Antalya’da Kamp, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Parklar Listesini görmek için Antalya Kamp Alanları Tam Liste başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Antalya Kamp Haritası

Antalya Kamp Alanları yazımızda yer alan ve tanıtımını yaptığımız bütün Antalya kamp alanlarının GPS koordinatlarını Antalya Kamp alanları haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Bağlantısı: https://goo.gl/maps/qLphkH9Ks1u369oQ7

Demre Tanıtımı ve Demre Kamp Alanları

Demre, Antalya’nın turistik ilçelerinin başında gelmektedir. Akdeniz kıyısında yer alan bu güzide bölge doğal güzelliklerinin, temiz doğasının yanında tarihi güzellikler de sunmaktadır. Antalya’nın bir ilçesi olan Demre, Muğla’ya oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Akdeniz’e kıyısı olması sebebiyle hem güzel bir tatil hem de kamp tatili hayali kuranlar için en ideal seçim olacaktır.

Antalya’ya 130 km uzaklıktaki Demre yani Kale ilçesi adeta bir sera denizidir. İlçede göz alabildiğine hemen her yerde portakal ve limon ağaçları bulunur. Demre güneşe bakarken turuncunun, ağaçlığa bakarken yeşilin, gökyüzüne ve muhteşem denizine bakarken mavinin her tonunu görebileceğiniz bir ilçedir.

Demre Tanıtımı

Antalya Demre

Demre denilince akla Myra antik kenti, Noel Baba Kilisesi ve Roma döneminin en büyük tahıl deposu olan Andriake Limanı gelir. Demre gezinizde Noel Baba kilisesine 7 km, Myra Antik kentine 10 km, Kaş‘a 40 km mesafede ulaşabilirsiniz.

Demre’de her tarafı kaplamış seraların haricinde küçük bahçelerde çok çeşitli yöresel organik meyve ve sebzeler yetiştiriliyor. Seralarda başlıca domates yetiştiriliyor. Kültürel turlar, outdoor gezileri ve açık hava yürüyüşleri yapmak için Demre’yi ziyaret edebilirsiniz.

Myra antik kenti adeta açık hava müzesi gibidir. Antik kentte görülmesi gereken birçok yapı ve kalıntı bulunmaktadır. Myra antik kentine 5 km mesafede olan Andriake günümüzde bataklık ve kumlarla kaplıdır. Bölgede hala anıtsal çeşme ve lahitler bulunmaktadır.

Demre Kamp İmkanları

Demre ilçesi kamp ve kampçılık tesisleriyle ön plana çıkmaktadır. Son zamanlarda Demre ücretsiz Kamp Alanları ve Kekova Kamp alanları hakkında bütün sosyal medya platformlarından yoğun paylaşımlar yapılmaktadır. Karavan kampçılarının gözde duraklarından olan Demre Kamp alanı Fiyatları alınan hizmete ve tesisin durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gezi Rehberleri

Kaş Gezi Rehberi yazımızda tanıttığımız Kaş’a gittiğinizde görmek isteyeceğiniz yerlerin GPS koordinatlarını Kaş Gezi Rehberi haritamızda bulabilirsiniz.

Bu yazı dizimizde Demre Kamp Alanları ve Demre ücretsiz Kamp Alanları hakkında geniş bilgiler verip Demre’de kamp yapılabilecek bütün yerleri tanıttık.

Demre Kekova Camping Kamp Alanı

Kekova Camping Kamp Alanı

Kekova Camping, Antalya ilçesinin Demre bölgesindeki Kaleüçağız mahallesinde hizmet vermektedir. Kekova Camping, Kekova’ya yürüyerek yaklaşık 5 dakikalık bir konumdadır. Kekova Camping özel arsaya kurulmuş bir aile işletmesidir. Arsanın bir kısmı bahçe olarak kullanılmaktadır, kalan kısmı da kamp alanı olarak düzenlenmiştir.

Kekova da tek kamp alanı olan Kekova Camping’in 30 dönüme yakın büyük bir arazisi var, tamamı kamp alanı olarak düzenlenmemiş, bahçe olarak kullanılıyor. Resimlerde de görüldüğü gibi kamp alanında çok büyük tesis ve işletme bulunmuyor.

Kekova Camping’te konaklama için kiralayabileceğiniz 2 adet karavan, 3 adet kıl çadırı, ağaçtan yapılmış (ahşap) ev, çadır kurma alanları vb. olanaklar bulunuyor. Çadır kiralayabileceğiniz gibi kendi çadırınızı da getirip kurabilirsiniz. Çadır kiralama maliyeti 2022 yılında günlük 100 TL’dir, fiyatlar değişebilir.

Kekova Camping kamp alanı ormana zarar verilmeden ortak ve güzel bir alanda restoranı ve kamp alanı bulunmaktadır. Sabah kuşların cıvıltısıyla uyanmanız sizi tamamen doğa ile iç-içe olmanızı sağlayan Kekova Camping kamp alanı, önceden haber verdiğiniz takdirde özel yemek hazırlama hizmeti de sunmaktadır.

Biraz yüksek bir bölgede olması sayesinde serin esiyor, ayrıca terasının çok güzel bir manzarası var. Teras’ta (üstü kapalı alan) bir şeyler içerek ya da yiyerek Kekova manzarasını izleyebilirsiniz. Özellikle gün doğumu ve batımında ayrı bir görsel şölen sunmaktadır.

Kekova Camping kamp alanı Üçagız’a yürüyerek 5 dakika mesafede (ihtiyaçlar orada temin edilebilir, lokantalarında yemek yenebilir, Kekova tekne turuna katılınabilir). Self servis yemekler sunulmaktadır. Bu yöreye ait tüm yemekleri görebilir ve tadabilirsiniz. Yemek alternatifleri bakımından oldukça zengindir. Sabah kahvaltı, akşam güzel ev yemekleri vs seçenekleri mevcut (önceden bildirilmesi lazım).

Kekova Camping Kamp İmkanları:

Çadır kampı, Karavan kampı, Bungalov tatili, Yüzme ve dalış (denize giderseniz), Hamak, Mangal, Kitap okuma, Trekking-hiking, Fotoğrafçılık, Kağıt ve masa oyunları, Yoga, Kekova Adası gezisi, Demre gezisi, Barbekü, Sportif aktiviteler, Çeşitli oyunlar ve aktiviteler,

Kekova Camping’te bulunabilecek imkanlar:

Yiyeceklerinizi muhafaza edebileceğiniz ortak kullanıma sunulmuş buzdolabı mevcuttur.

Kekova Camping Terası
 • Bulaşık yıkayabileceğiniz, yemek hazırlayabileceğiniz mini bir mutfak yer almaktadır.
 • Kamp ateşi ya da mangal ateşi yakabileceğiniz alanlar vardır.
 • Karavan alanı
 • Bungalov kiralama
 • Çadır kiralama
 • Ateş yakma alanı
 • Cafe
 • Elektrik
 • Mangal alanı
 • Orman alanı
 • Ortak buzdolabı
 • Ücretsiz otopark
 • Wi-fi
 • Kekova Camping’te WC bir tanedir ve kadın ve erkek ayırt etmeden üzeri açık tuvaleti kullanmak zorundadır. Ayrıca sabahları tuvalet kuyruğu olabiliyor.
 • Duş ve üst değiştirme kabini de aynı şekilde tek ve ikisi bir arada, kamp alanında tek mini buzdolabı var bulaşık yıkama alanı var kaldığınız sürede yemeklerinizi kendi imkânlarınızla gerekiyor.
 • Kekova Camping’te elektrik var ve kablonuz varsa ve çadırınız kamp tesisine yakınsa çadırınıza elektrik çekebilirsiniz. Kamp alanında elektrik olmasına rağmen neredeyse hiç aydınlatma yapılmamış; çadır alanları ve geçiş yerleri zifiri karanlık, ayrıca telefon şarj noktalarında sıra olabilir.
 • Tuvalet ve duş mevcuttur. Duşta her zaman sıcak su bulabilirsiniz. Tuvaleti temizdir ve her gün temizlenmektedir.

Kekova Camping’te çadır kurma ücreti olarak Ağustos 2022 itibariyle kişi başı ücret 100 TL olarak alınmaktadır. Karavan kampı ve diğer alınan hizmetlerin fiyatları değişebilir.

Kekova Camping Haritası

Antalya Demre Kekova Camping Kamp Alanı Diğer Bilinmesi Gerekenler: Kamp alanı olarak düzenlenmiş aile mülküdür. Bazı lüks kamp beklentilerini karşılamayabilir. Fiyat ve hizmetler değişebilir, gitmeden önce arayıp bilgi alınız.
Antalya Kekova Camping Kamp Alanı Giriş Ücretli mi? : Ücretli
Demre Kekova Camping Kamp Alanı İletişim Bilgileri: 0532 051 94 31, ahmetavci21@hotmail.com
Demre Kekova Camping Kamp Alanı web-sosyal medya sayfaları: 

https://www.facebook.com/kekovacamp/
Demre Kekova Camping Kamp Alanı Adresi: Kaleüçağız, 07570 Demre/Antalya
Antalya Demre Kekova Camping Kamp Alanı Harita (GPS) Koordinatları: Demre Kekova Camping (Bulunduğunuz konumdan kamp alanına ulaşmak için bağlantıyı tıklayın. Bağlantıdaki haritayı açarak kamp alanının konumunuza uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)


Bu kamp alanı ve Antalya’da bulunan 180’den fazla kamp alanının detaylı tanıtımını, resimlerini ve güncel bilgilerini https://turkeyoutdoor.org/2022/08/25/antalya-kamp-alanlari-1-giris-yazisi/ yazısında bulabilirsiniz.

Antalya Kamp Haritası

Antalya Kamp Alanları yazımızda yer alan ve tanıtımını yaptığımız bütün Antalya kamp alanlarının GPS koordinatlarını Antalya Kamp alanları haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Bağlantısı: https://goo.gl/maps/qLphkH9Ks1u369oQ7

Not: Yazımızda kullanılan resimler internet üzerinden açık kaynaklardan alınmıştır.

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık. Bu yazı dizimizde Antalya’nın tarihi ve turistik yerlerini tanıtıyoruz. #Antalya deniz, güneş, doğa ve tarihin bütünleştiği bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya’nın her ilçesi başlı başına birer doğa harikasıdır.

Bulunduğunuz veya tatil amaçlı gittiğiniz ilde öncelikle yapabileceğiniz doğa aktivitelerinin, aktivite bölgelerinin, kamp alanlarının, tarihi ve turistik mekanların tam ve en geniş listelerini oluşturup okuyucumuzun kullanımına sunuyoruz.

Özellikle kampçılardoğa severler, karavancılardoğa tatilcileri, macera turizmikültür turizmi ve outdoor ekstrem sporları yapanlar için en çok aranan bilgileri derlemeye gayret gösteriyoruz. Listede gördüğünüz eksiklikleri ve eklenmesini istediğiniz bilgileri iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaştırabilirsiniz.

ANTALYA

 • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. 
 • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
 • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. 
 • Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.
 • Türkiye’de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini (Polis: 155 ve Jandarma:156 numara) arayarak yapacakları doğa aktivitesi ile ilgili bilgi vermeleridir. 
 • Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.
 • Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

https://turkeyoutdoor.org/